Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem viselkedése már...

A férjem viselkedése már teljesen kikészít idegileg. Tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha elhagynám?

Figyelt kérdés
Lelki sérült, de már nincs erőm őt pátyolgatni. Nagyon hirtelen szakad nála a film,agresszív, szinte rögtön lendült a keze. Ezt már 2 hónapja letárgyaltam vele,hogy még egyszer rámvág, végleg otthagyom,bárhogy is szeretem. Na, azóta minden nap azt hallgattam, hogy neki ez mennyire fáj, az mennyire fáj, mi mennyire esik neki rosszul stb...Akkor megint leállítottam, hogy egész nap otthon ül, mi a fene nagy bánata van nap mint nap? (Én dolgozom napi 8-10 órát elég stresszes beosztásban, készülök az egyetemi vizsgákra, meg a házimunka... és még neki nehéz az élete). Na, de ami betette az ajtó, az most hajnalban történt. Tegnap lerendeztük a szilveszteri bulit, és még aznap felkértek bennünket násznagynak. Eddig ok minden, hanem kb.hajnali 3 felé arra ébredek, hogy öltözik,veszi a kabátját. A kérdésemre azt a választ kaptam, hogy elsétál a folyópartra és leugrik a hídról, mert ezt nem lehet így kibírni, sok a gond. Erre én, hogy mi van?! A pénz a gond, hogy fizetünk a buliért+a násznagyság...és ezen kiakadt, bevett szokás szerint pár nyugtatót, és a végén elaludt. De majd egy órán keresztül nyomtam neki a vigasztalást, hogy majd jó lesz minden, lesz rá pénz, stb...Egyszerűen már nem birom tovább így vele. Mindig őt kell nyugtatgatni,vigasztalni,az ő lelki fájdalmait enyhíteni. Mintha pszihológus lennék! Munkát nem is akar keresni, mert úgyse találna olyat ami jól fizet. Már nem tudom mit csináljak. Alig aludtam az éjszaka, és fáradtan,idegesen jöttem a munkahelyemre. Úgy érzem idegileg kikészít, hogy mindig rinyál és nő létemre, én vagyok az erősebb, én nézek szembe a problémákkal, ő csak az öngyilkosságot találja megoldásnak az ég adta világon minden gondra. Mit csináljak? Tudom, hogy szüksége van rám, nem merem elhagyni, és többször mondta, hogy öngyilkos lesz, mert nélkülem nincs értelme az életének. Hogy tudnék segíteni rajta?? Van valami ötletetek? Bocsi, hogy ennyire hosszadalmasan írtam.
2008. dec. 29. 08:53
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Kidumalom? Ez anonim oldal, azért írtam ide. Vagy jobb lenne, ha a családtagoknak mondanám el?? Melyik a rosszabb? Tanacsra van szuksegem, mert már mindent megpróbáltam. Ha akkor nem hagytam el, mikor ütött-vert, akkor most sem fogom. Fizikailag és lelkileg is terrorizált, mégis vele maradtam. Mondtam neki, hogy változtasson a viselkedésén, mert bármennyire is szeretem,elhagyom,mert nem ezt a bánásmódot érdemlem. Azóta már másodszor adtam neki utolsó esélyt, és még mindig vele vagyok! Jóban-rosszban, ez így igaz, és igyekszem is betartani és segíteni neki. Maximálisan mellette állok, de akkor ne úgy hálálja meg, hogy a fejemre borítja a felmosóvizet, mert megfájdult a feje a fertőtlenítőszer szagától. És még ekkor is szó nélkül hagytam, hogy kitombolja magát, mert akkor fél óra múlva megnyugszik...szóval, ne nagyon ítélkezzetek felettem, segítségért fordultam ide, nem pedig lecseszésért, hogy milyen szemét vagyok, mert el akarom hagyni....
2008. dec. 29. 10:45
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek aki azt tanácsolja,hogy maradj:próbálja ki.Én maradtam,gyereket is szültem,na akkor lett igazán pokol az életem!Mert a (most már volt)férjem,se dolgozni,se a gyerek körül besegíteni,semmit nem akart.Én dolgozhattam,meg vittem mindent egyedül,mert NEKI természetesen pihenésre volt szüksége és idegesítette a nyávogó gyerek(szó szerint)Aztán megszabadulni se volt könnyű,pedig sok mindent megkapott,gyerektartást jelképest fizet,Terrorizált,zaklatott egészen addig,amíg nem talált új balekot.Sajnálatos,ha beteg,de akkor kezeltesse ki magát,ne a kérdező életét tegye tönkre.

Annak aki azt mondta,hogy az ő lelkén szárad majd a halála:na sorba kellett volna állni észosztásnál.Nekem a végső lökést azt adta,amikor azzal fenyegetőzött,ha el merem hagyni,megöli a gyereket(is).Aki ilyenekkel fenyegetőzik,azt messze el kell kerülni,nem

mellette állni!

MENEKÜLJ!Vedd fel a kapcsolatot a NANE-val,majd ők mesélnek...

2008. dec. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
utlsó vagyok:igaza van annak aki azt írta ez viselkedés ,ami nem fog változni!Az öngyilkosságról csak annyit:elöbb fog kárt tenni másban,mint magában!
2008. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
63%

Én azt tanàcsoltam maradj.

