Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a masszívan...

Hogy értessem meg a masszívan oltáspárti családommal, hogy nem szeretném magam a COVID ellen, mert félek a nem rendesen letesztelt oltások esetleges, most még nem látható hosszabb távú mellékhatásaitól?

Figyelt kérdés

Kicsikét kezd zavarni, hogy minden nap elmondják, hogy oltassam már be magamat, mert ha nem teszed meg ezt, akkor kórházba fogsz kerülni ha elkapod, illetve az, ha a nagyszüleimmel beszélgetek Skype-on, akkor ők is elmondják, hogy "az oltás be nem adatása nem éppen a társadalom legértelmesebb köreiben szokás", illetve ők most már random időpontokban SMS-ben írkálják, hogy oltassam be magam.


Mit tegyek ebben a helyzetben?

Róluk tudni kell, hogy a nagyszűlők annyira féltek a covidtól, hogy rögtön az első nekik felajánlott oltással be is oltatták magukat, és még tavaly, amikor bejött a COVID, rögtön kivonultak a vidéki nyaralójukba, hogy még a lépcsőházban sem érintkezzenek emberekkel, a többi (velem egy háztartásban élő) rokonom (szüleim és a húgom) pedig amikor lehetőségük volt nyugati vakcinával beoltatniuk magukat (már ezer éve megkapták a második oltást is), rohantak is érte, a szüleim pedig az első adandó alkalommal mentek is el távmunkába, mert féltek, hogy összefertőzik őket, illetve amikor visszavonták a munkahelyükön a távmunkát, akkor mindkettőjük kocsival kezdett el bejárni azért, hogy még a buszon se kaphassák el.


19/F



2021. máj. 23. 23:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 Pruty ***** válasza:
53%
Magyarázd el nekik, hogy ők már védve vannak, az meg hogy te mit csinálsz a te dolgod. Ja igen most, majd jönnek a rettegők és elhordanak mindennek, csak szólok.
2021. máj. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
65%

1.6 milliárd beoltott nem rendesen letesztelt? Akkor mi? [link]


Aki pedig ismeri a vakcinák mechanizmusát, mivel (a gen3-on kívül) több évtizedes tudományra épül, csak a vírus más, tudja hogy nem lesz később se hátrány. De biztos mindenki virológus meg orvos.

2021. máj. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
44%
Nem rosszból, még én sem oltattam be magam, de a 2-esnek üzenem hogy minket nem az érdekel hogy mennyi ember van beoltva hanem a hosszútávú hatásokat/mellékhatásokat akarjuk tudni, bár ezt a kérdező is írta.
2021. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
72%
Pont annyi hosszútávú mellékhatása lesz mint a többinek amivel MINDENKI be van oltva kisgyerekkorában, mivel ugyanaz a mechanizmusuk. Az mRNS újabb, de az se tavaly lett kitalálva, és nem, nem épül be a génállományba hogy módosítsa. Ne nyaljátok be a "youtube research" meg a Gődényék féle marhaságokat. Mi a hosszú táv? Ez arra hogy jó majd mindig ezzel lehessen érvelni, még 10 év után is.
2021. máj. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
36%

Nyilván te is vagy, #2, ezért állítod ilyen bizonyosággal, hogy minden szuper, igaz?

Mellesleg tekintettel arra, hogy az oltás nem kötelező (amúgy nyilván ez sem véletlen, hiszen így nem kell felelősséget vállalni azért, ha bármi gond lenne), ezért mindenki saját maga döntheti el hogy kéri, nem kéri, később fogja kérni vagy akármi. Emiatt bárkit nyomás alá helyezni, diszkriminálni véleményem szerint undorító és ocsmány dolog.


Kérdező, téged nagyon megértelek, tágabb családon belül szintén vannak ilyen (sógornőmék). Ők simán rádumálták végül az anyósomat (87 éves, valószínűleg nem is igazán érti, hogy mi ez az egész), akinek a saját házi orvosa egyáltalán nem ajánlotta bizonyos okok miatt, viszont ha kéri valaki és aláírja a nyilatkozatot, akkor nem tagadhatja meg, sajnos. És hát a lányával szemben nem sokat tudok tenni, meg én nem is erőszakolnám rá senkire az én véleményemet. Mondjuk ha bármi gond lesz, akkor az én dolgom lesz ellátni anyóst, mert velünk él, sógornőék biztos távolból pofáznak bele a mi dolgunkba. Mondjuk, ha bármi baj lesz (még csak az elsőt kapta meg a mama) és ide meri tolni a képét, akkor úgy kivágom mint macskát xarni, az biztos. A félelmem azért reális, mert az influenzaoltástól is minden évben beteg lett, nem kicsit.

2021. máj. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:

#2: Az esetleges hosszabb távú mellékhatásokat írtam, amikről nem tudni, hogy lesznek-e, ha igen, akkor milyen súlyosak lesznek. Azzal egyetértek, hogy rövidtávon tényleg megoldja a járványhelyzetet és az egészségügy leterheltségét. (Szerintem nem véletlenül szokták ezeket több évig tesztelgetni, mielőtt megadják rá az engedélyt, még az olyan vakcinák és gyógyszerek esetén is, amelyek sok-sok évtizedre visszatekintő technológiára épülnek, és szerintem nem lehet véletlen, hogy általában az utolsó, emberi tesztes fázisában szoktak elbukni jellemzően.) Amúgy meg nem egészen a kérdésre válaszoltál.


(Mielőtt megjelenne itt több a #2-eshez hasonló válaszoló: NEM vagyok oltásellenes, pl. az influenza elleni védőoltást eddig minden évben beadatom magamnak, és most is lesz olyan oltásom, aminek az emlékeztető oltását a közeljövőben kéne beadatnom.)

2021. máj. 23. 23:56
 7/71 anonim ***** válasza:
50%
Milyen hosszú távú mellékhatásoktól? Bármi ami az oltásban van, akkor van benned a legnagyobb dózisban amikor megkapod. Ha akkor nincs bajod tőle, később sem lehet, mivel ilyen hosszú távú mellémhatást azzal lehet elérni ha valamit rendszeresen juttatsz a szervezetedbe, így az tud halmozódni.
2021. máj. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
75%
én is félek a hosszútávú mellékhatásoktól. de mégjobban félek,hogy elkapom telibe és beledöglök.mondjuk akkor már nem lesz min aggodnóm, a mellékhatás lesz a legkisebb gondom
2021. máj. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim válasza:
66%

Pontosan milyen hosszútávú mellékhatásra vártok?


Már majdnem fél éve oltanak embereket covid elleni oltásokkal és az oltási reakciók kellemetlenségein kívül még senkinek nem lett tőle baja.


Meddig akartok várni?

Mi számít hosszú távú mellékhatásnak? (Amik egyébként nincsenek)

Ha vártok most még fél évet az elég lesz?

Vagy várnátok 5 évet hogy a saját szemetekkel lássátok hogy semmi baja az embereknek az oltástól?


Nagyon okos lehetsz ha jobban felismered a "lehetséges kockázatokat" mint a világ legjobb tudósai akik a vakcinák fejlesztésén és tesztelésén dolgoztak.

2021. máj. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
35%
#7: Mondjuk keress rá a Contergan baby kifejezésre.
2021. máj. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!