Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek rosszul érzem?...

Szerintetek rosszul érzem? Vagy csak túl reagálom?

Figyelt kérdés

Férjemnek az előző házasságábol van egy fia 8éves..a közös gyermekünk 5,5hónapos!

Az az érzésem hogy a nagyobbik fiát akit az anyánál helyeztek el sokkal jobban szereti mint a közös gyerekünket! Szerintetek lehet?


2010. okt. 8. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt gondolom ,hogy egy 8 évessel sokkal több dolgot lehet csinálni, több élménye lehet, mint egy 5,5 hónapossal. Magamon és a páromon látom, hogy a 2 évesünkkel sokkal többet és tartalmasabban foglalkozunk, mint amikor pici volt. Értelmesebb, kinyílt, tündéri. Szerintem Nálatok is ez lehet, később, amikor már a kicsivel is lehetnek közös élményeik, amik csak az övék, már másképp lesz.
2010. okt. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlreagálod. Az is lehet, hogy a közös gyereketek még "túl pici" nem tud mit kezdeni vele. Sok férfi így van vele. A nagyobbik meg nyilván ugyanúgy igényli az odafigyelést... lehet, hogy éppen azért(is) törődik többet vele, hogy ne érezze azt, ő kevesebb lenne a mostoha testvérnél, vagy őt nem szereti ugyanúgy és emiatt érted félre. Ha mindketten akartátok a közös gyereket ne legyenek kételyeid, ez sok vitát szül!!
2010. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy egy picit igen.A 8 eves gyerekkel megiscsak tobbet tud foglalkozni,mint egy 5,5 honapossal.Egy ilyen pici babaval kezdetben az anyuka jobban foglalkozik.Szerintem beszeld meg vele.Mibol gondolod,hogy jobban szereti a nagyobb gyereket?
2010. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

igazábol nem egyszer hallottam amikor mondta a nagyobbiknak hogy őt mindenkinél jobban szereti..hiába az ő fia a kisebb is..na meg amikor velünk van a nagyobbik akkor mintha a kicsi nem is létezne akkor csak ő van ,,porondon,,lehet ezzel akarja elkerülni a féltékenységet...

pedig a kicsi mindig annyira örül ha meglátja apát...

2010. okt. 8. 10:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen ne izgasd magad! A szeretetet nem lehet előírni, az magától kialakul. Pici még az 5,5 hónapos baba, a férfiak ilyenkor még nem igazán tudnak velük mit kezdeni, csak mi nők olvadunk el tőlük.
2010. okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindössze arról van szó, hogy a nagyobb fia nem vele él, és amikor látja, akkor próbálja a kimaradt időt pótolni. Szerintem ne irigyeld a gyerektől, a közös gyereketeknek így is sokkal-sokkal több jut az apából.
2010. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A másik dolog hogy ő mesélte nekem még anno hogy amikor a nagyobbik kicsi volt képes volt felkelni éjjel és a bébihordozóba ringatni hogy vissza aludjon(akkor 2 helyen dolgozott,ja és az anyja lusta volt felkelni a gyerekhez),most meg ha mondjuk a fiunk 5 kor felkel (ő 6ra jár dolgozni tehát fent van akkor már) nem hajlandó neki megcsinálni a tápszert,Ő is akarta ezt a gyereket..nem értem miért változott ennyit azóta...és amióta megszültem jó ha havonta kétszer van sex köztünk..elötte mindennap volt...
2010. okt. 8. 10:55
 8/14 A kérdező kommentje:

10:54-es

Nem a gyerektől irigylem..de mondjuk ha én mosogatok vagy van valami dolgom és sír a kicsi a szobába akkor sem megy be hozzá megnézni hogy mi baja van...

2010. okt. 8. 10:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is mondtam már a keresztfiamnak, hogy mindennél és mindenkinél jobban szeretem. Mert szüksége volt erre. A férjed biztosítani akarja őt szeretetéről. Szokták mondani, hogy az első gyereknél minden más. Lehet, hogy neki a második gyereknél már nem olyan "hű ha", ezen már átesett. Nálad pedig az első. Ne várd el tőle, hogy ugyanúgy viszonyuljon hozzá ahogyan te. Ha mégis kételyeid vannak, ülj le és beszélgessél el vele. Lehet, hogy ez az egész csak egy félreértés.
2010. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nálam sem az első...nekem is van egy lányom aki szintén 8 éves lesz..de én nem teszek különbséget a kettő között..említettem neki már nem is egyszer de mindig csak vita volt belőle..de így most meg csak magamban őrlödöm...
2010. okt. 8. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!