Nem azt hogy örökre,hanem azt hogy probàlj kiutat keresni!

Igenis,van rà példa,hogy egy jo szakorvos segit.

Nem mindenesetben,alàirom.

De az esélyt meg kell adni.

Ha minden gond elöl csak menekülnénk,akkor örökre a mélybe maradnànk.

Nem szabad azonnal elrohanni.

Persze ha az orvos segitsége utàn sem képes vàltozni,akkor bizony jobb ha elvàlsz.

De én adnék egy esélyt.

Az én pàromnak sincs mindennap jo kedve.

Na akkor rohanjak el?

Nem.

Megprobàlom oldani a helyzetet.

Ha otthagynàd,azért hibàztatnàd magad.

Ha vele maradsz,akkor meg ki vagy készülve.

Megkellene a helyes középutat talàlni.

Ami igenis egyenlöre vagy egy orvos,esetleg elutaztok az ö lakohelyére 2 hétre,hàtha az lazitana.

2008. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
90%
Más dolog a rosszkedv,más a fizikai bántalmazás.Hányan vannak itt,akit megvert ,megalázott a párja?Mert a felmosóvízzel való leöntés az.Menjetek kérdezzetek meg egy pszichológust...HÍVD FEL A NANE-t!Segítségre van szükséged!
2008. dec. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is 25 éves vagyok 3 éve házas,van egy 7 hós kislányom,a férjem még a hangját sem nagyon emeli fel,nemhogy a kezét.Ilyen életre lenne szükséged,nemgogy téged bántsanak!Ja és még ilyen gyereket ne szülj neki,hogy aztán gyerekestöl kelljen,hogy elhagyd,ha nem változik meg...(2.dik )

2008. dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom, minek írom a kommenteket, ha nem olvassátok el! Ütött-vert és MÉG MINDIG VELE vagyok, nem csak arról van szó, hogy "jajj, csúnyán nézett rám, istenem,mit csináljak". Itt nem arról van szó, hogy rossz kedve van, sajnos többről. Persze,hogy nem kell az első szónál elválni, nem is tettem. Itt csak az a gond, hogy mindig én tartom a hátam mindenért, én oldom meg a közös problémákat, amik ugyan úgy engem is próbára tesznek, és még a probléma megoldása mellett az Ő lelkét vigasztaljam. Bármi gond jön, nem vállal felelősséget. Ja, és még ami jópofa (leírom,hogy végre megszünjön az a vélemény, hogy én olyan szemét vagyok,hogy szemét módon elhagynám), amikor jócskán ellátta a bajomat, csak mert ideges volt valamiért, másnap bocsánat kérés helyett azt mondta, hogy örülhetek, hogy ennyivel megúsztam, és nem kerültem korházba. Szóval, én szembe tudok nézni a problémával, és most is tanácsot remélek, hogy ezt is meg tudjam oldani,csak ez sajnos most rajta áll, nem pedig rajtam.-
2008. dec. 29. 11:18
 18/32 A kérdező kommentje:
Bocsi, amíg a kommentemet írtam, addig jött pár hozzászólás. Na végre, hogy vannak akik megértik, hogy problémánk van, nem pedig hirtelen jött ötlet,hogy elválok rossz kedv miatt. Na, annyit már elértem, hogy megígérte nem vág rám, én meg cserébe segítsek neki, hogy megváltozzon. Teljes erőmmel azon vagyok, hogy segítsek neki,hisz szeretem és a felesége vagyok, de nagyon úgy tűnik,hogy kutyából nem lesz szalonna. Most mintha visszafogná magát, de ki tudja meddig...
2008. dec. 29. 11:22
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Sok eröt és kitartást kivánok neked!Én az első perctöl melléd álltam!egyszerűen nem érdemli meg egy férfi sem,hogy a fiatalságod rááldozd.Nekem volt egy hosszú kapcsolatom elég jó ivott a pasi.Még most sem értem,hogy mi a francért nem hagytam őt elöbb ott.Minek pazaroltam rá az életemből 3.5évet!?Lehet akkor szerettem de a végére annyira megutáltam,hogy ihaj!Azután szétmentünk összejöttem a mostani férjemmel aki egy nagyon rendes csávó.Egy napon sem lehet őket emliteni.....

Remélem neked is jóra fordul az életed!!!!!!!

(2.dik válaszoló)

2008. dec. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat mindenkinek!

Tudjatok, az a legnehezebb, hogy az eszem tudja, hogy lépnem kell, mert ez így nem élet,és nem lesz jobb,csak rosszabb, de a szívem nem enged. Szeretem,mindazok ellenére amit művel velem. 7 éve vagyunk együtt, ebből 1,5 éve házasok. Nagyon remélem,hogy kilábalunk a problémából. Szívből szeretem, és fáj,hogy ide jutottunk... :( Próbáltam már minden variációt: hallgattam a cirkuszolását, hátha az a jó. Nem lett jó,mert végül a rabszolgája lettem. Ha meg kinyitottam a számat, akkor még az én hibám lett, amiért ideges...szóval, egyik sem jó, még a köztes sem, pedig irtó türelmes emberke vagyok, de már nem tudok mit tenni.

2008. dec. 29. 12:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!