Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le az egyke...

Miért nézik le az egyke gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nincsen testverem se unokatestverem,egyeduli gyerek voltam a csaladban,ezert mindent megkaptam,de sosem vagtam fel vele hogy mindent megkaptam,nem gucciba jartam

Olvasom a sztereotipiakat es nevetsegesnek tartom ezt az altalanositast.

“Onzoek”

Baratokkal szivesen osztozkodtam mindig

“Nem tudnak szocializodni”

Ezt nem is ertem, ovoda es az iskola is kotelezo ahol emberekkel vagy,en bolcsibe is jarjak hogy elobb szocializodjak

“ nem hianyzik egy testver? “

?? Sose ertettem ezt a kerdest,mivel nem tudom hogy milyen ezert nem hianyzik

Ha tehettem inkabb egykekkel baratkoztam,ugy erzem a mai napig hogy hasonlo az ertekrendunk,plusz engem rettentoen idegesitett ha atmentem egy barathoz es ott volt 3-4 testver:D nyilvan nem tehet rola

“ elkenyeztetett az osszes egyke”

Ha megtehetik a szulok milyen legyen a gyerek,ugymond kire masra koltsenek?

Szerintem a legjobb dolog egykenek lenni,bar kiskoromba volt hogy unatkoztam de mindig feltalaltam magamat,a csaladommal is szoros es jolmukodo a kapcsolatom.


Aki egyke titeket is ertek ilyen altalanositasok?



2023. jún. 28. 08:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

"Ha tehettem inkabb egykekkel baratkoztam,ugy erzem a mai napig hogy hasonlo az ertekrendunk,plusz engem rettentoen idegesitett ha atmentem egy barathoz es ott volt 3-4 testver:D"


Neked is megvannak a saját előítéleteid.

2023. jún. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem nézem le őket.
2023. jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem, engem sosem ért lenézés, mert egyke vagyok. Szerencsére általánosítás sem, mert a válaszaidban nagyon nem értek egyet.
2023. jún. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

A korkülönbség miatt én is egyke voltam meg a tesóm is. Nekem kis korkülönbséggel lett 3 gyerekem, tervezetten.

Önzőnek annyira nem tartom magam, de ha kiskoromban nem csak az én igényeim teljesülnek, hanem alkalmazkodnom kellett volna másokhoz, hát, nem tett volna rosszat, maradjunk annyiban.

Plusz nincsenek közös gyerekkori emlékeink, ezt mindig sajnálni fogom.

2023. jún. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%

A mondataid, az egykék melletti érveid alapján nekem csak simán nem vagy szimpatikus, nagy valószínűséggel ezekből alakul ki másokban is vélemény rólatok.


Egyke rokonom tizenévesen közölte, neki nem kell testvér, mert így mindent egyedül örökölhet. Hááát, nem túlzottan kedveltem. Neki is csak egy gyereke lett, sikerült tovább adnia ezt a "nemes" gondolkodást.

Én viszont nagyon szeretem a testvéremet és inkább sajnálom/megvetem az olyan gondolkozású egykéket, mint pl a rokonom.

2023. jún. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
29%

5: És miylen színű ennek a rokonodnak a szeme?

Nem lehet, hogy inkább ez ahhoz köthető és nem is ahhoz, hogy egyke?

2023. jún. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Vuk-91 ***** válasza:
36%
Ugyanazért amiért mindenkit lenéznek. Társadalmi arrogancia, konformizmus, normie-kultúra, ilyenek. Hány olyan embert ismersz, akinek nincs testvére? És hány olyat, akinek van? Valamiért a testvér nélküli gyerekeket kevesebbre értékelik. Épp úgy, mint speciális iskolában random kifognak egy "omegát" akit szabad bántani mindenféle mondvacsinált okkal, vagy ok nélkül (Ez voltam én, mármint az omega), vagy ahogy a szegény család gyerekét lenézik azok, akik tehetősebb illetve gazdagabb családok jövendékei. Ember embernek farkasa. Ezen nem lehet változtatni. Ha lehetne, már rég nem ilyen világban élnénk.
2023. jún. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%
7. A rokonom simán egy önző ember, vannak ilyenek bőven, a szemszínnek ehhez nincs köze, de amúgy nem vagyunk semmilyen etnikum, ha erre vagy kíváncsi :).
2023. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

"Olvasom a sztereotipiakat es nevetsegesnek tartom ezt az altalanositast."

. A kérdésben Te általánosítasz, illetve nálad sokkal erősebben hatnak a prekoncepciók, ld.: "Ha tehettem inkabb egykekkel baratkoztam,ugy erzem a mai napig hogy hasonlo az ertekrendunk"


Szóval nem értem, Te miért lennél jobb, mint azok, akiktől ezeket a hülyeségeket hallottad.

2023. jún. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

Ha neked az egykékkeal hasonló az értekrendetek, akkor mégiscsak van alapja az egykés sztereotipiáknak, nem...?

Hát akkor lógj az egyke barátaiddal es kész. Probléma megoldva.

2023. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!