Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért megy ki...

Szerintetek miért megy ki lassan a család a "divatból"?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez miért van ?
2010. okt. 13. 17:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyre kevesebben jönnek valódi családból, ahol kicsi kortól azt látja maga körül, hogy a családtagok szeretik, biztatják, megbecsülik egymást. Így aztán az emberek egyre kevésbé szeretnek adni, mindenki csak elvárásokat támaszt a másikkal szemben, aztán, ha nem kap meg valamit, akkor lép tovább. És észre sem veszi, hogy a legnagyobb értéket dobta el, amilye csak embernek lehet.
2010. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
vagyis: amije
2010. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sosem volt divat, csak társadalmi elvárás. Nem hiszem, hogy régen hamarabb szerelembe estek volna az emberek, csak ugye ott volt a nyomás mindenkin. Nem élvezték a családalapítást, hanem szinte kipipálták. Lakás - megvan. Férj, feleség - megvan. 2,4 gyerek - megvan.

Nem mindenkinek való a családalapítás. Mivel voltaképpen mi is állatok vagyunk, vannak köztünk "háziállatok" és "vadállatok". Én így látom.

(Remélem, értitek, hogy ez csak egy kis elmélkedés volt, nem állt célomban senkit megsérteni.)

2010. okt. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%

A házasság szentsége ment ki a divatból, már nincs eszmei értéke sem, mert a válás nem szégyen, lassan inkább ez a divat. Ha nem jön be egy pasi, csaj, akkor válunk. Szerintem a házasságnak van jelentősége, de félek lassan egyedül maradok a meglátásommal, szerintem az igen, igen legyen.

A másik pedig, hogy 30+ alapítanak családot. 35 évesen első gyerek és hasonlók. Ez nem gond, de lassan mindenki így csinálja, és ez esetben biológiailag is elképzelhető, hogy lehetetlen a család, a nagy család pedig főleg.

2010. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

20:52 én egyetértek veled.


A mai világ az önmegvalósításról szól, a saját álmainkról és a saját élvezetünkről. Kezdetektől ezt tanítjuk a gyerekeknek. A család pedig másokról szól. MÁsokért cselekedni, lemondani a saját álmainkról és közösen álmodni, esetleg valaki más álmát valósítani meg. A mai világ nem alkalmazkodó, hanem törtető. Törtetünk a saját kapcsolatainkban is, és nem nézzük hogy kit és mit kaszálunk el közben. Legtöbben azt sem tudják, hogy mi a család: elvált szülők gyerekei. Szószerint rettegnek tőle. Ez az új népbetegség. Komoly gondokat fog okozni.

2010. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

22:03

Úgy írod ezt, mintha az ember, akinek más szerepel a jövőjében, mint a család, az sz@r ember. Emberek vagyunk, és minden embernek a saját boldogulása a legfontosabb. Ez régen is így volt, csak el kellett fojtani, mert különben a társadalom rossz szemmel nézett ránk.

Szerintem ha valakinek igazán vágya a család, akkor nem érzi úgy, hogy lemond érte bármiről is. Ha te szeretnél nagy családot, boldog férjet, sok gyereket, hát tégy úgy. De ha te ezt AKAROD, akkor számodra a lemondás nem áldozat. Ha én egy dél-franciaországi kis faluban szeretnék borászatot nyitni, az semmivel sem rosszabb, kevesebb, mint mások család iránti vágya.

Egyszerűbben: ha te gyereket akarsz, és ezért gyereket szülsz, az is önmegvalósítás, szerinted önzés.

2010. okt. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Miért lenne önzőség, ha valaki nem szeretne férjet és 3 gyereket? Attól már rossz ember lesz?

Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy mit csinál, mit választ. Van akinek a családalapítás áll első helyen, a karrier, tanulás csak mellékes. Másoknál más a fontossági sorrend.

Eleve a kérdés is értelmetlen szerintem, mert nincs ilyen, hogy "divat" a családalapítás. Régen sem divatból házasodtak gyakrabban, egyszerűen ez volt az elvárás, a lányokat kiskoruktól kezdve a család körüli teendők elvégzésére, a gyereknevelésre nevelték. Akkoriban nem volt más választásuk az embereknek.


Azóta változott a világ, mindenki azt csinál amit akar.

Senkinek se lenne jó, ha kényszerből alakulnának családok vagy ha megromlik a házasságuk és nem lehetne elválni. Régen is sokan megtették volna, ha nem ítéli el ennyire a társadalom.


Egyébként meg a legtöbb nő igenis szeretne családot, gyereket, csak nem feltétlen 22 évesen. Sokan élettársi kapcsolatban élnek és így nevelnek gyereket, különböző okok miatt. Ezzel sincs semmi probléma.

