Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért ennyire egyértelmű neki?

Ez miért ennyire egyértelmű neki?

Figyelt kérdés

Anyukám szeretne kiutazni gy bizonyos országba,mert a szerelme ott lakik és találkozni szeretne vele!2 hétre menne...a repülőjegy pedig olyan 140-150 ezer Ft!De mi nem keresünk annyit,hogy ezt meg tudnánk venni!Én vele élek.Kitalálta,hogy mivel most találtam munkát (1 év keresgélés után)én vegyek fel neki bakkártya kölcsönt,amit 2 évre adnak,annyit fizetsz havonta amennyit akarsz,a lényeg,hogy visszafizesd,de ha 2 éven belül nem megy,akkor havonta levonnak 4 ezer Ft-ot kamatként!De azt az én fizumból vonnák le,mivel van más hitel is é tuti nem tudná visszafizetni 2 éven belül!

Most van egy olyan lehetőségem,hogy kimenjek egy máik országba dolgozni 1,5 hónapra (a cég visz és fizet mindent)15 eurót kapnék naponta+a saját fizetésem,így nettóban elég sokat keresnék,100 fölött és mikor meghallotta rögtön rávágta,hogy akkor nem is kell hitel,majd megy abból a pénzből (ahogy számoltam egyszer keresek majd 130-at egyszer 103-at)!De én 21 vagyok és szeretnék végre összeköltözni a párommal és ez jó lehetőég lenne nekünk!Tudnánk venni egy csomó dolgot a lakásba,albérlet lenne,de a lényeg,hogy végre együtt!!!Fel sem merül anyában,hogy nekem is szüksége van a pénzre és én is szeretném már építgetni az életemet!

A párom nagyon mérges lenne,ha adnék neki és nem tudom mit tegyek,mert vagy összeveszek vele vagy anyával!Én szeretem anyát,de ez nekem már kicsit sok!Nekem tegnap még nem jött meg a fizum és kértem tőle a boltban egy sütit 130 Ft volt!És nem vett!!!Ennyit sem kérhetek tőle,de ő szó nélkül elvárná,hogy kifizessem neki a repjegyet meg a költő pénzt is!Mondtam neki nemrég,hogy nem szeretnék 21 évesen egy hitelt a nyakamba venni,erre jött a mártír szerep,hogy akkor nem megy sehová,majd marad itthon,szól a hapsinak,hogy hagyjuk a francba az egészet!Egy kicsit már zsarolásnak is éreztem!Mondtam neki,hogy majd meglátjuk,mert h minden jól megy jövő ilyenkor én már albérletben fogok élni és nem itt,erre bevágja,hogy ne reménykedjek,meg ne igyak előre a medve bőrére :S! Mit csináljak vele?Miért tekinti ezt természetes dolognak?Egyébként volt már félretett pénzem,nem is kevés és kivettem,hogy a közüzemi tartozásainkat kifizessük belőle,erre meg nem is fizette ki,az azóta is fennáll!Nagy nehezen összegyűjtöttem 50 ezret és most nincs belőle semmi,pedig én azt a gyermek(i)mnek tettem félre és szerettem volna még többet is gyűjteni neki(k)!Hát nem megy mellette!

De mikor a párom meghallotta,hogy mit is akar anya,akkor azt mondta,hogy már annyira kizsigerelt,hogy ezt ő sem tűri,ha adok neki egy fillért is,akkor ő elhagy!Szeret egyébként nem azért mondta ő...


2010. okt. 8. 04:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%

Ti meg vagytok orulve?????

Semmi penzert ne engedd el anyat ha jot akarsz, a muzulman orszagokban a nok majdhogy nem rabszokga sorsban elnek.Az utcara nem mehetnek ki, nincs szavazati joguk stb! Ez a ferfi egy CSALO!!!

2010. okt. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Ad 1.: anyukádat eddig nem zavarta a többi gyerek elvesztése, mert mindig maradt még valaki. Te vagy az utolsó, aki vele lakik, téged nem akar és nem fog csak úgy simán elengedni, mert akkor egyedül maradna. Ezért érzelmi zsarolással fog téged rávenni, hogy maradj. Pl. elveszi a pénzedet, hogy ne tudj elmenni, mártirkodik, stb.

Ad 2: a pasi jöjjön először, én nem engedném ki anyámat, az tuti. De később se engedném. Jön a pasi, ha akar, marad, ha nem, úgy is jó. Anyukád ki akar költözni később???

