Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben elmondjam a...

Ebben az esetben elmondjam a családomnak, hogy bántalmaztak?

Figyelt kérdés

Pár éve amikor nagyon megromlott a kapcsolatom a családommal elköltöztem és alig beszéltünk. Miután elköltöztem szexuálisan zaklattak, bántalmaztak és ezt nem mondtam el nekik úgy éreztem engem hibáztatnànak...

Miután ez megtörtént teljesen megszakadt a kapcsolatom velük és csak nemrég kezdtünk el újra beszélni. Mostmár javult köztünk a viszony és úgy éreztem elmondhatom nekik miért nincs mai napig senkim és miért éltem ennyire magányban évekig de nemrég valahogy feljött a "téma" nem az enyém másé és olyanokat mondtak, hogy akit zaklatnak okot adnak rá és, hogy nem igaz nem tud védekezni stb...

Így nem mertem mégsem elmondani.

Nem tudom jobb e ha örökre bennem marad e ez a dolog és nekik sohasem mondom el. Nehéz mert bár jobb a viszony köztünk de nem tudom ezt ők mennyire tudnák helyén kezelni.



2023. júl. 6. 14:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Én elmondtam volna akkor és a véleményem is róluk...aztán felálltam volna és otthagytam volna őket.
2023. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

El kellett volna mondani már akkor és rendőrségi feljelentést tenni! Sajnos 10 ből 10 zaklató megússza a zaklatást, erőszakoskodást mert a lányok nem tesznek feljelentést... "Csak szeretném elfelejteni". A zaklató meg ugyan úgy zaklat tovább másokat... Megértem, hogy ez mekkora stressz, és felejteni akarja az ember, de nem véletlen van ilyen sok erőszakoskodó, amikor semmit sem tesznek ellenük, senki sem jelenti fel őket...


Na a szülők reakciójától függjön az hogy elmondod vagy nem. Ha te szeretnéd elmondani nekik, mondd el ha megértik ha nem. Ha nem szeretnéd, akkor ne mondd el.

2023. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Áldozathibáztatás, amit csinálnak. Nem tudom, mit tennék a helyedben, de talán érdemes lenne szakemberrel megbeszélned, úgy gondolom, lenne mit ezen a konkrét kérdésen kívül is, hogy elmondd-e a családnak vagy sem.
2023. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Készülj fel hogy ha elmondod, nem biztos hogy olyan lesz a fogadtatás amire számítasz. Szóval lehet hogy csalódni fogsz bennük.
2023. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2

Tudom most azért beszélsz teljesen másról mert nem írtam le a részleteket de én azt írtam a családom nem tud róla, utána a feljelentés és a hosszú procedúra megtörtént én a családomnak nem mondtam el és rajtuk kívűl is csak két ember tudta ők jöttek velem a bíróságra stb de most nem ez lett volna a lényeg...

2023. júl. 6. 14:31
 6/21 A kérdező kommentje:

4

Annyiszor csalódtam, hogy a lehető legrosszabb reakcióra számítok a családomtól... Ezért tartom magamban még mindíg.

2023. júl. 6. 14:33
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

hááát én ilyen coming out jelleggel nem mondanám el.

Ha konkrétan rákérdeznek, hogy neked miért nincs még senkid, akkor viszont elmondanám. Ha rákérdeznek, hogy "és ezt miért nem mondtad el eddig?" akkor meg azt is, hogy "Először ugye nem volt túl jó a viszony, aztán később már el akartam, de az XY kapcsán is azt mondogattátok, hogy az áldozat tehet róla, úgyhogy végül inkább nem mondtam el, nagoyn fájt volna, ha én is ilyen reakciókat kapok"


Ezzel tulajdonképpen átadod az információt, de nem teszed központi témává, azaz nem kell rá érdemben reagálniuk, ha nem akarnak.


Egyébként meg természetesen érdemes felkeresni egy pszichológust. Ért téged egy trauma, de ha feldolgozod, élheted tovább az életed és lehetsz boldog párkapcsolat részese. A pszichológus tud segíteni a feldolgozásban.

2023. júl. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem érdemes, nem fognak jol reagálni.
2023. júl. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Sokszor faggatnak, hogy miért nincs senkim és, hogy nem e lenne jobb valakivel hisz csak 28 éves vagyok már stb.

Erre csak az a válaszom mindig, hogy nekem jó egyedül...

Ha elmondom tudom nem a legjobban fognak reagálni rá de van bennem egyfajta "görcs" amikor ilyenekről beszélünk.

2023. júl. 6. 15:16
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, tényleg menj el pszichológushoz. Segteni fog. Ráadásul abban is segíteni fog, hogy hogyan lehet viszonyulni egy ilyen helyzetben a családdal, hogy lehet elmondani az ilyet, hogy nem kéne, stb...
2023. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!