Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Mi bajom van már megint?!...

"Mi bajom van már megint?! "Mit tegyek, mit mondhatnék, hogy végre megértse a férjem?

Figyelt kérdés

Tegnap este korán elaludtam,mert lázas voltam.Fölébredtem az éjszaka közepén arra,hogy mindkét TV üvölt,a gép megy,a gyerekek a mi ágyunkba alszanak,(nem volt nekik ágyazva)Körbementem a lakáson,mint ahova a bomba becsapott,levetett ruhák,játékok vizes törölközők szétdobálva a padlón mindenhol.A konyhába ég a villany ,tányérok az asztalon bennük ételmaradék amit a macska lefetyel....

Na ekkor sírva fakadtam azon,hogy én nem engedhetem meg magamnak még azt sem,hogy beteg legyek,mert csak magamnak csinálok vele plusz melót.Reggel kérdőre vontam,mire azt mondta,hogy "Mi bajom van már megint?Nekem semmi sem jó mostanában!"

Hogy értessem meg vele???


2010. okt. 12. 09:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha magától nem jön rá, akkor nem hiszem, hogy valaha megértené. Ez belülről jön, és egy gondolattal kezdődik: "A párom nem érzi jól magát, tehát kötelességem mindent megtenni azért, hogy jobban érezze magát és ne kelljen semmi miatt aggódnia." Ha ez nincs meg, akkor már nem is lesz.
2010. okt. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kellett volna hagynod az egész csatateret. Tudom, hogy zavar, de hidd el, ha nem lesz már miből meginni a reggeli kávét vagy nem lesz száraz törölköző észbe fog kapni, hogy mi is a bajod. Nem tudom a gyerekek mekkorák, de talán őket is bevonhatnád majd a házimunkába, persze az ő saját kis szintjükön.
2010. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs. Nálunk sem érti ezeket, hogy miért nem jó pl. csak akkor elmosogatni, amikor már az összes tányér koszos (büdös, na meg nem szeretnék hangyákat, muslicákat).


Most azt próbálom, hogy összeírom az összes feladatot felosztva különböző szempontok szerint, pl. naponta megcsinálandó feladatok, hetente megcsinálandók, a konyha- és a fürdőszobatakarítás menete... iszonyú aprólékos munka, ugyanis neki semmi, de semmi nem triviális (pl. hogy körülnézünk a szobában és kivisszük a mosogativalót a mosogatás előtt).


Egyelőre még csak megmutattam neki, az első reakció az volt, hogy csináljam ezt csak a beosztottaimmal, de ne vele (a módszert ugyanis a munkahelyemről vettem át, ott nagyon bevált). Most az elfogadtatás idszaka van, utána pedig tervem szerint ki lesz valahová rakva és írni fogjuk, mikor ki mit csinált. Hátha így számára is idővel természetessé válik a dolog.


Esetleg megpróbálhatnád te is ezt, ilyenek is benne lehetnek, hogy esti feladatok (ágyazás a gyerekeknek, fürdetés...), stb., ami nálatok van. Hátha így felfogja a dolgokat..


De a lényeg, hogy próbálj meg nem sírni, hanem higgadt maradni, így sokkal jobb eredményt érsz el vele.

2010. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Úgy kellet volna hagynom bizony mindent..

Ma estétől senki nem fekhet le addig amíg össze nem pakolt maga után.(gyerekek 8 és 4 évesek)

A napi feladat kiosztáson meg tényleg gondolkodtam mostanában,meg is csinálom!Köszi!

Kérem én most is őket szépen,hogy csinálják meg a dolgokat,felszólításra megy is,de ha nem állok felettük akkor úgy néz ki nem...

Mától más világ jön rájuk!!Sokkal szigorúbb leszek,hogy maguktól is menjenek a dolgok.Vége lesz az "Anyu elintézi,ha én elfelejtettem" világnak!!

Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 12. 10:12
 5/21 A kérdező kommentje:
A férjemnek,meg nem kell megértenie "miért"...csak MEG KELL CSINÁLNIA!!
2010. okt. 12. 10:14
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen pasik. Nem tudják értékelni, nem is tudják egyáltalán, hogy egy háziasszony mi mindent csinál. Az ilyet jól ott kéne hagyni 1 hónapra, és akkor rájönne, és talán értékelné ezeket a dolgokat. Mikor már nem lenne semmije, amit felvegyen, amiből egyen-igyon, és ellepné a kosz. Sajnos nem tudom, hogy lehetne vele megértetni, ez drasztikus megoldás, de ez lenne a legjobb, hagyj mindent, aztán majd rájön.
2010. okt. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb pasi második anyát lát a nejében,aki mindent megcsinál helyette és szerinte így a jó.Az előttem szólóakkal egyetértek.
2010. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem ilyen volt amikor hozzámentem!!

