Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kétségbe vagyok esve....

Nagyon kétségbe vagyok esve. Nem tudom mit csináljak, nincs erőm semmihez se. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyukám 1 évvel ezelőtt halt meg autóbalesetben. A baleset óta valahogy nem vagyok önmagam. Semmihez sincs kedvem, legszívesebben csak aludnék egész nap. A barátaimmal sincs kedvem kimozdulni, egyedül szeretnék lenni.

Apámmal nagyon rossz a kapcsolatom. Szinte olyanok vagyunk mint tűz és víz. Rendszeresek a veszekedések, naponta kiabál velem. Próbálom elengedni fülem mellett a sértegetéseit, de 2 naponta eltörik nálam a mécses. Minden veszekedés után remegek mint a kocsonya és nagyon elkezd fájni a gyomrom.

Eddig anyukám támogatott mindenben, vele beszéltem meg a problémáimat. Apának semmit se tudok/merek elmondani, mert sose nekem ad igazat és a végén úgyis az lesz, hogy én vagyok a hülye. Nagyon csúnyán beszél velem (pl: B@zd meg, hülye, meg azzal fenyeget, hogy kirak a házból). Minden energiámat leszívja, kész idegroncs vagyok mellette. Ráadásul alkoholista.

Az egyetemen se úgy alakulnak a dolgok ahogy kellene. Úgy érzem rossz szakot választottam és nagyon rosszul érzem magam ott. Szeretnék iskolát váltani, de a környezetemben egy árva lélek sincs aki támogatna (így elég nehéz változtatni).

Komolyan mondom, hogy legszívesebben csak bőgnék egész nap, nem érzem, hogy értelme van az életemnek.


2010. okt. 13. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig boges helyett talpra kell majd allnod, az az egyetlen megoldas.Szakot valtoztatni, ha tenyleg nem megy, esetleg elmenni koliba, hogy ne kelljen apuddal lakni, es a barataidat nem hanyagolni, mert ilyenkor sokat segithet, h van korulotted valaki.
2010. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy már kislány, állja a sarkadra, igenis kell tudni boldogulni egyedül is! - illetve, épp a barátaidat nem kellene elhanyagolni, óriási értékek ők , főleg esetedben!

Suli váltáshoz egyetemen is tudsz segítséget kérni, tájékoztatást, stb... Jó ötlet lehet a kollégium is, akkor tartozol egy közösséghez, nem érzed magad egyedül - gondolom árvaellátást kapsz, ehhez esetleg hajtasz egy ösztöndíjra, s máris ki tudsz jönni egy hónapban ( esetleg ott a diákhitel, ami egy szükséges rossz, én is nyögöm a mai napig, de nélküle nem lehetett volna diplomám)

Hajrá, próbálj felnőni, meglátod ahogy lesz eredménye at akarásodnak, egyből jobban érzed majd magad!

2010. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Részvétem édesanyád miatt.

Apáddal nem hiszem , hogy tudsz bármit is kezdeni.

Egy alkoholistával nagyon nehéz. Ő is elvesztett valakit, egyedül kell gondoskodnia rólad, ő is szenved. De , ha piál esélytelen, hogy ezt megoldja, nem fog tudni tisztességesen viselkedni.

Próbálj nagyobb távolságot tartani tőle. Mintha egy kínos lakótárs lenne, akit szeretsz, és hálás vagy, hogy befogad, de elég kibírhatatlan ahhoz, hogy ne oszd meg vele az életed. Sőt valami láthatatlan védőháló kéne.

Mondjuk : Jóga, meditáció (Ez a gyomoridegre is jó), valamilyen művészettel kapcsolatos hobbi, sport. Valami amiben te igazán te lehetsz.

Teljesen normálisnak tartom, hogy édesanyád halála óta nem vagy a régi. A barátaid biztos próbáltak segíteni, de én sem tudtam milyen érzés ez, amíg meg nem tapasztaltam.

Nagyon nagy fájdalom, és elhagyatottság. Nekem apám halt meg. Olyan volt, mintha az egész föld remegett volna a lábam alatt.

Viszont, hogy ideírsz ,az szerintem azt jelzi, hogy lassan képes vagy feldolgozni.

Én elmentem pszichológushoz, és az segitett, hogy nagyon erősen felidéztem azokat a perceket, amikor a legjobban éreztem apám szeretetét. És megéreztem, hogy ez örökre velem lessz, és erőt ad.