Ad 3:anyukád keresse meg a szerelmi életére való pénzt, te is megkeresed a magadéra valót, hogy végre külön tudj költözni. Eszedbe ne jusson neki adni a pénzed. a pasidnak tök igaza van. Anyukád szépen kihasznál, te meg "nem akarod megbántani", ezért tűrsz. Ez egy oltári butaság és ha nem akarod megbántani, akkor pasik nélkül, 20 év múlva is ott fogsz élni mellette. Vagy megbántod és elmész végre otthonról. Te döntesz!

2010. okt. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak a saját anyámat írtad volna le (leszámítva persze a muzulmán pasit)... Dühkitörések, költekezés, a pénzem felélése, "Vegyél fel kölcsönt nekem"... Csak nálam még az is fennáll, hogy 2 fiatalabb testvérem még itthon él, és ha különköltöznék, ők is a kakiban maradnának.

NE VEGYÉL FEL KÖLCSÖNT MÁSNAK, még a saját anyádnak sem!!! És a repülőjegyre se adj neki egy fityinget sem. Te is felnőtt ember vagy, te sem lopod a pénzt - gondolom :)

2010. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi, de mi volna, ha anyukád tenne félre erre a célra?

Igazuk van a többieknek, ez nem így működik. A szülőnek támogatni kéne, nem lehúzni basszus... el se tudom képzelni, hogy lehet egy szülő erre képes :S

2010. okt. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni!!

Még az anyukádnak sem!!

Igazad van akkor is,ha kutyául érzed magad a véleményed miatt!

2010. okt. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nagyon gyerekesen viselkedik. Finoman emlékeztetheted, hogy ő a felnőtt, a "nagy", te vagy az ő gyereke, a "kicsi". Azt is nagyon jó gondolatnak tartom, hogy te a saját gyerekeidről akarsz gondoskodni elsősorban, és csak utána anyukádról. Lehet, van akinek ez fura, vagy kegyetlenül hangzik, ám ez a természet törvénye, rendje is. Aki e szerint él, az nagyobb összhangban van a mindenséggel, mint aki más utat jár.


A felnőtt emberek általában képesek megállni a saját lábukon, ha rá vannak kényszerítve. Sokan azért nem teszik, mert van másik lehetőség (segély, gyerekek nyakán élés stb.), és az kényelmesebb számukra. Nem egy esetben, amikor a szükség nagy, rögtön kiderül, hogy megy az, csak akarni kell. Szerintem ez valójában jót is tesz az adott embernek, mert nem hagyja el magát, valójában ÉL, nem csak vegetál, mint oly sokan.


Innen nézve nem kegyetlenség, sőt, egyenesen segítség anyukád számára, ha TE a saját életedet építed és nem ragadsz bele az Ő mocsarába. Én ezt tenném, de dönteni a saját életedről neked kell.

2010. okt. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad!! Felnőtt vagy, úgy látszik anyukád meg most éli a második kamaszkorát és elég elkeseredetten vágyik egy férfi ölelésére.

Ne felejtsd el, főleg Marokkó még nem nyugatiasodott ország, vagyis házasság után anyukádat el is felejtheted! Bekendőzik és bezárják egy udvarba, még az útlevelét is elvehetik. Én voltam Marokkóban, tudom. A turistának még csak -csak elnézik a kivillanó vállat, meg térdet, de a tengerparton a muszlim nők leköpdöstek minket túristákat. Még fürödni is úgy be vannak öltözve..áh...anyukádat elvarázsolta ez a fickó, de ne engedd kimenni oda. Mi is csak úgy mehettünk be egy berber piacra, hogy a taxis, aki elvitt minket, végig velünk volt, hogy vigyázzon ránk.Jó lenne ha anyukád felnőne és az itthoni gondokat akarná megoldani.

2010. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo!

Muszlim vallasu ffi nem engedi meg azt, hogy a No fizessen barmit, mivel ezt a vallasa tiltja!!!

Ismerem a koran es ismerem a szokasukat es a tulajdonsagukat.

Nagyon sok csalo van koztuk. A ffinak fizetni kell, amikor hazassagra lep pl., nem lehet koztuk testi kapcsolat az eskuvo elott, ez szigoru eloiras!


Elmeselek 1 tortenetetet!

Egy fiatal lany lett igy szerelmes es kiutazott igy, ahogyan a mamad is tervezi, de annyi kulonbseggel,hogy a ffi allta a koltsegeket. Az eskuvo mar meg volt, es a lany mar 7 honapos terhes volt, es igy boldogan utazott el, hogy vegre megismerje a szeretett ferj csaladjat.


