Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon valoban meg tud menteni...

Vajon valoban meg tud menteni egy ( tobb) félrelépés egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Hello!


nemrég olvastam egy cikket (igaz, nem teljes egészében) , amelyben azt taglaltàk pszichologusok, szexologusok stb, hogy sok esetben egy " hivatalos " kapcsolatot egyedul egy félrelépés tud megmenteni...Ti hogy vélekedtek errol?

Szerintem ez orultség...ha arra szanom ra magam, hogy valaki masnal keresek ( néhany oraig tarto) gyonyort, egyszer, kétszer, tobbszor, akkor csudajol becsapom a kapcsolatom, és - ha elfogadjuk, hogy azért keresunk mat mert a hivatalos kapcsolatban nem kapok meg sok mindent-ahelyett, hogy javitani probalnék rajta, direkt kikerulom a problémat..A problémat nem oldom meg, csak " atviszem", ami sok esetbgen ujabb problémakat generalhat. Egy félrelépés forgatokonyve egyszeru, "problémamentes", addig mig nem jelenik meg valami tobb, amikoris borul az egész forgatonyv...Ebben a fent emlitett riportban volt egy harmincas no, aki azt mondta, miota a szeretojével fenntartja a viszonyt, a férje nem ismer ra...Noies, vonzo, vad az àgyban, tehat csak jot tett mindenkinek..

Szerintem meg pont hogy senkinek nem tett jot, mert mindharman ( sokszor mind a négyen...) sajat magukat és egymast csapjak be...

Nektek mi a véleményetek? :)


2010. okt. 11. 08:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Pardon, javitok: *-ha elfogadjuk, hogy azért keresek màst...
2010. okt. 11. 08:43
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem, és a cikk sok sebből vérzik!

Alapvetően ha őszinte vagy egy kapcsolatban és a párod is, akkor ha felmerül valamilyen probléma,akkor meg tudjátok oldani, és akkor ott semmi keresnivalója sincs egy 3.-nak. és pont.


(ezt a cikket is biztos egy pasi írta, mert tudod, a sok sört ittam című lemez már nagyon lejárt, ezért kell egy másik mese...)


A másik a nyitott kapcsolat/házasság, aminek szerintem semmi de semmi értelme, persze ez nem azt jelenti hogy elítélem őket, csak egyszerűen nem tudom megérteni a helyzetet, és azt hogy így állnak hozzá... ennyi és pont. Ha valaki nem akar elköteleződni, akkor ne legyen kapcsolatban, vagy ne házasodjon meg. Mert ha nem így tesz, és lesznek gyerekek, mit fognak majd látni? Apa megint nem itthon alszik hanem a szeretőjénél, anya megint a pasijával van...

2010. okt. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk eszem otthon megszokás szerint a lebbencslevest.Semmi extra, megeszem, ha az van. Aztán egyszer megkínál a szomszéd Bözsike, s rájövök, hogy az övé milyen ízetlen, így elkezedem értékelni a feleségemét.S meg is dicsérem eztán. Majd elmegyek egyszer a Beácskához. Ő is lebbencslevest ad, de azok az ízek, zamatok! Meg is jegyzem az összetevőket, s legközelebb javasolom a kis feleségemnek, nem lehetne a levesbe egy zellergumót tenni? Meg hallottam, mások egy kis csípőset is tesznek bele. Most a feleségem vagy a fejemre boritja a levest, vagy hajlandó ízesíteni. Vagy járok Beácskához lebbencset enni.
2010. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:) :)

Hmm...vagy àtjàrsz a Beàhoz "levest enni", vagy pedig...jah...beleképzeled az otthoniba a zellert és a csiposet, igy vàlik a leves "prousti-i madeleine suteménnyé" ( itt jon ben a képbe némi mazochizmus , mert kellene nagyon a sutemény , bocs, leves ize...)Hmm..a lebbencsleves apoteozisa :D

2010. okt. 11. 09:30
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Nálam a párkapcsolat az pár-kapcsolat. Akkor van vége (de akkor azonnal), amikor belép a harmadik.

Nekem van annyi önbizalmam, hogy be merem ismerni, ha valaminek vége van, nem keresek mentséget sem magam, sem a párom számára. A hűség döntés kérdése. Ha valaki másképp dönt, el tudom fogadni, de többé nem tudok vele együtt élni. Nem hiszek azokban a verziókban, hogy "véletlenül megtörtén", "nem tudtam ellenállni a csábításnak", "elragadott a hév". De az sem hat meg különösebben, hogy "nem volt jó a kapcsolatunk, ezért máshol vígasztalódtam, de rájöttem, hogy mégis téged szeretlek.

Ha egyszer berakta máshova, az enyémbe többet nem fogja.

(Félreértés ne essék, az előttem való nők nem zavarnak, csak a párhuzamosak.)

2010. okt. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

9:30

Teljes mértékben osztom a nézetét. Egy embernek egy a párja! Felmelegített káposzta nem jó. Pláne, hogy én utálom :)

"Nőies, vonzo, vad az àgyban, tehat csak jot tett mindenkinek.. " - kinek? És ilyenkor a nő akinek szeretője van, az olyankor kire gondol mikor felváltva van velük? Az ilyenek teszik tönkre az egész kpcsolat dolgot, és emiatt lesz sok szemét pasi.

2010. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Mindenképpen gáz, ha belép egy harmadik... Onnantól, hogy egy pár ő+én nincs harmadik. Mert az teljesen tönkreteszi a harmóniát bizalmat a kettőnk közti belsőséges viszonyt, és az a harmadik megtöri a varázslatot. Bár utána lehet hogy jön a megbánás(mivel rossz lebbencsleves főző asszonykát szúrt ki a párom), de megbocsátás 100%-osan nincs, és nem lehet, így az a meg nem bocsátott sacc 10% tovább fogja mérgezni a kapcsolatot, amit el lehet nyomni évekre, akár évtizedekre, de az a baj, hogy ilyenkor rakodnak rá az évek alatti sérelmek és egyszer kiborul a bili.....

Összegezve: KIZÁRT DOLOG!

2010. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez baromság... Ha még elvileg (bár nem hiszem) meg is tud menteni, nekem egy így "megmentett" kapcsolat nem kéne...
2010. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
NEM!
2010. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!