Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le az egyke...

Miért nézik le az egyke gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nincsen testverem se unokatestverem,egyeduli gyerek voltam a csaladban,ezert mindent megkaptam,de sosem vagtam fel vele hogy mindent megkaptam,nem gucciba jartam

Olvasom a sztereotipiakat es nevetsegesnek tartom ezt az altalanositast.

“Onzoek”

Baratokkal szivesen osztozkodtam mindig

“Nem tudnak szocializodni”

Ezt nem is ertem, ovoda es az iskola is kotelezo ahol emberekkel vagy,en bolcsibe is jarjak hogy elobb szocializodjak

“ nem hianyzik egy testver? “

?? Sose ertettem ezt a kerdest,mivel nem tudom hogy milyen ezert nem hianyzik

Ha tehettem inkabb egykekkel baratkoztam,ugy erzem a mai napig hogy hasonlo az ertekrendunk,plusz engem rettentoen idegesitett ha atmentem egy barathoz es ott volt 3-4 testver:D nyilvan nem tehet rola

“ elkenyeztetett az osszes egyke”

Ha megtehetik a szulok milyen legyen a gyerek,ugymond kire masra koltsenek?

Szerintem a legjobb dolog egykenek lenni,bar kiskoromba volt hogy unatkoztam de mindig feltalaltam magamat,a csaladommal is szoros es jolmukodo a kapcsolatom.


Aki egyke titeket is ertek ilyen altalanositasok?



2023. jún. 28. 08:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Én egyke vagyok, engem soha senki nem nézett le, sőt, volt aki megmondta, hogy irigyel miatta, meg hogy milyen jó nekem.
2023. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
34%

Én nővér vagyok, és mindig jobban kijöttem az idősebb tesókkal, mert ugyanolyan problémáink voltak(túlzott elvárások, túl sok felelősség a kisebb felé, sok kötelezettség, igazságtalanságok, minimális személyes tér stb), nagyon szr tesónak lenni ROSSZ szülőkkel. Normálisan is össze lehetett volna hozni.


Nekem egykém van(egyelőre az)9 éves, de majd szeretnék egy második gyereket is felnevelni, így kb egykének fognak felnőni, kibekkelem a sok szívást, ami tesókkal jár és véletlen sem fogom tukmálni a kisebbet a nagyobbra. Szerintem is egykének lenni a legjobb, bár az is igaz, hogy minden előítélet igaz volt eddig minden egykére, akivel dolgom volt. Ilyenek, hogyha boltba ment és utána találkoztunk nem vett nekem semmit rám gondolva, hogy talán nekem is melegem lesz, vagy ha vett magának valamit ritkán kínált meg, tehát alapvetően nincs bennük az osztozkodás(és ezt nem is ismerte fel, mikor szóltam, mert miért is kellene?) Nekem meg evidens, hogy folyamatosan ki kellett szolgálnom a kortársamat(tesó) és figyelnem az ő igényeire gyakran félretéve a sajátomat, és ezt a szokást tök nehezen vetkőzöm le, mert ugyan tudom, hogy nem oké, de mégis elvárom magamtól és látod most is hátrányként említem:D Borzalmas.


Amúgy általában irigylik az egykéket, a kamulenézés amit kaptok néha, az nem őszinte. Nektek van a legjobb dolgotok, aki meg ilyennel pattog, az csak magát próbálja meggyőzni. Kivéve ha kistesó, az ő dolguk a második legjobb a világon, vagy talán az egykékénél is jobb, mindent kapnak, amit lehet, alig várnak tőlük valamit, sokat babusgatják őket és nem csak szülők, hanem egy nagytesótól is el van várva, hogy körbeugrálja őket, mindenből övék legyen a legjobb "mert még kicsik", a nagy már kitaposta az utat..


Mégis kb minden exem kistesó volt, ugyanolyan nehézségekkel, minden körülöttük forog én meg gondoskodom róluk, mint a gyerekkori minta.. Na mindegy, örülj magadnak, jó neked! És úgy is lehet néha magányosnak lenni, hogy egy 2 évvel fiatalabbat a nyakadba varrnak, az nem azt jelenti, hogy van társaságod, ha nem bírod a másikat, nem enyhít a magány érzésén, csak lefoglal és frusztrál.

2023. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
88%
Lóf#sz se nézi le az egykéket, szimplán kisebbségi komplexusos vagy.
2023. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
71%

Én örültem hogy egyke vagyok, nemhogy hiányozzon. Rengeteg rokon, barát gyerek volt akikkel játszhattam ha akartam, HA AKARTAM. Ha nem, akkor elvonultam szépen a saját szobámba és nem zargatott senki.


Legjobb dolog egykének lenni szerintem. Az, hogy más mit gondolt, sosem érdekelt. Nem voltam önző, nebáncsvirág se, tudtam osztozni(jobban mint pár soktestvéres osztálytársam) akik minden falat csokit maguknak akartak mert otthon osztozni kellett ha akartak, ha nem.

2023. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
65%

Én egyke vagyok, és örülök neki. Látom, mennyire szar, ha testvére van az embernek, így örülök, hogy én ezt megúsztam.

Sosem voltam elkényeztetve. az is hazugság, hogy nem kell osztozkodni. hogyne kellene? Hiszen vannak családtagjaim! pl. ha volt egy tábla csoki, akkor azt a szüleimmel háromfelé osztottuk. miért, máshol nem így van?

2023. jún. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
71%
Egykéket lenézni? Heee? Lenézni azokat szokták, ahol ott szaladgál az orgonasíp, csokos, szocpolos gyerekeket. ahol sok testvér van, ott nemcsak anyagiakból, hanem szülői szeretetből, odafigyelésből is alig jut egy gyerekre.
2023. jún. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
84%

Én nem is értem a kérdést. Személy szerint alapvetően az emberek 90%-ról, még az ismerőseim nagy részéről sem tudom, hogy van-e testvérük, és mennyi.


Itt sem az egykeséggel van baj, hanem azzal, hogy a kérdező szemmel láthatóan elcseszett sztereotípiákban gondolkozó, előítéletes ember.

2023. jún. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, régen ez volt, amikor fura volt az egy gyerek. Most meg a kettő az átlag, illetve több. Van, aki direkt a csok miatt szült, családban is van ilyen. Gyerekem osztályában mindenkinek van tesója, akinek nem volt, az addig nyúzta a szüleit, hogy mindenkinek van, hogy csináltak egyet.


Én egyébként inkább önző testvéreseket ismerek. Ahogy a szülő nevelte őket. Nálunk 2 gyerek van, igyekeztünk mindig egyformán mindent adni nekik, de eleve jó természetük van, nincs féltékenység.

2023. jún. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Metionin ***** válasza:
79%
Én mindig olyanoktól kaptam meg az "egykék mindent megkapnak" cuccot, akik mindent megkaptak, pedig nem voltak egykék. Minden tesónak külön szoba, sport, szakkör, minden. Én meg a nagy elkényeztetett egykeségben még saját ágyat is 12 évesen kaptam egy felfújható matrac képében, szobám sosem volt és kb. örültem, ha a tankönyveimet ki tudják a szüleim fizetni. A másik vicces dolog, hogy mindig az egykékre mondják, hogy nem tudnak osztozkodni de mégis az összes haverom, akinek vannak tesói, nehezen oszt meg bármit, mert kiskorukban rá voltak kényszerítve, hogy adjanak mindenből a tesóknak és mikor már végre nem volt muszáj, úgy őrizték a dolgaikat, mint a sárkány.
2023. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!