Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálnom ha tudom...

Janefromjerome kérdése:

Mit kéne csinálnom ha tudom hogy a testvérem és a barátnője nem védekeznek rendesen?

Figyelt kérdés

Igazából semmi közöm nem lenne hozzá, de ő mesél el ilyen dolgokat, szóval mostmár van és kész. Az a gond hogy nagyon fiatalok és felelőtlenek mindketten, munkájuk nincs, az öcsém most kezdte az egyetemet, a szüleink tartják el és igazából egész életében ilyen volt, hogy csak úgy ,,megúszott" mindent. Ez viszont már nem játék, nem akarnak még gyereket (nyilván el se tudnák tartani magukat se egyedül) csak sajnos idióták és a tesóm nem hallgat rám, igazából úgy viselkedik, mintha nem lett volna rendesen felvilágosítva és nem tudná hogy működik a megtermékenyítés, mintha nem is értené miről beszélek.


Lenne jobb dolgom is amúgy, mint ezzel törődni, de valamennyire felelősnek érzem magam idősebb testvérként, csak fogalmam sincs hogy kéne megértetnem vele. Hagyjam a francba vagy van valami ötletetek?



2023. jún. 2. 11:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Én azért jelezném a szülők felé is, elvégre közvetv az ő anyagi helyzetükre is kihathat. Hátah egy komor és kényelmetlen családi kupaktanács rávilágítana, hogy ez nem játék.
2023. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
9%

Tévedsz.

Attól, hogy elmondott valamit, még nem lesz közöd hozzá.

2023. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
22%
Kezdj el babaruhát vásárolni.
2023. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Elején írtad a lényeget, nincs közöd hozzá kettejük dolga, ha gyerekt csinálnak az is.
2023. jún. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

Ott rejlik a válasz az első mondat első felében. "Igazából semmi közöm nem lenne hozzá"

Ez az ő baja szóval hagyd a francba

2023. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszem, hogy ne lenne a kérdezőnek köze hozzá, az egész család életére komoly hatása lenne, ha becsúszna a gyerek a tesónak, aki még maga is eltartott.

Meg simán csak érthetetlen, esztelen dolog nem védekezni olyanoknak, akik még nem akarnak gyereket.

2023. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%

"Igazából semmi közöm nem lenne hozzá"


Ezt kiválóan megfogalmaztad, így igaz. Innentől értelmét vesztette a kérdés is. Amúgy az öcséd szerintem szívatja a minden lében kanál tesóját.

2023. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
30%
Hát ha egyszer elmondtad neki akkor elêg is. Nem kell belefolyni. Igaz hogy annyi eszüknek kéne lenni, hogy nem nyírnak ki egy ártatlan gyereket ha megfogan, de mindegy...
2023. jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
21%
Vegyél nekik gumit.
2023. jún. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%

Nyilvánvalóan azért mondta, mert látja, hogy úgyis beleütöd az orrod a dolgába.


Ezt én is bejátszottam, amikor már rhadtul elegem lett, hogy a kedves testvérem mindent IS tudni akar rólam, meg nem száll ki az életemből. Nem épp ilyen témában, de bekamuztam olyanokat, amire csak lesett.


Hagyd békén őt, az ő élete, és nem, nincs közöd a szexuális életükhöz.

2023. jún. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!