Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért ennyire egyértelmű neki?

Ez miért ennyire egyértelmű neki?

Figyelt kérdés

Anyukám szeretne kiutazni gy bizonyos országba,mert a szerelme ott lakik és találkozni szeretne vele!2 hétre menne...a repülőjegy pedig olyan 140-150 ezer Ft!De mi nem keresünk annyit,hogy ezt meg tudnánk venni!Én vele élek.Kitalálta,hogy mivel most találtam munkát (1 év keresgélés után)én vegyek fel neki bakkártya kölcsönt,amit 2 évre adnak,annyit fizetsz havonta amennyit akarsz,a lényeg,hogy visszafizesd,de ha 2 éven belül nem megy,akkor havonta levonnak 4 ezer Ft-ot kamatként!De azt az én fizumból vonnák le,mivel van más hitel is é tuti nem tudná visszafizetni 2 éven belül!

Most van egy olyan lehetőségem,hogy kimenjek egy máik országba dolgozni 1,5 hónapra (a cég visz és fizet mindent)15 eurót kapnék naponta+a saját fizetésem,így nettóban elég sokat keresnék,100 fölött és mikor meghallotta rögtön rávágta,hogy akkor nem is kell hitel,majd megy abból a pénzből (ahogy számoltam egyszer keresek majd 130-at egyszer 103-at)!De én 21 vagyok és szeretnék végre összeköltözni a párommal és ez jó lehetőég lenne nekünk!Tudnánk venni egy csomó dolgot a lakásba,albérlet lenne,de a lényeg,hogy végre együtt!!!Fel sem merül anyában,hogy nekem is szüksége van a pénzre és én is szeretném már építgetni az életemet!

A párom nagyon mérges lenne,ha adnék neki és nem tudom mit tegyek,mert vagy összeveszek vele vagy anyával!Én szeretem anyát,de ez nekem már kicsit sok!Nekem tegnap még nem jött meg a fizum és kértem tőle a boltban egy sütit 130 Ft volt!És nem vett!!!Ennyit sem kérhetek tőle,de ő szó nélkül elvárná,hogy kifizessem neki a repjegyet meg a költő pénzt is!Mondtam neki nemrég,hogy nem szeretnék 21 évesen egy hitelt a nyakamba venni,erre jött a mártír szerep,hogy akkor nem megy sehová,majd marad itthon,szól a hapsinak,hogy hagyjuk a francba az egészet!Egy kicsit már zsarolásnak is éreztem!Mondtam neki,hogy majd meglátjuk,mert h minden jól megy jövő ilyenkor én már albérletben fogok élni és nem itt,erre bevágja,hogy ne reménykedjek,meg ne igyak előre a medve bőrére :S! Mit csináljak vele?Miért tekinti ezt természetes dolognak?Egyébként volt már félretett pénzem,nem is kevés és kivettem,hogy a közüzemi tartozásainkat kifizessük belőle,erre meg nem is fizette ki,az azóta is fennáll!Nagy nehezen összegyűjtöttem 50 ezret és most nincs belőle semmi,pedig én azt a gyermek(i)mnek tettem félre és szerettem volna még többet is gyűjteni neki(k)!Hát nem megy mellette!

De mikor a párom meghallotta,hogy mit is akar anya,akkor azt mondta,hogy már annyira kizsigerelt,hogy ezt ő sem tűri,ha adok neki egy fillért is,akkor ő elhagy!Szeret egyébként nem azért mondta ő...


