Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ,ha nagyon zavar,h...

Mit tehetek ,ha nagyon zavar,hogy a testvérem kihasználja a szüleit?

Figyelt kérdés

Próbáltam már nem gondolni rá, félre nézni, de nem megy.


3-an vagyunk testvérek.

A kisebbik testvéremet sajnos eléggé elkésztették a szüleink.


Nekem, illetve középső testvéremet keményebben fogtak, emiatt mi hamar a saját lábunkra álltunk, piacképes felsőfokú végzettséget tettünk.Öcsém, informatikus, én meg gépészmérnök lettem.


A húgunk viszont problémás.Lerakott két diplomát, ami kb semmit sem ér.Budapestre költözött és egy közszférás állásban dolgozik (nem tanár, mielőtt valaki megkérdezné), kb kevesebbért, mint a nem túl képzett emberek a gyárakban, a soron.


Édesanyám is panaszkodik gyakran, hogy kihasználja.Amúgy elég flegma stílusú, viszont otthonról pakol fel mindig.Anyámmal vetet meg mindig mindent, amit visszavisz.

Ja, szobát bérel két diplomával és még így is alig jön ki.Volt,hogy én adtam neki kölcsön, mert elköltötte cipőre a pénzét.



Amikor meg szóba jön és vitatkozás jön, mindig mondom neki, keressen magának rendes állást, mert ez nem az, amiben dolgozik.Ha kell segítek, meg megmondom melyik szakirányú továbbképzést végezze el.Erre, mindig megsértődik,hogy ő nem.


De, ez sem normális,hogy kizsákmányolja a szüleit, akik nyilván nem minimálbéresek, de azért nincs dőzsölés.


2023. máj. 8. 15:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
68%
A szüleid tudnak ebben hatékonyan lépni, te csak örülhetsz, hogy mennyivel jobb körülmények között élsz, mennyivel értékesebb a végzettséged, a mnkád, és mennyivel felelősségteljesebb vagy. Hagyd a hugit, hadd vergődjön a béna életével!
2023. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
68%
Egyedül az anya tud ezen változtatni. Vagy elfogadja a helyzetet- de akkor nem panaszkodik -, vagy változtat rajta. Minden más őrültség.
2023. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Cséry Eszternek van diplomája, mélyen meghajolok a szorgalma előtt, de a szülei tolták alá az összes anyagi dolgot. Átlagos körülmények közt, ám masszív burokban nevelték, de közben egész nap csak az értelmetlen széthúzást látta. Tanáraival jó kapcsolatban vagyok a mai napig, ők a lány viselkedéséből hamar kivették, hogy eléggé össze van zavarodva, szűklátókörű és lelki szegénység vette körül az egész életében. Mint a családja régi ismerőse -az édesanyát hosszú évek óta ismerem- bátran és büntetőjogi felelősségem tudatában megállapíthatom, hogy hiába adatik a relatív rendezett körülmény, amikor az anya a lányát a saját maga fényezésére használja fel, közben a sárba tiprova az őszinte véleményét, mert a toxikus szülő már csak ilyen. Játssza a hőst, az erős jellemet, közben végig a komfortzónájában lébecol, köpönyegforgatóvá válik , átvágva ezzel közvetlen környezetét, hiszen nem elhanyagolható ok, hogy betegesen reklámozza a munkahelyén, távolabbi rokonságában, hogy ott minden tökéletes, összetartó a család. (A fenéket, csak az infantilizmusát még senki sem akarta a képébe tolni, mert hihetetlenül türelmes környezete van. Nem az ö érdeme.) Büntetni sem kell az ilyeneket, magukat viszik a süllyesztőbe!
2023. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!