Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a család...

Mit csináljak, ha a család egy része hülyének néz, mert kamasz vagyok?

Figyelt kérdés

Teljesen hétköznapi, normális dolgok esetén. Felfújják, aztán megy a fejmosás, hogy jaj én milyen rosszul gondolkozom, hát remélik azért hamarosan benő a fejem lágya és rájövök, ők csinálják jól!!


Példák:

-Múltkor kértem nagynénémet, dobjon el kozmetikushoz. Mondtam, hová, egész úton hallgattam, hogy felesleges szépségszalonba járni, ott én a szalon bérleti díját fizetem meg csak és semmivel sem jobb, mint más kozmetikus, aki pl. otthonról dolgozik, ő sokkal olcsóbban jár és majd elvisz oda, nézzem meg, hogy ugyanolyan jó.

Rá két hétre el is vitt, ilyen zsákfaluszerű helyre. Otthon volt a "szalon", ami a nappali egy szekrénnyel leválasztott része volt. Amíg ott voltunk, bejött a nő férje, a gyerekei 10 percenként bejárkáltak valamit kérdezni, közben a konyhában valamit főztek, szóval nem volt meg az a "relax élmény", inkább kellemetlenül éreztem magam végig. A termékekből is olyanokat használt, amiket amúgy magamra sem kennék, de ha már ott voltam, nem nagyon tudtam mit csinálni (Ilcsi termékcsalád...). Teljesen amatőr dolgokat mondott, olyasmiket, amik ezer éve elavultak, nem is tesznek jót a bőrnek, meg a szemöldököm sem olyan lett, amilyenre mondtam. Szóval hiába olcsóbb, ha nem vagyok elégedett vele + még utaznom is kéne minden alkalommal 30-40 percet, miközben az én kozmetikusom a gimimtől 3 perc, olyan is volt, hogy éppen lyukasórában mentem át hozzá szemöldökigazításra...


-Miért adok a kutyámnak drága kaját, miért visszük rendszeresen állatorvoshoz "minden aprósággal" (pl. ha toklász megy a lábába, vagy rossz a közérzete és látszik, hogy nincs jól). Ez felesleges elkényeztetés, náluk a kutyák maradékot esznek csak, állatorvost sem látott még egyik sem soha és semmi bajuk... De ha lenne is bajuk, azzal sem csinálnának semmit. Most is voltam náluk, az egyik kutya már 4 napja nem eszik, kérdezem, hogy nem kéne-e orvoshoz vinni, megvonták a vállukat, hogy hát szerintük neki már vége van... Bármi baja lenne a kutyámnak, kb. a világvégére is elmennék, hogy meggyógyítsák, nem megvonnám a vállam, hogy "ez van".


-Megcsináltam a jogsim, anyukám férje meglepett egy autóval. Mutattam a rokonság "okosabb" felének is, vagyis nem mutogattam, azzal közlekedek már. Azt hallgattam egész ottlétem alatt, hogy ez mennyire felesleges volt, minek nekem autó, minek egy családba 3 embernek 3 autó, elég lett volna nekem valami használt kisautó is. Hiába mondtam a saját érveimet, kb. meg sem hallották.


-Nyaralás ugyanez. Szerintük külföldre felesleges elmenni, az amúgy is drága, itthon is rengeteg a szép hely!! Persze, vannak szép helyek, de kocsival elérhető minden viszonylag hamar, egy napos utakkal, nem akarnék pl. Hollókőre elmenni 1 hétre. 1 hét Balaton meg egy árban van egy tengerpartos nyaralással, és azért nem éppen ugyanaz az élmény, színvonal...


De maguk között is ugyanez van, mindig annak van igaza, aki a leghangosabban mondja a magáét.

Amiket felsoroltam, azok példák, bármivel kapcsolatban képesek ezt csinálni. Anyának már mondtam, ő azt mondta, hogy zárjam le annyival, hogy anyukám szerint meg ez így pont jó. Ezt is mondtam már, akkor jött az, hogy "jaj mert anyád csak tudja", majd elkezdték szidni őt (ez apám családrésze).


Más világ vagyunk, eltérő igényekkel, lehetőségekkel, ez oké. Ők kicsit egyszerűbbek, tanulatlanabb réteg.

De bármikor megyek, nem az van, hogy csinálnánk valami programot, beszélgetnénk normálisan, hanem elkezdenek valamiről kioktatni, hülyének nézni.

Ha meg nem megyek egy ideig, mert sok az élményből, akkor megsértődnek, hogy én nem foglalkozom velük...



2023. júl. 16. 13:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Nem néznek hülyének azért, mert kamasz vagy.


