Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem besokalltam. Nem...

Úgy érzem besokalltam. Nem érzem jól magam a bőrömben. Kín szenvedés minden egyes nap. Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az apám lelki terrorban tart. Mivel anyukám meghalt, így most vele élek, de úgy érzem, hogy ez az "élet" maga a pokol.

Minden egyes nap torkaszakadtából kiabál velem, apróságok miatt, rendszeresen matat a holmijaim között és FOLYAMATOSAN ócsárolja a HALOTT Anyukámat és a családját.Tegnap megint el kezdte mondani, hogy mekkora "szar" és hülye... az anyukám (és ezek még a finomabb fajtája mocskolódásnak). Én ezeket a sértegetéseket általában "lenyelem" és próbálok nem foglalkozni vele, de tegnap kiborultam, és elkezdtem vele kiabálni, mondtam neki, hogy ne merészelje anyát a szájára venni, erre azt felelte, hogy akkor is végigmondom, és miután mindennek elmondta anyát megsimogatta a fejemet és kedveskedni próbált velem. Nem tudom, hogy Ti mit tennétek a helyemben. Még egy éve se halt meg Édesanyám és azóta minden egyes nap el kell viselnem, hogy gusztustalanságokat mond róla/rá.

Mindemellett tök alkoholista, egész nap piál és már délután négy órakor tök részeg. Olyankor hozzá se szólok, mert tudom, hogy a beszélgetés végén csak jól kiosztana.

Emellett semmiben sem támogat. Amikor nagy örömmel elmesélek neki valamit, akkor ő mond egyetlenegy mondatot ami örökre elveszi a kedvem a dologtól.

Emellett szeret uralkodni rajtam, amikor későn érek haza ő látványosan duzzog (pedig már 19 éves vagyok), pukkadozik össze-vissza, valamint megmondja nekem, hogy hova mehetek stb.

Van egy nagyon jó barátom, mikor róla beszélek akkor mindig azt mondja, hogy egy barátság se tart örökké, ne bízzak meg benne mert úgyis becsap majd.


Nem tudom mit tegyek, úgy érzem bekattanok itt mellette!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(


2010. okt. 11. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Nincs egy normális rokon akihez költözhetnél??Nagykorú vagy!Dönthetsz így is!
2010. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyszüleim már nem élnek, apa rokonaiban nem bízok anya rokonaival pedig nem tartjuk a kapcsolatot. Ha mamám élne oda költöznék hozzá de ő egy évvel ezelőtt meghalt.
2010. okt. 11. 10:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha piás akkor ne csodálkozz hogy így viselkedik és beszél. Miért nem tartod az anyai ágon a családdal a kapcsolatot?
2010. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Apad egy lelki serult ember, Aki sokat csalodott, s igy nincs mar hite, de onbizalma sem sajnos.

Szeret Teged a "maga" modjan, mivel korlatozni eppen azert akar, mert felt Teged, s mivel a sajat emlekeitol nem tud megszabadulni, igy mindig azt feltetelezi, hogy Te Rad is ugyanolyan csalodasok varnak, mint amiket O megtapasztalt.

Az italba menekult, igy nem sokat tudsz valtoztatni, mivel Neki kellene felfogni azt, hogy ezen valtoztatnia kellene.

2010. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gondolom kikészült anyukád halála miatt. Talán épp emiatt is kezdett el inni, nem? Egy józan pillanatában ülj le vele, és mondd el neki, hogy mit érzel. A barátokról meg gondolom azért mondja ezt, mert neki már sikerült csalódnia barátban (gyakran előforduló jelenség)
2010. okt. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fhhúú,hát sajnállak,tényleg nem rózsás a helyzeted:/ Sztem is próbáld meg elkapni egy józan pillanatában és beszéld át vele a dolgokat!Gondolom azért Ő sem viseli könnyen Édesanyád halálát és azért nyúlt a piához...

az hogy ócsárolja az nagyon nem szép,egyenessen undoritó,de ilyenkor a pia beszél belőle!Ne hagy d magára,mert akkor teljessen elfog zülleni,inkább segiteni kéne neki valahogy hogy rendbejöjjön,és igy neked se elsz pokol az életed,ha jó irányba változna!