Amikor megerkezett 1 nagyon szep villa elott allt meg a kocsi, de nem vartak a kapuban, ami mar fura volt.

Amikor beertek a hazba, ott mar "egy sereg" holgy ugrott a lanykanak es kopkodtek, es utlegeltek!


Ez az elso feleseg volt, Aki szinten terhes volt, es annak a testverei es az Anyos!


Nem engedtek haza a lanyt, kenyszerrel ott tartottak, nem szedhetett fogamzasgatlot, de "kotelessege" volt egyutt lenni a ferjevel. O a foldszinten elt, az elso feleseg az emeleten!!!

A lany hiaba fordult a kovetseghez ott nem segitettek, mivel muszlim a ferje, igy beleszolni, avatkozni nem tudnak, mivel tiltja a jogszabaly!

A muszlim hatosagok nem segitettek, mivel nem tortent semmi torvenybe utkozo, tehat jogsertes nem volt!

4 gyermek megszuletese utan, kesz depressziosan vegre hazakerult a lany, de a gyermekei nelkul, lelkileg megszaggatva, fizikailag tonkre teve!


Ersd meg, hogy a muszlim ffi 1 szall gyufa arat sem kerheti az Notol, mert az Bun, vetkezik!


Ez a ferfi nem fiatal, tehat valoszinuleg mar van felesege, a masik pedig, hogy nagyon ritka eset az, amikor egy muszlim csalad befogad egy "idegen" vallasut a csaladba.

Nem beszelve arrol, hogy a feleseguket a tulajdonuknak tekintik, tehat semmi szemelyi szabadsaga nincs altalaban, vagy nagyon ritka, amikor igen.


Dubai Emiratusok!

A holgy szinten igy ment oda, aztan a 24. emeleti lakasba lett bezarva, hetente 2-er ment oda a ferj, hogy elelmet vigyen a lanynak, Aki 2 gyermekkel elt igy, viszont amikor a ffi farka felallt, akkor odament es elvegezte a dolgat, mert ezt mar maskeppen nem birom indulatok nelkul megfogalmazni.

A lany amikor ellenallt, vagy megszolalt a verest kapta, es meg mindig turnie kellett, mignem hazautazhatott orvosi kezelesre /depresszio/, amikor mar a ferj nem engedte vissza, a 2 gyermek ott maradt!

A ferjnek ott is lett masik felesege is, mivel Naluk a 4 feleseg a megengedett!


Ezeket azert irtam le, hogy okuljatok es gondolkozzatok, de meg lenne a tarsolyomban!

A mamad ne menjen, mert a tuzzel jatszik!

2010. okt. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%

Eszem megáll, mennyire bután viselkedik anyukád!


'. Tele van adóssággal, közüzemi tartozása van és ezek után százezreket szeretne költeni repülőjegyre?


Egy muzulmán országba akar repülni a Te költségeden egy olyan férfihoz, akit még élőben nem is látott??????


Bocs, de csak egy szó jut eszembe róla. Nooooormáááális????


Anyukádnak teljesen elment a józan ítélőképessége attól, hogy pasi került a látómezejébe? Gondolkozzon már egy kicsit! Nem 15 éves már, hogy álomvilágban éljen!

Ha a NET-en ismerkedik, először alap, hogy személyesen is találkozzon a férfival, ráadásul kizárólag olyan helyen, ahol Ő is biztonságban van. A találkozónak az az elsődleges célja, hogy EGY FÉRFI ÉS EGY NŐ (és nem a család) eldönthesse, szimpatikusak-e egyáltalán egymásnak és el tudnak-e képzelni többet is a szimpátiánál. Ez még nem elég arra, hogy házasodjanak, de elengedhetetlen alapkövetelmény a továbblépéshez.

Egy arab országba kimenni azért, hogy egy ottani férfi anyja eldönthesse, áldását adja-e a fia neten kiszemelt próbálkozására, enyhén szólva is abnormális.


Az a legkevesebb, hogy ehhez Te ne adj pénzt, ne asszisztálj anyukádnak. Sürgősen magyarázd el neki, mennyire felelőtlen, gyermeteg a viselkedése.


Ha az ország nem muzulmán területen lenne, ha a férfi nem arab lenne, akkor sem szabadna ilyen hülyeségért utaznia anyukádnak, nem még így!

2010. okt. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad kihasználni nagyon durván és határozottan küld el a búbánatba, a legközelebbi családtagokktól se kötelező mindent eltürni.

Mért nem a pasija fizeti az utját, mért nem a pasi jön ide?

2010. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!