Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezzel tényleg rosszat mondtam?...

Ezzel tényleg rosszat mondtam? Nem akarok anyósékhoz költözni.

Figyelt kérdés

Van egy párom, ő még tanul, én dolgozok. Már nagyon el szeretnék költözni, és ameddig a párom tanul, addig másodállást is fogok vállalni, aztán ha dolgozik, akkor odaköltözik hozzám. Nem egy leányálom ennyit dolgozni, de ez van.


A párom idősebb tesója meg a felesége 6 évig éltek anyósékkal, tök jól megvoltak, amit el is hiszek.


Amikor szóba jött, hogy megyek albérletet nézni, akkor felajánlották, hogy költözhetek oda hozzájuk. TÉNYLEG nagyon aranyosak, kedvesek, jól kijövök velük, imádom őket, tisztelnek minket, de mondtam, hogy nem szeretnék odaköltözni, mert ha már költözésre adom a fejem, akkor sajátba tegyem, és mindegy, hogy albérletbe, mert legalább az a saját albérletem lesz, és nem kell a páromon kívül még plusz 2 emberhez igazodni, és nem 15 nm lesz a saját terünk. Elkezdték bizonygatni párom sógornőjéék, hogy mennyit félre tudtak tenni, és ne tömjük más zsebét, meg sokat félre fogunk tudni rakni, de hát ha 5 évvel számolok, az csak 6 millió, és az semmi egy normális házra, plusz azok alatt az évek alatt is megy a házaknak az ára felfelé.


A párom meg jól lecsheszett utána, hogy ez nem esett jól a szüleinek. De most mit kellett volna mondanom?


2023. júl. 4. 14:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem akarsz nem mész, ennyi. Ha ennyi ember egymás picsájában lakik, hamar elfogy a jókedv és a szimpátia.
2023. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

"Amikor szóba jött, hogy megyek albérletet nézni, akkor felajánlották, hogy költözhetek oda hozzájuk." Azt kellett volna mondanod, hogy köszönöd, majd megbeszélitek a pároddal.

A párod meg milyen jogon cseszett le? Lehet, hogy már nincs is miről beszélnetek közös lakás ügyben.

2023. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Szervizmérnök úr ***** válasza:
87%
Nagyon nem mindegy lakás kialakítása, szeparáltsága.
2023. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
99%
Nem mondtál semmi rosszat. Azt viszont időben tudakold meg, hogy a párod hajlandó lesz-e majd elköltözni otthonról, mert ha nem, akkor át kell értékelni a dolgokat.
2023. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
44%

Két munkatársam van aki belement ebbe, az egyiknek sikerült önálló életet élni a férjével és nemrég költöztek el (már van harmadik gyerek is )tehát nagyon sokáig tartott.

A másik meg "bolond" és hiába romlott meg a kapcsolata a pasival ott is van gyerek , félre kacsintgat és saját lakása is van de nem költözik el . Anyósával megromlott a viszonya és mindent anyós csinál, nem tud érvényesülni.


Én sem költöznék oda.


Van egy unokatestvérem ,ők máshogy vannak, mert épül a ház, lassan kész . A pasi kamionozik és hétvégente jár haza. Ők a lány anyukájánál laknak míg el nem készül a ház , aki özvegy sajnos. Van egy egy éves kisfiú is már.


Míg a párod tanul és nem dolgozik nem is gondolkoznék ilyenen....

2023. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Megköszöntem, de mit beszéljek meg a párommal, amikor ez eleve ki volt zárva, meg már albérletbe készülünk?
2023. júl. 4. 15:02
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nagyon intő jel lenne ez páromtól..



Teljesen igazat adok neked.


A pároddal viszont jól gondold át. Egy nagyra nőtt kisgyerek, aki megakar felelni minden helyzetben, az ilyen nem fog leválni.

2023. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem mondtál rosszat, teljesen jogos érv. Én sem költöznék. Nagyon lekorlátozódik úgy a magánélet, mindenről tudnak, akár bele is szólnak dolgokba, jönnek a jó tanácsok, nincs intim szféra és szerintem egy felnőtt, épeszű ember ezt nem akarhatja. Sajnos nagyon gyakori, hogy valakivel jó a viszonyod, aztán az együtt élés lerombol mindent. Jó ha közel van a család, de ne túl közel.
2023. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"mit beszéljek meg a párommal, amikor ez eleve ki volt zárva, meg már albérletbe készülünk?"

Ja, ezt már megbeszéltétek? Eddig még nem mondtad, úgy értettem, hogy te akarsz albérletbe költözni, a többi meg még elég bizonytalan jövő.

2023. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem sértődött meg az anyós, mert kevés az olyan elmebeteg, aki meg mer sértődni arra, aki eltartja a fiacskáját.

Ha csak nem orvosnak készül a barátod, akkor neki sem ártana valamit dolgozni, hogy ne neked kelljen a 100-ik állást is elvállalni!

2023. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!