Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le az egyke...

Miért nézik le az egyke gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nincsen testverem se unokatestverem,egyeduli gyerek voltam a csaladban,ezert mindent megkaptam,de sosem vagtam fel vele hogy mindent megkaptam,nem gucciba jartam

Olvasom a sztereotipiakat es nevetsegesnek tartom ezt az altalanositast.

“Onzoek”

Baratokkal szivesen osztozkodtam mindig

“Nem tudnak szocializodni”

Ezt nem is ertem, ovoda es az iskola is kotelezo ahol emberekkel vagy,en bolcsibe is jarjak hogy elobb szocializodjak

“ nem hianyzik egy testver? “

?? Sose ertettem ezt a kerdest,mivel nem tudom hogy milyen ezert nem hianyzik

Ha tehettem inkabb egykekkel baratkoztam,ugy erzem a mai napig hogy hasonlo az ertekrendunk,plusz engem rettentoen idegesitett ha atmentem egy barathoz es ott volt 3-4 testver:D nyilvan nem tehet rola

“ elkenyeztetett az osszes egyke”

Ha megtehetik a szulok milyen legyen a gyerek,ugymond kire masra koltsenek?

Szerintem a legjobb dolog egykenek lenni,bar kiskoromba volt hogy unatkoztam de mindig feltalaltam magamat,a csaladommal is szoros es jolmukodo a kapcsolatom.


Aki egyke titeket is ertek ilyen altalanositasok?



2023. jún. 28. 08:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

Ezzel az erővel azt is kérdezhetted volna, hogy

"Miért nézik le a II. emeleti lakókat?"

Nagyjából annyi értelme lett volna.

Minden alapot nélkülöző állítás.

2023. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%
Senki se nézi le őket.
2023. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
90%

Ha elvileg nem is gyakorlatilag mégis egyke vagyok. Emiatt nem tapasztaltam beszólást lenézést, ám "más szempontból" 6-an vagyunk testvérek, és bizony már megkaptuk a "huhh szép nagy család", meg a látható mögöttes gondolatot, hogy na ezek is potyogtattak, mint a romák...


A valóság az, hogy egy jóval idősebb testvérem volt, aki korán meghalt, szóval mondhatni mint egy egyke, úgy nőttem fel. Aztán elváltak a szüleim, és apámnak az új nője szült 4 gyereket...

Sosem jártunk össze velük, szóval igen, egyke maradtam. Elvileg.

Viszont időközben meghalt közös nagyszülőnk, nagy beteg lett apánk és ő is, szóval a szomorú ügyintézések és öröklések kapcsán többet találkoztunk, voltunk így többször együtt úgy, hogy egy-egy idegen is a körünkben volt. Nekik sosem részleteztük, hogy én nekik csak féltestvérük vagyok, nem volt ennek jelentősége.

A közjegyző is, aki nyilvánvalóan tudta, hogy ez a szitu, még ő is megszólalt az elején, hogy szép nagy család... Aztán aki a nagyim házát megvette nő, az is... Ez a nő ráadásul nekem mondta, "ennyi testvér, blabla", csak én hallottam, elég furán is éreztem magam. Persze nem kezdtem magyarázni, hogy teljesen más a helyzet, és sosem éltem nagy családban, csak elengedtem a fülem mellett.

Viszont határozottan átjött, hogy lenézni azokat, akiknek ennyi gyerekük van....


Rólam amúgy leperegnek ezek, nem érdekel ki mit gondol.

Az én felmenőim mind annyi gyereket vállaltak, amennyit el is bírtak tartani, és felnevelni... Nem segélyből, szocpolból meg csokból meg babaváróból éltek....

2023. jún. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

Sok egykét ismerek. Az egyik legjobb barátnőm is az, mindig mindenét megosztotta a barátaival, önzőnek a legkevésbé sem lehetett nevezni, elkényeztetve távolról sem volt, és mindig vágyott testvérre. A férje is egyke, hasonló mentalitású. A gyerekük nem lesz egyke, mivel most várják a tesót.

Olyan egykét is ismertem, akire abszolút illettek a sztereotípiák. Anyuci pici lánya, mindent megkapott, el sem tudja képzelni, hogy legyen testvére.

Szerintem ez nagyban neveltetés kérdése, meg persze függ a személyiségtől.

A leírásból adódóan te sem vagy mentes az előítéletektől, kérdező.

2023. jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
89%
Én évek óta szenvedek az egykeségtől. Mindig irigy voltam azokra, akiknek van, és szörnyen nyomaszt, amikor azt kell felelnem, hogy nincs, ha megkérdezik. Na meg persze a sok meglepődött arc...Családban nincsen másik gyerek, szüleim pedig elkényeztetés helyett szarnak rám, ráadásul az egyiknek még a nevelt gyereke sokkal fontosabb mint én, tehát nem igaz, hogy egy egyke mindent megkap. Hülye általánosítás, mellesleg az önzőség inkább nevelés kérdése. Ha azt látja a gyerek, hogy anyuka/apuka is önző, nyilván belőle is az lesz, normális szülő ezt a gyerekből pedig úgyis kineveli.
2023. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
84%
A parom is egyke.szeretem de borzaszto hogy all bizonyos dolgokhoz amirol nem tehet...mert egyke :-D nekem van tesom
2023. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
92%
Nekem 2 testvérem van, de egyáltalán nem ajándékként élem meg. Van egyke ismerősöm, nincs velük semmi baj. A barátait megválogathatja az ember, de a rokonait nem.
2023. jún. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos én is egyke vagyok mert örökbefogadott vagyok anyunak. Hiába van ott anyunál az elvet unokatestvérem akit nem szeretek,csak arra vágyom hogy kellett volna nekem is egy testvér. Holott tidomha az unokatesómmal.aki lány nem tudok kijönni és anyunak vérszerinti rokona akkor hogy jönnek ki egy idegennel.akut anyu örökbe fogadott volna utánam....de mégis az jár a fejemben hogy avval együtt nőttem volna fel, tudtam volna hogy mindig ott van.
2023. jún. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
21%
Én irigylem a pszichikai betegeket akiknek van testvérük. Nekem olyan kéne akinek nincs testvére mint ahogy nekem sincs. Hiába nem jövök ki az unokatestvéremmel és ott van anyunál.. ..arra fogom hogy O nem a testvérem meg nem együtt nőttünk fel,nem egy anya nevelt minket. Jó lenne egy testvér mert a testvérek segítenek a pszichikai beteg testvéreken. Befogadjak vagy valami. És az is jó ha ketten örökölnem mert akkor nem.keme felni hogy kisemmiznek ha em a testvérem intezne helyettem minden hagyatékot.
2023. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
A többség nem nézi le.
2023. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!