2010. okt. 8. 04:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egy vadidegen férfihoz kölföldre kiutazni örültség, életveszélyes. Ez az egész lehet átverés kicsalják rabszolga munkára varrónőnek, idénymunkára, hogy kér segítséget ha nem beszéli a nyelvet, nincs pénze, elveszik az utlevelét, már csak azért se addj neki pénzt mert ez irtó veszélyes is lehet.
2010. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Hát a férfi fiatal...fiatalabb a legidősebb nővéremnél!Nincsen felesége...hozzá akarták kényszeríteni egy nőhöz,de nem akarja feleségül venni!Annyira azért nem vallásosak,az öccsének is így van európai netes barátnője é már az a csaj is volt kint!A házasságban úgy tudom van egy szerződés,miszerint ha az első feleség kiköti,hogy nem tarthat a férj második vagy több feleséget,akkor azt köteles a férj betartani!Sőt orális szex és anális is tiltott,a nő ezért elválhat!A férfi szeretne Mo-ra költözni és itt élni,nem pedig otthon!Anya a barátnőjével megy ki Dakhlába (amúgy Nyugat-Szahara csak Marokkóhoz kötötték)!Szinte az egész családját ismeri a hapsinak,telefonon is sokat beszélgetnek és én is "látom" a kapcsolatukat,féltem,de annyira azért nem!De most a lényeg,hogy szeretném megmondani neki,hogy szálljon le a magas lóról és ne várjon el ilyet tőlem...csak az a baj,hogy olyan ember vagyok,aki képtelen megbántani másokat...a puszta gondolattól is sírva fakadok és e miatt tud zsarolni érzelmileg!Nekem csak ő van,mint szülő,apával nem tartom a kapcsolatot!Nagyon nehéz,de telik a pohár csak rettentően erőt kell vennem magamon!És sok mindenre képes,hogy megkeserítse az életem,ettől félek is eléggé!Főleg érzelmileg tud nagyon bántani (nem tudom szedni a nyugtatóm és az antidepresszánsom,mert nincs rá pénz)!A legnagyobb baj pedig,hogy akárkinek mesélem a családban,hogy miket művel mostanában csak "úristen"-eznek,de senki sem hajlandó mellém állni,a nővéreim is inkább örülnek,hogy már távolabb élnek anyától!Mikor ők is olyan 20-21-22 évesek lettek és akartak menni,szörnyű dolgokat művelt velük és csak úgy tudtak lelépni,hogy pont olyan párt találtak maguknak,akiknek van lakásuk!
2010. okt. 8. 18:04
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnallak, hogy igy szenvedsz a mamad miatt, de hidd el, hogy a mamad nagyon naivan es gyerekesen viselkedik.

Elhiszem,hogy hallottal az iszlamrol, de hidd el, hogy En koztuk elek tobb evtizede, tehat mas hallani es mas latni es erezni es tapasztalni!

A Tied a dontes, Te kerdeztel Mi igyekeztunk segiteni Neked abban, hogy konnyebben tudjal donteni.


En nem segitenem anyagilag, mivel ez az O elete, a masik pedig, hogyha annyire nem tartja nem illo dolognak, hogy a ffitol penzt fogadjon el,

akkor mar tisztaban kellene lennie azzal, hogy a gyermekunktol sem illik, foleg nem, hogy kolcsont vetessek fel Vele azert, hogy naszutra menjen!!

A muszlimok nem engedik, hogy a ffi idosebb not vegyenek el felesegul, es nem nagyon engedik, hogy elvalt not vegyen el felesegul.

Nem beszelve arrol, hogy a csaladon beluli hazassagok a jellemzok, mivel ez a megszokas. Mint irtam is a peldazatokat, hogy elvettek a magyar lanyt, de megis elkellett venni aztis, Akit a csalad nezett ki, mivel nem szabad a Szuloknek nemet mondani!

Nincs olyan, hogy kikotik a szerzodesben, de ha kikotik is, vannak kibujok!

De ha Anyukad egy ilyen eletmodot szeretne, ami bizonytalansagot iger, hat tegye, de Te ne vegyel reszt ebben, mert csak rosszul jarhatsz.

Nem beszelve arrol, hogy az az orszag most eleg szegeny es nagyon ffi akar magyar feleseget, az allampolgarsag megszerzese miatt, hogy aztan ott tudjanak letelepedni es dolgozni!

Nagyon sok arabot latni Bp-en, Akik szinten igy probalnak feleseget keresni es az allampolgarsag miatt, de a mecsetekben is lehet talalni ilyen marokkoit is, hogy evek ota ott el, de nincs munkaja, de feleseget keress!


Hidd el Nekem, hogy nagy "szineszek" az erzelmek teren, foleg ha a cel erdekeben cselekszenek, de amikor elertek a celjukat, akkor pedig, mint az elhasznalt papucsot szoktak, tehat "lecserelik" a regi megunt papucsot!

De ugy legyen, es Isten aldasa a Mamadon, de En kimaradnek ebbol, es nem veszitesz hidd el!

2010. okt. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Tegnap készítettem 1 kg rántott húst sertéscombból,már eleve fel volt háborodva,hogy az milyen ok munka,pedig én csináltam meg!Ő pörköltöt akart,mert imádja a zsíros cuccokat,mondtam,hogy az ki van zárva!Elmentünk a párommal moziba és mire hazaértem már nem volt csak 2 kis darab hús!!!! :O Mikor kérdeztem,azt mondta,hogy ő csak csipegetett...nah meg szinte mindent felfalt 3 óra leforgása alatt,amit vettem a boltban!Pedig nem keveset fizettem :(
2010. okt. 10. 14:36
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ezt mondom, hogy nem neked kell kölcsönt felvenned! Ha az anyukádat látni akarják, akkor fizessék ki a jegyet!!!!! Ha nem fizetik ki, akkor humbukk az egész!!!!!