28 éves önálló férfi volt,ellátta magát,nagyon jól kijöttünk...Aztán jöttek a gyerekek,Ő meg ment napi 15 órában pénz hajkurászni nekünk.Én meg célszerűségi alapon mindent magamra vállaltam itthon.Most hogy nekem is dolgoznom kellene,viszont már ez így nem jó felállás,de nem akar engedni a kényelméből (lehet nem is tud mert nehéz belefolynia az otthoni dolgokba?)...Ezért sok vita van kettőnk között mostanában.

Feladatkiosztás lesz,tetszik nem tetszik,akkor is!

2010. okt. 12. 10:46
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam,de elegem lett,hogy a munka után én nem tudok leülni Tv-ni mert főzni,takarítani,mosni,vasalni kell..Én belefáradtam,hogy amikor végre rend volt akkor jöttek a srácok,és mindent szétbarmoltak a férjem meg csak nevetett,és szerinte elhagytam a humoromat...Nem értette,hogy miért nem tartom viccesnek hogy a srácok vízipisztolyoznak a lakásban..Sokáig könyörögtem,hogy segítsen.A válasz mindig az volt hogy" lehúztam 9 órát a melóhelyen,fáradt vagyok, nem gondolod,hogy itthon is takarítok?"Hiába mondtam,hogy én is 9 órát dolgozom vagy még többet..Az nem számított.. Egy nap betelt a pohár. A fiúkat akik akkor voltak 6-8-9 évesek elkaptam,és utasításba adtam,hogy mától ezeket KÖTELEZŐ megcsinálniuk..Ha nem teszik elveszítenek 1-2 dolgot vagy nem kapnak 1-2 dolgot..Eleinte nem vettek komolyan..De amikor kidobtam a vízipisztolyokat,majd elkezdtem kidobálni azokat a játékokat amiket nem tettek el.(voltaképpen a feladatuk csak annyi lett volna,hogy tegyék el a játékokat.A ruhát dobják a szennyesbe,ha ettek a tányért poharat tegyék a mosogatóba...nem kértem sokat tőlük)HA nem tették a ruhát a szennyesbe akkor ment a zsákba...(persze titokban kimostam,de addig nem tudták felvenni,és sokszor a kedvenc pólójukról volt szó)

A srácok elég hamar megtanulták,hogy mi a feladatuk...A férjem nehezebb volt..De nála is megoldottam..HA nem dobta a ruháját a szennyesbe nem mostam ki..Persze hétvégére már nem maradt tiszta alsója és zoknija..Amikor vitázott elmondtam neki,hogy ha a szennyestartóban lesz a ruhája kimosom addig nem..Végül is nem esett nehezére kidobni oda..Majd jött az,hogy időnként besegíthetne a takarításban..Pl: vigye ki a szemetet..Ha többszöri kérésre nem tette egyszerűen bevittem a szemetet az irodájába..szagolja ha annyira ragaszkodik hozzá..Ha nem tette a mosogatóba a tányért amiből evett akkor ott hagytam,és nem mosogattam el..Másnap kénytelen volt a helyére tenni,mert nem tudott volna enni rendesen..Később beiktattam magamnak 1 hónapban egyszer egy szabad hétvégét.Szombatonként reggel felöltöztem,és elmentem a barátnőmmel moziba vagy csak csavarogni..Otthon nem csináltam semmit.Se főzés,se takarítás,se mosás..HA éhesek a srácok akkor az apjuk gondoskodik róluk..Bevált,mert azóta a férjem imád főzni,és igaz rengeteg mosatlant csinál,de istenien főz..Ma már a srácok nagyok,de mai napig elpakolnak maguk után..Szó nélkül kiporszívóznak,és kitakarítanak..Ma már értékelik a rendet..A férjemmel meg tudjuk osztani az otthoni munkát,és ma már nem kell nyaggatnom őket..

Elég sok időbe telt,de megérte..

Kedves kérdező..Biztos vagyok benne,hogy nem lesz könnyű neked sem..de ha kitartó vagy megjön az eredmény..

39/N

2010. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

utolsó

Nagyon jól csináltad, gratula!

2010. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!