Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez normális? Vagy én reagálom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális? Vagy én reagálom túl, és érzem rosszul magam?

Figyelt kérdés

Az helyzet, hogy a barátommal elég sokat veszekszünk. Minden apró kis hülyeségen -.- Ezek enyhítésére, próbálok kedvesebb lenni, és van amit nem mondok el neki, hogy ne legyen már megint veszekedés.

Az elején úgy indult, hogy miatta elvesztettem pár embert, akik fontosak voltak nekem. (fiu legjobb barát stb.) Mert folyamatosan féltékenykedett rájuk a párom, és el akarta verni őket. Ennek elkerülése végett, inkább nem találkoztam velük...

Aztán szépen lassan zárkóztam el tudat alatt is már a külvilágtól. Bulikba/koncertekre már majdnem egyáltalán nem járok, mert ha egyededül szeretnék elmenni (még anyukám is elmondja neki, hogy hol leszek, mikor, meddig ..mittudomén) akkor is felhív, hogy mit csinálok, be vagyok e rugva, ki van ott....

És a másik nagy bajom, az internetes kapcsolatok. Ha rámír valaki, tökmind1, hogy milyen témával (álltalában stílus, régi ismerettség akármi) akkor ha nem mondom meg neki, hogy ki írt, mit, mikor, miért, hogyan, és nem mutatom meg akkor megint megy a balhé. Ez már volt 1-2x. Mrt nem tartottam fontosnak megmondani neki, hogy nézd írt a volt oszt.társam. És megsértődött. Aztmondta ha mégegy ilyen lesz akkor nem fog tudni bízni bennem..

De akkora nagy dolog ez? Vagy mit csináljak? Miért érzem rosszul magam..... Vagy szerintetek ilyen egy normális kapcsolat? lehet nekem kéne változtassak megint..

(1 éve vagyunk együtt, én 17 ő 19)


2011. febr. 16. 14:33
 1/6 Animefan25 válasza:
huh ha ijen akkor az azt jelenti hogy nagyon szerelmes beléd és csak megakar védeni de lehet h jólenne nektek egykis szünet
2011. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cleptomaniac ***** válasza:
Maga a kapcsolatod nem normális, nem a Te reakciód. A pasid alaposan túlreagálja a dolgokat, szó mi szó. 17 éves vagy, és el vagy vágva minden barátodtól, ismerősödtől. Nincs szórakozási lehetőséged. 3-4 év múlva gyűlölni fogod a barátodat, mert megfosztott mindentől és mindenkitől. Sajnos láttam már ilyet a környezetemben.
2011. febr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet. Én fiú. Ezért nehéz a kérdés, mert én sem tudtam megoldani. Nálunk fordítottan van, nem én vok a féltékeny. Én sem tudtam megoldani, ill ahogy csináltam nem jó. én is a rossz utat választottam. Összeveszett egy barátnőjével, aki nekem is barátom volt. Nem általa ismertem meg. Felháborodott, hogy én mért tartom vele a kapcsolatot, nem vagyok rá tekintettel? És igazat adtam neki. NEM KELLETT VOLNA! kisújjamat nyújtottam, a karom kellett.


Az én meglátásom:

- vedd figyelembe az ő érzéseit is! Én sem nézném jó szemmel, ha kettesben töltené bnőm az idejét egy ellenkező neművel. Ezt nem tartom helyesnek. Te fordítva hogy éreznéd magad, ha ő kettesben menne lánnyal moziba, kávézni, buliba stb? Valószínű megfojtanád.

Nehéz eset, ha ellenkező nemű a legjobb barátod. Nem a legjobb felállás, sajnos. És sztem tudomásul kell venned, ha féltékeny erre. A megoldás sztem viszont nem az, hogy te nem beszélhetsz vele! Tartsd a kapcsolatot, de ne kettesben személyesen. Telefonon néha beszéltek, interneten rádír, te vissza stb. De ha kéri, hogy mutasd meg, mit írtál neki, szó nélkül meg kell tenned.

- Sajnos nem gondolom, hogy legjobb barát ellenkező nemű lenne, hogy ő értene meg téged a legjobban. Barátnővel megbeszélheted a pasid dolgait, de egy fiú baráttal soha! Bármi rosszat mondanál a pasidról, hogy jönne az ki? Márpedig a legjobb barátok megbeszélik az ilyeneket.

- Hogy bulikba ne mehess nélküle, azt nem tartom helyesnek. De én úgy vagyok, ahova lehet, miért ne menjünk együtt? Ha nem hív, megsértődnék! Miért ne lehetnék ott?

Ha csajbulit tartotok. Oda persze nem hívod el a pasidat! De ebből nekünk is számtalan konfliktusunk volt! Akkor ott nem lehetnek fiúk! És a bnőm ne ismerkedjen ott idegen fiúkkal! Mert csajbuli. Ha én nem lehettem ott, milyen jogon lehet ott egy idegen pasi?

- Internetes kapcsolatok alatt nemtom mit értesz? frászbook? ilyenek? Ha ott ír vki, at miért kéne bejelentened? Mindenki ezt csinálja, és nyilvános. Ha privát levelet ír. Honnan tudja meg a pasid? Am az ilyet sztem azért meg lehet említeni, csak hogy tudja, hogy írt egy pasi, hogy mi van velem.

Én megtiltottam a barátnőmnek hogy a hátam mögött fiúval levelezzen, mert nem helyes.

- Ellenkező legjobb barát pedig nincsen. Már csak azért sem, mert a legjobb barát az, akivel mindent meg lehet beszélni. Ellenkező neművel soha nem beszélhetsz arról, hogy mi rossz a kapcsolatban.

2011. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Húha számomra egyértelmű:szakítani kell...

bocsi ez az én véleményem!

2011. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Huhh ez nagyon durva...a pasidnak önbizalomhiánya lehet, és általános bizalmatlanság az emberek felé. Birtokolni akar téged, és ez nem jó. Meg kellene neki mondanod, hogy Te nem adsz okot bizalmatlanságra, és sértő rád nézve, hogy ellenőrizget és feltételez rólad dolgokat. Ezt nem szabad! Ne szűkítsd be az életteredet ilyen fiatalon az ő beteges hozzáállása miatt! És ne hagyd magad alárendelni!

Mellette szóljon, hogy biztos nagyon szeret, túlzottan féltékeny...De ezt akkor sem lehet csinálni mert előbb-utóbb megunod és otthagyod.

Beszélj vele és változtass a helyzeten!

19/l

2011. febr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

16:16nak igaza van.

és tényleg gyűlöölni fogod néhány év múlva. Mindent elvesz tőled! ezt ne hagyd.

Egyáltalán nem ilyen egy rendes kapcsolat!!

és az meg nem igaz, hogy megfojtaná mindenképp a pasiját, ha más lánnyal menne kávézni. Nem a kutyád, - ha bízol benne, elengeded mással!

2011. febr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!