Én is egy gazdagabb országban élek, bár a férjem nem olyan gazdag, mégis mindig mindenünket ö fizet és ez az elejétöl fogva igy volt. Az elsö repülöjegyemet is ö fizette!!!!!

Ha anyukád még egy sütit sem képes venni neked, akkor miböl gondolod, hogy segiteni fog rajtad amikor már kizsebelt?????-szerintem gondoljon mindenki csak magára, intézze a saját életét úgy, ahogy akarja. Ha megsértödikezen, mert nem adtál neki pénzt(és nem fizeti ki a fickó a jegyét), ne törödj vele, majd kiengesztelödik, be fogja látni, hogy hülyeség volt az egész.

2010. okt. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kellene várnod egy percig sem az elköltözéssel. És az apukáddal is fel kellene venni a kapcsolatot, megkérdezni, hogy mi romlott el köztetek. Erre azért van szükség, mert apukád melléd tudna állni, segíteni. Mondjuk nem tudom, hogy miért szakadt meg a kapcsolatotok, de örajta is segitessz és magadon is.

Anyukáddal szépen le kellene csökkenteni a bizalmi szintet mert ö csak rosszattesz veled. Gondolom nem tudja kontrollálni a dolgait s ezért, nem pedig azért mert nem szeret. Lépned kell onnan és nem azzal foglalkozni, hogy adsz-e neki pénzt vagy sem. Ha a szerelmed keres annyit, hogy az albérletet kifizessétek akkor menj, ne várj!!!A többi elrendezödik idövel. Anyukáddal sem kell együttlenned igy minden másodpercben, igy könnyebb lesz nemet mondani a pénzkérdésre.

2010. okt. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Apukámnak másik családja van,ahova mi nem férünk be már vagy 20 éve!Nem láttam már 3 éve!Keres annyit a párom,de még nem régen találtunk újra mind2-en munkát és ha esetleg ez is csak 2-3 hónapig vagy fél évig tart,akkor megint nem lenne hová menni!
2010. okt. 10. 17:46
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél fel hitelt.Anyudnak meg vedd meg a lányom nélkül soha c. könyvet.Ez egy nőről szól aki összeházasodik egy ilyen férfivel(kb mint te írod) aki orvos,nagyon rendesnek látszik és születik egy lányuk.Ezek után a nő kimegy meglátogatni a férj családját ahol már ez előttem leirták kb hogy bántak vele(igaz történet). A másik,volt egy 30körüli nő itt aki ugyanígy megismerkedett egy férfival és eljegyezte meg fűt fát igért neki ő meg persze kiment hozzá.Azóta nem hallani róla semmit,telefonja kikapcsolva és eltünt teljesen.
2010. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a barátnődnek van igaza.Anyád kihasznál,elég csúnyán(ez nem az a hálából segítek neked,hogy felneveltél szitu).A barátnődre hallgass,inkább alapozd meg a jövődet anyád meg kibír még egy kis időt(1-2 hónap talán?),amíg összespórol annyit,hogy kimehessen.
2010. okt. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy jelenleg mekkora lakasban eltek, de eltudsz kulonulni az Edesanyadtol, mivel mar felnott vagy es jogod van ahhoz, hogy a sajat eletedet eld.


Tanuld meg kezelni a Mamadat! Dolgozz ki egy "hasznalati utasitast", ami szerint tudod kezelni, ugyhogy Te kozben megis kulon vagy Tole, es eled a sajat eletedet.

Ugy alakisd ki, hogy a "tarsberloje" vagy, ehhez jogod van, es csak igy tudod ravezetni a Mamadat arra, hogy vegre eszre vegye, hogy Te vagy a lanya, de mar felnott es nem forditva, hogy O viselkedik "tinikent", Te pedig fizeted a lakas rezsijet, es eteted!

Amikor lazzad, akkor szeretettel csillapitd le, es olyankor csak jegyezd meg, hogy Te mar felnott vagy es van egy sajat eleted, s most eppen a sajat kis eletedet kezded el kiepiteni!

Ne legyel bobeszedu, sem vitatkozo, ne foglalkozz Vele, amikor hisztizik, vagy vegyel Neki nyugtato teat es add a kezebe!

Igy talan egy bizonyos ido utan rakell dobbennie arra, hogy egyedul maradt, ugyan ezert is hisztizni fog, de ezzel Te mar probalj meg nem foglalkozni,

esetleg megkerheted a Testvereidet, hogy beszeljenek a fejevel.

Legyel onellato es tarsberlo!

2010. okt. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!