2010. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Ha nem megy a szak akkor iratkozz ki és felvételizz újra más szakra (mert ha nem megy akkor ne pazarold el a februártól júniusig tartó államilag támogatott félévedet).Ha szakot váltasz következő félévre nem tudsz felvenni tárgyakat vagy csak keveset mert az első féléves tárgyak a 2. félévesek előfeltételei. Otthonról mindenképp el kellene jönnöd úgy gondolom. Menj el kollégiumba!Vállalhatsz diákmunkát és abból ki tudnád fizetni (bár ezt csak akkor lehet hogyha heti 3 napot tudsz vállalni legalább a munkahelyen).Ha a diákmunka nem megy akkor vegyél fel diákhitelt (ez nem olyan mint a többi hitel nagyon alacsony a kamata (5-10%)és ráérsz akkor visszafizetni ha már dolgozol akkor is csak 4000-et kell havonta persze célszerű ennél többet mert ez kb csak a kamatot fedezi).Ha ez sem megoldás akkor költözz el otthonról albérletbe menj el dolgozni és add be a jelentkezésed levelezőre!Túl kell tenned magad édesanyád halálán és próbálj meg változtatni az életeden mert ez így nem jó.Próbálj többet találkozni a barátaiddal és új barátokat szerezni.A kétségbeesés és a sírás a legrosszabb bár legtöbbször ezt a legkönnyebb és az ember tudja hogy erősnek kellene lenni de nem megy...
2010. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyi, nem tudsz sarkadra állni. Ez nem gyász, ez egyszerű depresszó szerintem. Az pedig ugyan magától is elmúlhat pár év alat, de orvosi segítséggel pár hónap múlva elfelejted.

Nem tudsz az életeden változtatni, amíg a mindennapok is túl nehezek.

1. Menj el orvoshoz. A körzeti orvoshoz. Mondd el, hogy mindig csak aludnál, nincs erőd, nincs kedved. Leépítetted a kapcsolataidat. Nehezen mennek amindennapok, könnyen sírsz(?) Ha vannak éjjel alvási problémáid ( pl. ébredés kettőkor, tépelődés) mondd el azt isEmlítsd meg anyukád halálát. Ha gyengének fradtnak érzed magad általában , akkor azt is.

2. Az orvos talán vérvételre küld, esetleg ír valami vitamint. Ha ez nem elég a változáshoz, akkor vissza kell menni hozzá.

3. Valószínű elküld pszichiáterhez, aki gyógyszert ír. Az szorgalmasan be kell szedni, majd visszamenni beszámolni az eredményről.(2-3 hét)

4. Előfordulhat visszaesés, akkor újra jelentkezned kell a pszichiáternél.

5. Ha ezen túl vagy , lényegesen több erőd lesz. Újíts fel egy régi kapcsolatot, egy jó ismerőst, barátnőt. Olyat, aki személyesn elérhető. Kérd, hogy segítsen!

Szívesen fog segíteni, sőt elfeledett barátok fognak felbukkanni.

6.Akkor jobb egészségben és az ő segítségével válts egyetemet! Ez az egész lezajlik decemberre, ha ma, vagy holnap elmégy a körzetihez.Akkor még bőven elsz időd átjelentkezni máshová. És akkor már lesz erőd elintzni is.


Most:* ma írj eg ylevelet, hogy kaphatnál -e koleszt, egyéni méltányosságból, írd le apud milyen

* nézd meg a körzeti orvos mikor rendel, és menj el.! Ma vagy holnap. Nem baj, ha e miatt hiányzol, csak kérj igazolást. Ha nem mersz, akkor hívj fel valakit - nem kell közeli barát legyen - csak bárkit, hogy kísérjen el!

Megteszi szívesen.

*

Írj a régi barátaidnak eg yrövid ímélt vagy esemest. "carul vagyok, segítségre van szükségem!" Nyugodtan, valamennyiünknek van ilyen időszaka. Csak ha nem írsz, akkor azt hiszik, zavarnak. Ha nem akarod ezt írni, akkor írj cska eg yüdvözlést, fel fognak hívni. Ha nincs is kedved, muszáj!

* Minden alkalmat hazsnálj ki beszélgetésre. A beszéd gyógyít. Bármiről. Akár idegennel-lelkisegély, ingyenes: M-M Vonal. Tel.: (80) 505-001

* Habfürdő, csoki, dióbél, futás - ezek mind jók. Pici szauna is, de azt nem szabad gyakran.

* Keresd meg nagyanyád, kerszetanyád, nagynénédet!


Milyen iskolába mennél? Mit szeretnél?


Meglátod, minden rendben lesz!!!

Ha kell írj privit és segítek!

2010. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

írj nekem nyugodtan, hátha tudok segíteni. ha mással nem, legalább azzal, hogy meghallgatlak.

21/L

2010. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!11:31-es vagyok ha gondolod nekem is írhatsz.Tanulmányi ügyekben tudok segíteni :).

23/F

2010. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!