Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Mi bajom van már megint?!...

"Mi bajom van már megint?! "Mit tegyek, mit mondhatnék, hogy végre megértse a férjem?

Figyelt kérdés

Tegnap este korán elaludtam,mert lázas voltam.Fölébredtem az éjszaka közepén arra,hogy mindkét TV üvölt,a gép megy,a gyerekek a mi ágyunkba alszanak,(nem volt nekik ágyazva)Körbementem a lakáson,mint ahova a bomba becsapott,levetett ruhák,játékok vizes törölközők szétdobálva a padlón mindenhol.A konyhába ég a villany ,tányérok az asztalon bennük ételmaradék amit a macska lefetyel....

Na ekkor sírva fakadtam azon,hogy én nem engedhetem meg magamnak még azt sem,hogy beteg legyek,mert csak magamnak csinálok vele plusz melót.Reggel kérdőre vontam,mire azt mondta,hogy "Mi bajom van már megint?Nekem semmi sem jó mostanában!"

Hogy értessem meg vele???


2010. okt. 12. 09:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek.Gratulálok,hogy végig csináltad!


Igazad van nekem is csak az a bajom,hogy nem vesznek komolyan,nincsenek következmények.Morgok,de végül megcsinálom....mert valakinek meg kell csinálnia.

Elég drasztikus a módszered,de ha nem megy szép szóval,akkor kipróbálom.

Végül is tökmindegy,hogy azon vitázunk-e,hogy nincs tiszta gatya,vagy azon,hogy miért nem teszi rendszeresen a szennyestartóba.És az előző verziónak még haszna is lehet...

Köszönöm.

2010. okt. 12. 11:17
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg türelem kell hozzá, de sikerülhet,

HA normális stílusban beszélsz vele akkor is, ha már üvöltenél legszívesebben.

Nekem bevált. eleinte persze voltak problémák,pl:

Megkértem, hogy mosogasson el, a válasz: oké, mindjárt.

Eltelt egy óra, két óra, a szennyes edények persze ugyan úgy. ilyenkor jött rám az idegbaj, és nekiestem, hogy ennyit nem lehet tőle kérni. Persze nekiállt magyarázkodni,de csak még jobban felidegesített.


Amire rájöttem, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen stílusban fogalmazom meg a kérést, és milyen szavakat használok. Persze magamra kellett erőltetni, mert agyrém az, hogy szinte könyörögni kell és aztán napokig dicsérni, de nekem bevált.

DICSÉRNI kell, és megköszönni minden egyes alkalom után. aztán ha könnyen idomítható példányról van szó, akkor egy idő után magától is megcsinálja!


a padló felmosására így vettem rá: egyszer munka után otthon nekiálltam sepregetni, kihívtam, hogy beszélgessünk közben. milyen napja volt, stb. beszélgettünk, majd kérdeztem, hogy ahol már felsöpörtem, megtenné e, hogy átfut e gyorsan a felmosóval. megtette, és közben olyan jót beszélgettünk, hogy máskor ha én elővettem a seprőt, akkor ő már hozta a felmosót. úgymond rituálé lett a napunkban, hogy ilyenkor beszéltük meg, hogy kivel mi történt.

És ha kérem arra, hogy csináljon valami házimunkát, akkor igyekszem úgy fogalmazni, hogy minél egyszerűbbnek, rövidebbnek tűnjön a munka. pl:

-bedobnád ezt gyorsan a szennyesbe?

-Megtennéd, hogy átfutsz rajta a felmosóval?

így nagyobb eséllyel kel fel a fotelból, és csinálja meg.

Nekem bevált, próbáld ki te is, hátha :)

2010. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

kiegészíteném még annyival, hogy célszerűbb úgy megkérni dolgokra, hogy igazodsz hozzá valamennyire, és nem akkor szólni neki hogy mosogasson el, amikor tudod, higy nem fogja megcsinálni akármi is történjen.

Ha tudod, hogy fél 8tól focimeccs van, akkor mondjuk fél 8 előtt 15 perccel megkéred, hogy csinálja meg. külön kihangsúlyozva, hogy legyen szíves, csinálja meg A MECCS ELŐTT. és értékelni fogja, hogy odafigyelsz rá, és tiszteletben tartod azt, hogy neki kezdődik a meccs.

ezek apróságok, de nagyon hatásosak (nálam bevált)

2010. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
De jó!
2010. okt. 12. 11:57
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm is hozzád hasonlóan könyörgőre fogta, hogy segítsenek már a gyerekei (kiskamaszok, 11-13 évesek), meg a férje a takarításban, de nem történt semmi, mert rajta kívül mindenki fáradt volt. Megvonta a gyerekek zsebpénzét, megszüntette a szórakozásra félretett pénzt, nem volt otthon sör, és fogadott egy takarítónőt. Volt ám sírás rívás, meg őrjöngés, meg könyörgés..:)
2010. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Most kipróbáltam a módszert,és működik.Beszóltam 1 órakor a 8 éves fiamnak,hogy készítse össze a cuccát a szakkörre,mert 15 perc múlva indulnia kell...majd vártam.Fél előtt öt perccel kimászott a TV elől és kérdezte,hogy hol a cucca amit ÉN összekészítettem.Mondtam sehol szóltam,hogy szedd össze.2 perc alatt összekapta magát és elrohant.El fog késni.:))
2010. okt. 12. 13:34
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Jól csináltad!

Elég nagy már ahhoz, h ilyeneket meg tudjon tenni, ráadásul még magyarázkodhat is, h miért késett, legközelebb jobban odafigyel, h mit is mondasz.

2010. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Pakolj össze és mond meg a párodnak hogy beteg vagy és nem akkarod megfertőzni a gyereket 1-2 napra átmész anyudhoz.
2010. okt. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megírtam a feladatkiosztást,ma kinyomtatom...

egyébként ma reggel is mondtam a fiamnak,hogy 8-kor indulás van (csak 1/2 9-re kellett mennie)ha nem vagy kész akkor maradsz...érdekes össze szedte magát,nem kereste rajtam a zoknit,cipőt stb...még be is ágyazott és a macskát is megetette.:)

2010. okt. 13. 08:25
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Húúú! A hideg futkosott a hátamon, azt hittem, hogy az én nejem írt ide! Szinte minden megegyezett. Aztán rájöttem, hogy nekünk nincs macskánk. Egy kicsit megnyugodtam :-)
2010. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!