Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alacsony IQ-jú családtaggal...

Alacsony IQ-jú családtaggal hogy tartod a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Pl szülő, aki elöregszik és leépül. Látszik rajta, hogy sokszor nem ért dolgokat, nagyon lassul a felfogása.


Nem feltétlen demenciára gondolok, hanem csak általánosságban ha valakin ránézésre látni, hogy nem olyan értelmes.


Nem tudom jobban szavakba önteni, de szerintem már érti aki ment át hasonlón.



2023. ápr. 9. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Arra gondolnék, hogy én is így végzem majd es mit szeretnék, hogyan kezeljenek majd a szeretteim
2023. ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem beszélgetek vele olyan témákról.
2023. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Nehezen. Anyósom ilyen, és a butaság társul egy borzalmas akaratos és konok természettel. Nagyjából pár órát tudok türelmes és kedves lenni, utána az idegrendszerem tiltakozni kezd. Próbálom úgy felfogni mint az első, hogy én is elhülyülhetek, úgyhogy visszafogott magam, de azért lenyelni sem tudok mindent. Különösen hogy párom elmondása szerint azért nem volt az év anyja, tehát nem pusztán az öreg kora miatt olyan, amilyen.
2023. ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szellemileg leépült, de jószándékú idős rokonnal ugyanúgy, mint addig. Drltűnően buta fiatalabbakkal lehetőleg sehogy.
2023. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan dolgokról beszélünk, amikben még képben van
2023. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

*feltűnően

(Ez van, amikor kikapcsolom az autocorrectort :( )

2023. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak az életemben olyan emberek, akik szigorúan IQ alapján nem számítanak kiemelkedőnek, de jó emberek, és szeretnek engem. Velük szívesen tartom a kapcsolatot, hálás vagyok a jóindulatukért, és igyekszem olyan témákról beszélgetni velük, amik nekik is élvezhetőek. Bonyolultabb kérdésekkel kapcsolatban másoktól kérek véleményt/tanácsot (szerencsére van kitől). Buta és rosszindulatú, illetve intelligens és rosszindulatú emberekkel is volt dolgom, őket igyekszem minél inkább kerülni, akár családtagok, akár nem.
2023. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a gyerekemmel is annak idején a kora által nyújtott értelmi szintjének megfelelően beszéltem, így a szüleimmel sem lenne megugorhatatlan feladat.

Szeretettel, türelemmel, elfogadással.

2023. ápr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
98%

Nagymamám volt ilyen. Sajnos ahogy leépült egyre inkább rosszindulatú is lett. Nem volt ő gonosz, egyszerűen ezt hozta ki belőle a demencia.


Sok mindent nem lehetett vele csinálni, meghallgattam a panaszkodásait, aztán amikor újra kezdte volna, akkor mindig feldobtam valami semleges témát ami elterelte a figyelmét.

2023. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Elég fárasztó vele beszélgetni, de nyilván nem azért tartom vele a kapcsolatot, mert nekem örömet okoz, ahogy a gyerekemhez sem azért kelek éjjel, mert nekem ez milyen jó, hanem mert neki szüksége van a kapcsolattartásra. Odamegyünk heti 9-10x, mert erre van szükség és mindenki ott tölt 2-3 órát, hétvégén többet.


Én heti 2x megyek, heti 3x-4x telefonálok. Kicsit az is benne van, hogy ezzel megspórolunk heti szinten 75.000 forintot, mint alternatíva, illetve, mivel nekem a családomban mindenki nagyon rendes, ezért szörnyű embernek érezném magam, ha ennyit nem tennék meg a nagyszüleimért, miközben tudom, hogy ők ennél többet is tennének. De nyilván nehéz és nem mindig öröm.

2023. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!