Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem irigy, ez már a...

A testvérem irigy, ez már a kapcsolatunkat is tönkreteszi? Beszélnétek vele a helyemben erről komolyabban?

Figyelt kérdés

Nincs rendben az élete, sikertelen, egyik kudarc éri a másik után. Elhiszem, hogy nehéz, de attól nem jobb, ha mindenkit, még a saját családtagjait is bántja.


A régi, általános iskolás kora óta mellette lévő barátnőivel sem tartja már a kapcsolatot, szóval nem csak én érzem, hogy baj van vele. Pedig tizenévig elválaszthatatlanok voltak... De ahogy valakinek jobban megy, sikeresebb, mint ő, elkezd ellene fordulni, kibeszélni, rosszindulatúnak lenni vele.

Pl. az egyik barátnője az USA-ba kapott ösztöndíjat, ami szerintem nem kis dolog. A testvérem meg olyanokat mond, hogy oda bárki mehet igazából, pénz kérdése az egész, meg hogy úgysem csinál ő ott semmit, csak "olvasgat" (Phd-hoz azért az olvasgatás szerintem elég kevés...). A másik barátnőjével együtt kezdték az egyetemet anno, neki már megvan a diplomája, férjhez ment, beköltöztem a családi házukba. Tesóm annyit mond erre, hogy ő is végezhetett volna már, ha élettelen stréber lenne (8. éve járja az 5 éves képzést), meg ha annyira családi házat akarna magának, ő is kerítene egy öreg pasit (33 az "öreg" neki).

De mindenkivel kapcsolatban ilyen, ha a szomszéd vesz új autót, azt fújja napokig, hogy minek kellett neki ekkora, minek vette, mennyit fogyaszt ez, honnan volt "ennek" ennyi pénze erre? Ha valakin valami drágább holmit lát, azt elemezgeti, eredeti-e, megnézi, mennyibe került és utána kérdezgeti tőlem, hogy XY az hol dolgozik, hogy 800 ezres outfitekben járkál?


Most velem megy ugyanez, minden megmozdulásomkor.

Barátomtól kaptam egy autót nemrég, reakció: na, valamiért csak megéri elviselni ezt a pasit. Kerek szülinapom lesz, tervben van rá egy nagyobb volumenű utazás, emiatt szüleimmel és vele hamarabb ünnepelnék. Na, nem, neki az nem jó, ő nem fog akkor ráérni. Kérdeztem, hogy miért nem? Válasz: moziba megy, meg hogy ő amúgy sem kíváncsi az én fényezésemre egész este, meg hogy hallgassa, én mennyivel előrébb tartok az életben, mint ő.


Régen nagyon jóban voltunk, de mióta ennyire nehezen megy neki az egyetem, szülőkről való leválás (pl. különköltözés, saját pénz megkeresése), azóta borzalmas. Mindenbe beleköt, rosszindulatú és sokszor már úgy vagyok vele, meg sem osztom vele, ha valami jó dolog történik velem, sikerélményem van, mert úgyis csak leszólja.

Eddig javarészt elengedtem a fülem mellett, viszont komolyan fontolgatom, hogy vagy próbálok észérvekkel hatni rá, vagy kiosztom, hogy vegye már észre magát. Senkivel nincs már jóban, neki mindenki gyökér, sz_r, mindenkit leszól, de pl. azt nem látja, hogy a régi baráti társasága is ugyanúgy működik, csak éppen nélküle.


2023. máj. 27. 20:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem is írtam, hogy irigyelni kéne bármiért. De befejezhetnéd, hogy hülyeségeket írogatsz! Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy majd egy internetes oldalon beavatlak az anyagi dolgaimba/dolgainkba? Kitértem a válasz elől, gondoltam, érezni fogod, hogy azért, mert semmi közöd hozzá. :)
2023. máj. 27. 21:52
 12/22 A kérdező kommentje:

Nem, semmi konkrétat nem írtam.

A kérdésem a testvéremmel kapcsolatos problémára irányult, nem arra, tudnék-e autót venni, és hogyan! :)

2023. máj. 27. 22:05
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Sok kerdes van, ami nem arrol szol, amit kiirtak. En nem foglalkoznek vele. Ha tudod, hogy ilyen, akkor miert ugrasz egy ilyen provokaciora? En azt csinaltam, hogy a kapcsolatot lazabba tettem es igy is marad, amig nem lesz valtozas.
2023. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%

Megragadtátok a lényeget, válaszolók...

Kérdező, ne foglalkozz velük, ugyanolyan szinten vannak mint a testvéred, hogy csak irigykednek. Ha vesz a barátod neked egy új kocsit, egészségetekre. Gondolom a válaszoló kozulza te helyedben nem mondanák, hogy köszi nem kell.

A tesód bunkó. Beszélhetsz vele, de mindegy ha elmondod a falnak vagy a reggeli szendvicsek, ugyanannyira fogják még érteni mit akarsz.

Ő ilyen. Ha ilyeneket bevág azért nyugodtan szólj neki be valamit, már csak azért is, hogy te jobban érezd magad.

2023. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
20%
Nekem 5 autom van. Baromira nem erdekel senki kocsija. A kerdezot inkabb sajnalom, hogy ilyeneket kell kerdeznie. Irigyseg nincs bennem. Bizonyos elethelyzeteken csodalkozom, nem ertem, hogy lehet belekerulni.
2023. máj. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%

A tesód, pont mint anyósom.

Teljesen felesleges vele bármit megbeszélni,vagy úgysem érti annyira hülye, vagy ravasz és tenné a hülyét, vagy egyszerűen ennyire rossz természetű ember.

Az egyetlen amit tehetsz, hogy távol tartod magad tőle.

Ha a mozi fontosabb neki, mint a tesó szülinapja, akkor gondolhatod mennyire érdekled...

2023. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Miért, ez az oldal nem arra van, hogy BÁRMIT kérdezzek?

Szüleinkkel nyilván nem beszélem meg, mert ők próbálnak pártatlanok lenni, de olyan is volt már, hogy nekik elmondtam, aztán elő lett véve a nővérem és nagy vita lett belőle.

Barátnőimmel már átbeszéltük ezt, szerintük a nővérem egyszerűen lusta és irigy, hagyjam rá.

A barátom azt sem érti, miért beszélgetek egyáltalán vele.


Az autós dolog egy PÉLDA volt, azért írtam, mert ez volt a legutóbbi nála. Valamint nem is szerettem volna oldalakon át írni, miket szokott mondani éppen.

2023. máj. 27. 22:28
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
én a barátoddal és a barátnőkkel értek egyet, egyáltalán miért foglalkozol vele? játssza a sértődött óvodást, amíg csak akarja (illetve ameddig a szüleidnek van türelme a műsorhoz, utána majd kiteszik), te meg éld az életed.
2023. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%
Egyszerűen csak megrekedt az élete miközben latja hogy másoknak megy jobban.
2023. máj. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező: nem tudom mennyire tudnál beszélni vele, mennyire lenne képes indulatmentesen felfogni amit mondasz neki (például azt, hogy mindenki ellen fordul, akinek pillanatnyilag jobban megy az élete és tönkretesz maga körül minden emberi kapcsolatot)


A megbeszélésen fontos lenne hogy ne legyél Te se indulatos vele.

Egy (négyszemközti) megbeszélést megérhet ez, de ha nem sikerül, akkor - szerintem - ignorálni érdemes.

Egyébként - ha megteheted és hajlandó rá - mehet pszichológushoz, viszont azt valakinek fizetni kell, ha ő nem tudja... TB-alapon nem tudom pszichológus mennyire elérhető...

2023. máj. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!