Kár belemenni a "vitákba". Két külön világ vagytok.


Ha nem akarsz menni hozzájuk, akkor nem mész.

2023. júl. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%

A leírás alapján olyan embereknek tűnnek, akik teljesen belesüllyedtek a saját kis világukba, és képtelenek azon a buborékon kívül gondolkozni, amiben élnek. Csak az a jó, ahogy ők csinálják, csak az a jó, akit ők kipróbáltak. És nincs más nekik.

Lehet igazuk van valamiben, mert tényleg működik az a bejáratott dolog, de nem biztos hogy felfogják, hogy működhet, és lehet jó más is. Te meg kamaszként lehet hogy nyitottabb vagy új dolgokra.


Lehet hogy nem tetszik nekik hogy vannak saját gondolataid és önálló véleményed mostmár, mert vszeg kiskorodban feltételek nélkül elhittél nekik mindent, mint a gyerekek általában. És szembemész a megszokottal, az nekik egyenlő azzal hogy meghülyültél.


Illetve sorry, ha nem igaz, valahogy én így látom a dolgokat, hasonló volt/van nekem is. A szüleim, főleg apám kb semmi újra nem nyitott, és nem csak hogy nem akarja megismerni, de egyből elkönyveli rossznak. Csak mert neki új, más, és nem megszokott

2023. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
33%

Nem azért néznek hülyének, mert kamasz vagy, hanem mert egy kinyalt fenekű, elkényeztetett kis 3,14 csa. Alacsony vérnyomásra kiváló vagy, mert ahogy olvastam a kérdést, éreztem, ahogy kezd felmenni a pumpa.

Könnyű úgy furikázni az autóddal, meg drága kozmetikushoz menni, hogy anyuciék alád tolnak mindent. Innen lehet jó nagyot esni, fogsz is azt garantálom. Ébredj már fel, hecsegnő.

2023. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Miért esnék?

17 éves vagyok, később lesz majd szakmám, diplomám és magamnak fogom ezeket állni. De amíg nem dolgozom főállásban, nehogy már felháborító legyen, hogy a saját anyám biztosítja nekem ezeket. :D


Miért vagyok elkényeztetett? Mert neked ezekre nem jut, és bántja az önérzetedet? Hát tegyél érte, hogy te is furikázz a saját autóddal, meg tudj drága kozmetikushoz menni!


Attól, mert nem írod ki, hogy "picsa", még látszik, hogy egy tanulatlan bunkó vagy, akit az anyja nem nevelt meg. :)

2023. júl. 16. 14:23
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes szitu. Sztem azért ilyenek mert neked jobb lehetőségeid vannak kamaszkorban a szüleid miatt mint annó volt nekik. És most vagy irígyek vagy "tul öregek" ahhoz hogy megértsék hogy más világ van, vagy lehet hogy igazuk is lehet tapasztalatból. Érdemes végiggondolni!
2023. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Brutálisan proli rokonaid vannak. Állatkínzók is ráadásul. Helyedben szóba se állnék velük.
2023. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nagynénémen érződik, hogy frusztrált.

43 éves, az életben sehol nem tart.

Elvált, van két gyereke, a régi gyerekszobájában él a padlástérben a két gyerekkel. Esélye sincs arra, hogy saját ingatlant vásároljon. Egyik munkahelyről megy a másikra, de nem fogja fel, hogy érettségivel, nyelvtudás nélkül sosem fog előrébb jutni... Nyaralni nem tudja elvinni a gyerekeit önerőből... Rajta érzem a legjobban ezt, hogy "minek ez, minek az neked", meg hogy bezzeg mások éheznek...


Nagyszüleim szimplán régimódiak, de azon a szinten, hogy a kutya az nem társ, családtag, hanem házőrző és ha elpusztul (elnézést, "megdöglik"), akkor csak hozni kell helyette egy újat. Vagy hogy nem kell otthonra légkondi, fulladjunk meg az emeleti 38 fokban, úgyis csak 3 hónap a nyár, ki lehet azt bírni. Vagy minek a fényvédelem, régen sem kenték magukat ilyenekkel az emberek, mégis túlélték, pedig egész nap a földeken dolgoztak.

2023. júl. 16. 14:33
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Gazdaglányos kamu kérdés 3721.fejezet.
2023. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Bár ott kezdődne a gazdagság, hogy eljuthatsz kozmetikushoz... :)
2023. júl. 16. 14:38
 10/22 anonim ***** válasza:
40%
Nyolcas, jaja, a szokásos hergelő kérdés, ami kérdést nyomokban sem tartalmaz, de a gyakori népét majd jól összeugrasztja.
2023. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!