Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell feldolgozni, hogy...

Hogyan kell feldolgozni, hogy a fiam felnőtt lett?

Figyelt kérdés
17 éves, és egyre jobban leszakad rólam.De annyira hiányzik minden, a közös hétvégék,-most már szinte soha sincsen kedve velünk semmihez-, a jövő évi nyaralásra már most elkezdtem puhítani, meg úgy egyáltalán.Hosszú ez a folyamat, amíg elfogadom a dolgot, vagy majd megy minden a saját útján?Néha elnézem, hogy már szinte kész férfi, és még nem rég volt, hogy oviba vittem.Más hogyan viseli?
2010. okt. 9. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon jól...mert van egy 2 éves fiam is.37 éves vagyok,a nagy fiam tavasszal múlt 18 éves(és imádja a kicsit,a kicsiről nem is beszélve!).Érettségizett,most egyetemre jár.Természetesen itthon lakik(Bp.-en lakunk,itt is tanul),van barátnője,aki szintén szokott itt aludni.Különben a kis tesó nélkül is jól viseltem,hogy lassan felnő,és egyre önállóbb lett,külön programokkal,kis titkokkal stb.Én elég korán elköltöztem otthonról(semmi gond nem volt,de a saját lábamra akartam állni),szerintem ezért természetesebb folyamat számomra,hogy egyszer csak Ő is felnő/felnőtt.Mi tervezünk még egy babát,így biztos,hogy még jó sokáig lesz körülöttünk gyerekzsivaj(és persze remélem,a nagy is még egy darabig itthon érzi majd a legjobban magát)
2010. okt. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én a saját történetemet szeretném elmesélni. ennyi idősen, sőt nálam hamarabb kezdődött kicsit (15 évesen) a leválás korszaka. persze még bőven gyerek voltam :) nem mentem én sem nyaralni a családdal, nem mentem anyukámmal sehová, nem beszélgettünk, csak a szükséges napi dolgokról, stb stb. persze emiatt nagy lett a feszültség köztünk, és napi szinten mentek a veszekedések, ami csak rontott a helyzeten. ahogy nagyobb lettem, és érettebb, teljesen máshogy kezdtem látni a dolgokat. 18-19 éves korom körül anyukám lett a legjobb barátnőm, bármilyen közhelyes :) együtt járunk vásárolni,együtt főzünk, ha unatkozunk, elmegyünk moziba, vagy csak sütit sütünk és dvd-zünk, és bármilyen problémámmal bátran fordulok hozzá. próbálok a barátok/barátnők/barátom mellett is időt fordítani rá, ami sajnos nem mindig sikerül, de akkor telefonon beszélünk. 21 évesen vagyok most. utólag látja be az ember, milyen undokul viselkedett :)

az öcsém most 17, nála 1 éve tart ez az időszak, még rosszabb mint én voltam akkor. már nagyon várjuk, hogy kinője :) egyszer úgyis csillapodni fog ez a dolog, csak rengeteg türelem és szeretet kell hozzá

2010. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom 11 mult, de már kész kis csaj. Én is ugy vagyok vele, hogy nemrég még oviba járt és együtt néztük a teletabikat. Van mikor felhívom telefonon és telefonba ugyan olyan a hangja most mint 6-7 éve. És akkor elképzelem hogy azzal a kis ovissal beszélgetek. Akkor ugy visszamennék az időben... Ezt nem feldolgozni kell hanem elfogadni hogy felnőnek lassan.
2010. okt. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én hamar lettem anya, 17 voltam.Most is közel állunk egymáshoz, ma vagy 5x megölelt, megpuszilt, de már rohan is, de azért valamit édességet hozok neki a boltból?Szóval még olyan kettős a dolog.Viszont van már barátnője, sok dologban szinte komolyabb mint mi, de mindig figyelmeztetnem kell magamat, hogy Ő már nem kisgyerek, nem kell tutujgatni, és néha olyan nehéz megállni...
2010. okt. 9. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyke fiú?
2010. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Főzős Laci ***** válasza:
Úgy kell,hogy már nem folyton-folyvást anyáskodni felette.Bizonyos dolgait intézze önállóan:hivatali dolgok.Nem kell állandóan kapcsolatban lenni vele,a nyakára járni!meg kell bízni benne,és ha visszaél vele:jöhetnek a szankciók.40/F
2010. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!