Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat is meg kell kereszte...

A páromat is meg kell keresztelni?

Figyelt kérdés

Hugom megkért engem és a páromat, hogy legyünk a kislánya keresztszülei.

Örömmel válalnánk, a gond csak az, hogy a párom nincs megkeresztelve.

Ilyen esetben a páromat is meg kell keresztelnia kislány elött, vagy elég ha csak keresztanyja van a kislánynak.

A további gond az, hogy kik legyenek a párom keresztszülei.


2010. okt. 7. 14:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Hivatalos keresztszülő csak akkor lehet, ha meg van keresztelve. De elég az is, ha csak te vagy a keresztanya. Papíron nem lesz keresztapa, de a kislány hívhatja annak, ha akarjátok.

A megkeresztelés nem annyi, hogy bemegy a párod valakivel (keresztanya) és elintézik 5 perc alatt. Hittra és templomba kell járni rendszeresen, áldozni kell és gyónni. Mindez kb. 1 évig tart. Tényleg vállalná a párod, meggyőződésből, ha eddig nem volt megkeresztelve?

2010. okt. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Gratulálok a katolikus egyháznak, hogy mindez eltartana egy évig...
2010. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha van templomban keresztelő akkor igen, meg kell hogy legyen keresztelve. Legalábbis nálunk, de állítólag papja válogatja. Viszont nem attól lesz vki keresztszülő, hogy a pap áldását adja rá...
2010. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az én párom sem volt megkeresztelve.Református templomban volt a keresztelő és a konfirmálás egyszerre.Egy hónap alatt megoldották.Hitoktatásra és templomba kellett járni.Felnőtt keresztelőnél azt mondták nem kell keresztszülő.

A felnőtt keresztelő és a konfirmálás egyszerre volt tavaly pünkösdkor,jó sokan voltunk.Nálunk minden évben van a ref templomban felnőtt keresztő meg konfirmálás pünkösd környékén.A többi templomba nem tudom hogy van,de a római katólikus az tényleg eltart egy évig is mire megkeresztel.

2010. okt. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

micsoda 1 év?

Mi jövö hónapra terveztük a keresztelöt.

Nem hiszem, hogy ennyi lenne.

Persze, hogy vállalná, most ez miért olyan nagy kérdés, meg meggyözödés?

És ha nincs megkeresztelve attól még odaállhat mellém a keresztelön, vagy nem?

Jó hát gondoltam, hogy tanulni kell vmit a keresztelö elött, dehogy egy évig????

2010. okt. 7. 14:52
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen katolikosuk vagyunk,ezt a procedúrát, jó, hogy azt nem mondják, hogy már gyerek születése elött intézkedj.

Szombaton beszélek a papunkkal.

2010. okt. 7. 14:55
 7/18 anonim ***** válasza:
Honnan veszitek ezt az 1 évet?Én amikor felnőttként elsőáldozó akartam lenni és bérmálkozó, összesen 4 vagy 5 alkalommal jártam hitoktatásra, kaptam egy könyvet és persze kívülről meg kellett tanulnom az üdvözlégyet, a miatyánkat és a hiszekegyet.Csak a keresztszülősdi miatt ne keresztelkedjen meg a párod, csak akkor ha hisz is benne.
2010. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ö még anno gyerekként tanulta a hittant aztán mégsem lett elsöáldozó meg bérmálkozó!

Az anyosómék azt hiszem reformátusok, de nem gyakorolják!

Én katolikus vagyok, semmiféle kötelezettséggel nem jár annak lenni.

Ez az egy év ez hülyeség, akkor senki nem keresztelkedne meg felnött fejjel.

De mondom megkérdezem a papunkat elég rugalmas Ö is,megmondja mi a helyzet.

Igen tudom, hogy nem a papirtól lesz valaki keresztszülö,de ha a párom ezt szeretné Én nem mondm neki, hogy ne tegye.

2010. okt. 7. 15:18
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha kisbabát megkeresztelik úgy, hogy semmit nem tud a világról, akkor a felnőtt minek járjon 1 évig templomba előtte?
2010. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen, neki is meg kell keresztelkednie előtte, ha keresztszülő akar lenni
2010. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!