2010. okt. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
23:56 ezzel némileg melléfogtál :) én ugyanis nem vagyok gyerek-fan :) én csupán azt merészeltem mondani, hogy az anyai-apai szerepben az ember (akármit is mondasz) nem önmagát valósítja meg. Persze, van néhány "őrült" :) aki totális fan, és SEMMI más vágya nincs, csak a család. De a családos nők 99%-a nem ilyen. És ez nem hiba. Viszont tudomásul kell vennie, hogy onnantól, hogy férjhez ment és gyereket vállalt, már nem az ő álma a legfontosabb. Sokszor a férfi karrierjét érdemesebb (régen mindenképp, és 99%-ban ma is) támogatni, a nő pedig lemond a karrierről. Ha bármi van a gyerekkel, akkor ő mondja le a fodrászát, az edzését, a bnőkkel való találkozást az esetek 99%-ban, tehát nem ő a legfontosabb. Ha döntést kell hozni, akkor (egy szerető családban) a másik érdeke (pláne, ha az a család érdekével egybeesik) sokkal fontosabb az egyénnek, mint a sajátja. Itt már nincs igazából egyéni érdek, a család érdeke van. És persze, a családnak érdeke, hogy a tagok jól érezzék magukat, de csak addig, amig a család érdekével nem ütközik az. Ma ezeket a dolgokat az önmegvalósítás korszakában nehéz elfogadni... ezért is van ennyi válás. Amit te mondasz, az valahol ugyanez. Nem vagy rossz ember, ha nem akarsz családot. De a borászat a TE álmod, a te önmegvalósításod. Az sem egyszerűbb a család igazgatásánál, csak ... más. Más készségek és lelki tulajdonságok kellenek hozzá. Teljesen más... pont azok hiányoznak belőle, amitől a mai fiatalok rettegnek a család kapcsán, és amit a mai felfogás nem támogat: 1-3 ember iránti végletekig való felelősség-elköteleződés-áldozat-alkalmazkodás stb.
2010. okt. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

7:56-os!


A családnak nem arról kéne szólnia, hogy a nő mindenkit körbeugrál és lemond a saját álmairól. Vagy te rabszolga vagy a férjed mellett? Mi az, hogy a férjünk karrierjét érdemes támogatni és nekünk kell mindenről lemondani?

Tipikus ősrégi felfogás.

Mindkét!félnek ugyanolyan mértékben kell kivennie a részét a családi teendőkből és ugyanannyira kéne támogatnia a másik felet.

2010. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
11:09 nem, én nem vagyok rabszolga a férjem mellett, egyenrangúak vagyunk. Nagyon sajnálom, ha még mindig nem érthető, amit irni akartam. még egyszer utoljára elmondom, az én példámon. Utána feladom. Én egyetemi végzettségű, nemsokára dr. leszek. A végzettségem szerint nem találtam munkát, jelenleg irodában kulizok, holnaptól 150 nettóért. Talán még annyi sem lesz. 1 hónapja házasodtunk, jól vagyunk, a férjem liberális, egyenrangúak vagyunk. A férjem érettségivel rendelkező, rendkívül tájékozott és intelligens programozó, havi 250 ezer nettóval. Szeretnénk gyereket. Ha jön a gyerek, akkor nyilván én leszek otthon, én adom fel az egyéb irányú terveimet. És igyekeznem kell őt támogatni, ha nem szeretetből, hát azért mert ő lesz a kereső jó ideig, és ha nem teszem, hát éhenhalunk. Mert a GYEs-gyed semmire nem elég. Amikor a pici elég nagy lesz, akkor nyilván böcsibe, oviba megy, én meg vissza dolgozni: már ha lesz hová. Már ha visszavesznek. MÁr ha újra felvesznek valahova. Dolgozok, de ha a gyerekkel valami van, nyilván nem a jól kereső apa marad vele ismét otthon, hanem én... és ez megint nem a lenézésről szól... hanem az ésszerűségről. Ha az anyósomék, vagy az én szüleim ápolásra szorulnak majd, nyilván én fogom azt is csinálni, persze párom sokmindent átvállal, amit tud. Ha majd dönteni kell, hogy a gyerek menjen különórára, vagy magamra költsem a pénzt (fodrász, tanfolyam, nyaralás), akkor nyilván a gyerekre fogom költeni - nekem így normális. És nyilván annak fogok örülni ha a gyerekem karriert csinál, megtalálja élete párját és boldog, egészséges lesz. Nem annak, hogy létrehoztam egy menő vállalkozást (mégha közben esetleg létre is hoztam), keresek sok sok pénzt, menő-fiatal pasim van (mert az apjától már rég elváltam, mert képtelenek voltunk szeretetben élni) és még sorolhatnám az önös érdekeket. Remélem ez így érthetőbb. Anyáink, de még inkább nagyanyáink értenék. és hangsúlyozom: nem vagyok és nem leszek rabszolga, csak egy anya.
2010. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!