Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Mit csinálnátok a helyemben? (Sürgős)

Figyelt kérdés

4-en vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb (16).

3 éve mentek szét a szüleim. Anyámmal elmentunk Szlovákiába. Ott lakunk 3 éve. Apám kint van külföldön. Én jelenleg még alapiskolába vagyok, mert Szlovákiába 9 osztályos a suli. A 8 osztályom megvan, de itt csak akkor kapom meg a papírt hogy ki jártam az alapiskolát, ha megvan az a plusz 1 év amiben csak ismétlik a régi tananyagokat. A két húgom egy szobába vannak, én az öcsémmel egy kisebb szobába. Ezzel még nem is lenne annyira gond, de anyám viselkedése kicsit túl megy a határon. Kint dolgozik (ápol), a háznak amiben jelenleg vagyunk nem fizeti a bérét meg semmit. 2 hetente jár ki dolgozni (2 hét ott, 2 hét otthon), de mikor itthon van akkor sem vagyunk igazán együtt mint egy család, mert inkább a pasasaival van. Nem nagyon foglalkozik az 5 éves öcsémmel sem, mert csak a telefont nyomkodja Együtt nem szoktunk menni sehova, mert inkább a szeretőivel van. Sokszor adja oda a keresetét az egyik barátjának aki csak kihasználja.


Apámhoz tudnánk menni ki Németországba, de ő is hát... Igazából úgy gondolom, hogy egyik szülőm sem teljesen normális. Nagyon sok rossz éven vagyunk túl. El sem hinnétek. Na kérdésem az lenne, hogy a helyemben ti ki mennétek Németországba és kezdenétek újra a 8-adik osztályt, vagy maradnátok itt felvidéken és kibírnátok azt az egy évet 9-Ben és utána mennétek ki? Anyám eddig nem akarta, de most már mindegy neki, hogy megyünk-e, mert inkább örül neki, hogy szabadabb lenne. Itt a szlovák nyelv nagyon nem megy, de az osztálytársaimnak sem sokkal jobban. Itt felvidéken mindenki magyarul beszél. Viszont a Német nyelv megint egy teljesen új dolog és szerintem visszahúzna nagyon. Félek, hogy megbuknék.


Nagyon összecsapott, zavaros lett a kérdés, de nagy zavarban vagyok, mert nem tudom mi lenne a helyes döntés. Egy csomó dolgot kihagytam amit leírhattam volna, de a lényeget ígyis leírtam és ha nem értenétek valamit, akkor válaszolok.



2022. aug. 3. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A tesóiddal mi lenne?
2022. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Német tudás nélkül elég felejtős. Inkább fejezd be az általánost, közben gyúrj rá a németre. Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy.
2022. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp csináld meg a 9. évet, közben ha lehet, tanulj németül, és utána gondolkodj azon, hogy kimenj apádhoz. Ha jól értem, nem is biztos, hogy ő tárt karokkal várna.


Miért sürgősen vársz választ amúgy?

2022. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Nekem nem tiszta anyád hova jár ki ápolni?

Abban a 2 hétben ki vigyáz rátok?

2022. aug. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 grafno ***** válasza:
100%
Én most kimennek németbe, 1evet lehet kell majd ismételni a suliban de 1ev alatt elersz egy jó kozepfokot, onnan meg a nincs más hátra mint előre. Suliba felvesznek német nélkül is es mivel 1ev után is elég sok mindent nem fogsz érteni ezért lesz majd egy év ismétlés.
2022. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A szlovák iskolát nem ismerik el külföldön úgysem, unió ide vagy oda, kár időt töltened vele.
2022. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2 hétre otthagyja rátok az 5éves öcsédet?
2022. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kell, hogy legyen az iskolában gyermekvédelmis tanár, vagy szólj az igazgatónak vagy az önkormányzat gyámügyi osztályának. Veszélyeztetve vagytok, elhanyagolnak a szülők.
2022. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az se megoldás, ha intézetbe viszik őket.
2022. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%
mindenképpen nemet ha apud belemegy a dolgokba, amúgy meg szolni kee a gyamugynek mert ez büntetendő amit anyad csinál
2022. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!