Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fáj, ahogy ezen a honlapon...

Fáj, ahogy ezen a honlapon sokszor beszélnek az édesanyákról! Hogy tudnám megmutatni, hogy ezzel a gyerek jár legrosszabbul?

Figyelt kérdés

Lealázóan itélkezve, bántóan. Közben az a röhej, hogy szerintem pont ez a gondolkodás teszi boldogtalanná a gyerekeket.

Itt nem lehet leirni lepontozás nélkül, hogy tiszteld, szeresd édesanyádat mert életet adott neked. Mert egyből azt mérlegelik, hogy megérdemli-e. Pedig nem ezt kéne mérlegelni. Hanem azt, hogy megéri-e? Ér-e ennyit az életem?


2010. okt. 8. 11:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is felháborító. És most nem arról beszélek, amikor részeg a szülő, hanem amikor az a bűne, h nem engedi a t. gyerekét a pasijánál aludni, vagz 2-ig bulizni, neadjisten arra kéri, h ne bukjon meg, hanem tanuljon.
2010. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
Vannak akik okkal beszélnek úgy a másikaknak meg kivan nyalva a seggük és az se elég nekik,tudom mert családokat látogatok.
2010. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Tudod az édesanya fogalma nem egyenlő a biológiai szülőséggel. Életet adni mindennapos és könnyű dolog: de szeretetben és jóságban felnevelni valakit, úgy hogy minden segítséget megadsz neki, ugyanakkor ara is ügyelsz, hogy magától is megálljon a lábán - na ez az igazi feladat, és ezért kell tisztelni valakit.


Akik ide írnak valami rosszat az édesanyjukról - eltekintve a lázadó tiniktől - azok nem véletlenül mondják, amit mondanak.

Én nem tudom tisztelni őt szimplán azért, mert életet adott nekem: mert emellett olyan szörnyű dolgokat tett velem, hogy sokszor már az öngyilkosság határáig hajszolt, mire végre sikerült levetnem magamról a befolyását. Megszülni azért egy gyereket, hogy utána tönkretegye az életét és boldogtalanságba, kétségbeesésbe űzze, olyannyira, hogy az illető már azért imádkozik, bárcsak soha ne is született volna meg... ez végtelenül szomorú.


Épp ezért vallom azt, hogy egy nőt nem lehet szimplán azért tisztelni, mert az anyánk. Ez ugyanis nem ad felmentést semmi alól.

2010. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Én imádom az Édesanyámat, ő a mindenem. :)

Azonban honnan tudod, hogy nem okkal utálja némelyik ember az anyukáját? Az egy dolog, hogy valaki 9 hónapon keresztül kihord majd megszül egy gyereket. Azért tenni is kell, hogy valakit az ÉDESANYÁNKNAK tekintsünk.

Például vannak olyan szélsőséges esetek, hogy valakinek alkoholista az anyja, egész nap nem csinál semmit, nem dolgozik csak vedel , hazajön és megveri a gyerekeit. Egy ilyen embert szerinted lehet szeretni? Vagy adott 2 gyerek az egyiknek mindent megad, szereti, mindig van hozzá egy-két jó szava azonban a másikkal ne foglalkozik, nem érdeklődik iránta. Szerinted a második gyerek ezek után szeretni fogja ezt a nőt? Elárulom, hogy NEM!

Ne ítélkezz, ha nem tudod a részleteket, minden okkal történik.

2010. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
56%

a legtöbb itt válaszoló kamasz... vagy huszonéves, akiknek még a tojáshéj ott van a s.ggén. náluk az a menő, ha így beszélnek. sajnálatos és borzasztó, de ők ilyenek. legalábbis a legtöbb.

van még pár ehhez hasonló témakör, ahol szintén pont azért, mert ez a korosztály válaszolgat, szörnyű életfelfogás uralkodik (párkapcsolatok, házasság, szex, stb).

a másik, ami aggasztóbb, hogy el is hiszik, amiket itt egymásnak irogatnak, és úgy veszik, mintha az volna a jó és általános. Egy idő után elhiszik, hogy 13 évesen a szex elfogadott, hogy a terhesség elleni védekezés legjobb módja az anális szex, és hogy utálni kell a szülőket, és egyáltalán semmit el nem mondani nekik, mert korlátozzák őket és esetleg a hülyeségeikért szankciókat vezetnek be... fájdalom látni, hogy a mai tizen és huszonévesek hova jutnak :(

2010. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek veled. Ma a szülőnek csak kötelességei vannak,de jogai csak a gyereknek.

Hányszor olvasom,hogy miért kellene tisztelnem ,hálásnak lennem,amiért felnevelt? Ha megszült,akkor ez kötelessége és ezért nem érdemel hálát.

Vagy amikor a 24-25 éves szidja a szüleit,mert nem akarják vagy nem tudják fedezni az egyetemi költségeiket? Ebben persze benne vannak a ruhák és a bulik költségei is.

Régen anyák napján azzal kezdték a felköszöntőt: Köszönöm,anyám,hogy életet adtál nekem! Ma már ez nem divat.

Nagyon önzők lettek a mai gyerekek.

Sajnos,mivel ez a divat,és egymást hergelik,nem tudsz rajta változtatni. Legfeljebb akkor értik meg,hogy milyen fájó lehet ez a viselkedés,ha ők is szülők lesznek.

2010. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
hé, én is huszonéves vagyok: első voltam
2010. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Nem itélkezem!

Sőt nagyon kínosnak érzem bevallani, hogy én még 45 évesen is azt mondtam, hogy a szüleim rontották el az életemet. És sok kor-társam jár pszichológushoz, és úgy kezdik: A szüleim ezt és ezt tették...

A másik kínos: Ez csak álkérdés. Én úgy szeretnék elmondani valamit. Mert vannak/voltak szüleim, és vannak nagy gyerekeim, és kezdek megérteni dolgokat.

2010. okt. 8. 11:29
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Az anyaság nem abból áll hogy kinyomom magamból,csk sokan itt elkadnak,és azt hiszik hálát kéne ezért érezni,miközben az anyaság ettől sokkal több...A végterméket is kinyomjuk,de sok szülő a gyermkével is úgy bánik mint a végtermékével,legszívesebbn lehúzná a vc- tudom miről beszélek mert bántalmazott fiatalokkal gyermekekkel foglalkozom...Az perzse nekem is kinyitja azyebem a bizykágt mikor azért szidják a szülőt mert nem bulizhat 14 évesen az éjszakába,meg nem kapja meg a 102-ik barbit,csak a 101-t se kellet volna megvenni,sok szülő nevelése rossz,elkényeztetik piciként aztán 12 évesen már a szülő fején ül a gyerek,az éremnek két oldala van.
2010. okt. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
ma 11:28-as: a 11:27-es nem rád és a hasonló értelmes huszonévesekre gondolt, hanem a nagy többségre, ugyanis akik ilyen véleményeket irnak, azok legtöbbször borzasztó éretlenek.
2010. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!