2010. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
66%
Én nagyon sajnálom hogy ez a helyzet! egy dolgot tehetsz,tanulj!!!!!!!!!!! amíg lehet és utána menekülj otthonról ,ha már meg állsz a saját lábadon.
2010. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A szüleim már majdnem 10 éve, hogy elváltak. Apa már régen is agresszív és alkoholista volt, előfordult, hogy megverte anyát. Anyukám nem bírta már tovább és elköltöztünk kettesben. Most, hogy meghalt, visszakerültem apához. Szerintem apának az a baja, hogy anyukám talált magának egy új barátot ő meg már 10 éve magányosan éli a mindennapjait. Gondolom savanya a szőlő neki, és jó érzéssel tölti el az ha anyát szidhatja. Azonban nem veszi észre, hogy ezzel nekem mekkora fájdalmat okoz.

Anyukám testérével és a családjával tartom úgy ahogy a kapcsolatot,de ők 250 km-re laknak tőlünk (sajnos) így csak évente 2-3 alkalommal tudunk személyesen találkozni. :(

2010. okt. 11. 11:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút átérzem a helyzeted, én is ugyanebben a helyzetben járok. :( Amig nem volt munkám állandóan azt vágta a fejemhez hogy micsoda szerencsétlen ingyenélő vagyok csak élősködők rajtuk meg lusta vagyok dolgozni. Amikor találtam munkát akkor is csak ócsárolt! Fél évig példás munkaerő voltam(persze nem az ő szemében, neki semmi nem elég jó) mignem egy nap nem tudtam bemenni mert beteg lettem. Rögtön elkezdett velem ordibálni, hogy micsoda egy szar alak vagyok hogy nem vagyok hogy nem vagyok képes bejárni meg milyen beteges vagyok ő bezzeg 30 éve nem hiányzott egy napot se! Meg sa többiek a faluból(mindig ezzel jön mit csinálnak mások) milyen jól megállták a helyüket a munkahelyükön. Én meg egy szar alak vagyok, bármit csinálok csak lecseszést kapok már azért is veszekszik velem ha a törölközőmet nem élre hajtva rakom a száritóra! ÚGy érzem nem birom már tovább!

Teljesen ki vagyok készülve a pocskondiázásaitól, a viselkedésétől. Minden este sírva alszom el, már akkor sem tudok megnyugodni ha éppen nincs otthon. Legszivesebben öngyilkos lennék!

Elköltözni nem tudok mert nincs hová mennem, anyagilag nem engedhetek meg magamnak egy albérletet.

2010. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ő józanul ilyen sajnos, nem kell neki pia hogy igy viselkedjen! Meg is szokott ütni, de legjobban a lelki megalázás és kisemmizés fáj, hogy ennyire lenéz engem semmi méltóságom és tekintélyem a szemében nincs bármit teszek süt belőle a gúny és az utálat! Én még a legádázabb ellenségemre se tudok igy nézni, meg viselkedni vele nem a saját lányommal! Nagyon fáj a viselkedése! De újabban már eljutottam odáig, hogy nem érdekel mit ugat!

Kedves topicnyitó szerintem Te is próbáld meg figyelmen kivül hagyni az apukád amennyire csak lehet! Foglald el magad, tanulj és a lehető legkevesebbet légy otthon amikor ő is ott van. Ha a józan beszélgetés nem segit akkor le kell tojni, nem szabad foglalkozni vele! Nem teheted tönkre az életed miatta! Ha van hozzád közel álló ember akivel bizalmasan tudsz beszélgetni akkor az most hasznos lenne. Nekem szerencsére anyukám még itt van, bár apu viselkedése őt is teljesen kikésziti és sokszor akar elköltözni! Csak miattam maradt még eddig itt.

Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Tűrni és szenvedni semmiképp!

2010. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!