Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha már elegem van bizonyos...

Néha már elegem van bizonyos dolgokból ti hogy látjátok az írásom alapján?

Figyelt kérdés

Akárhányszor mikor az anyámékkal vitázom és össze veszek velük olyankor ugye általában mindig az anyámmal folyik ez a fajta kommunikációs dolog mindig anyám csakis a saját igazát adja mert neki és csakis neki van igaza és állandóan azzal jön , hogy az én gondolkodásommal van a baj meg a felfogásommal. De azt nem képes belátni , hogy bizonyos dolgokban ő is hibás mert az nagyon de egyszerűen cseszik rá mert ő megmutatja akkor is azt , hogy ő kicsoda és neki folyton igaza van. Aztán ilyenkor mikor mindig ezt vágja a fejemhez azt mert , hogy csakis velem van a baj a családban senki mással csak velem meg hogy csak az én nézőpontomat figyelem a másikét nem. 28 éves vagyok és amikor még otthon éltem anyáméknál akkor is mindig ez volt mert hogy velem van baj ők meg a tökéletesek. Annyit kell tudni , hogy nálunk a családba az apám nevelő apám a többi testvérem fél tesó mert pszichológiailag ez tuti közre játszik a családi életben, viselkedés, szociálisság , viszonyulás a másik félhez. Meg nem azért, hogy nagyképűsködjek de én mindig is szerettem magam agyilag, gondolkodásilag fejleszteni elég sok könyvet olvastam már akkor is nem csak regényeket hanem pszichológiai könyveket is. Aztán mindig velem van a baj ? Néha már zavaró meg őszintén szólva úgy vagyok vele , hogy meg is zavarnak ezzel néha hogy valóban velem lenne a baj? Ők meg mások körülöttem meg a frankó tökéletes emberek? Na ne már! Meg egyébként is anyámból néha nagyon elegem van ebből a hülye erős védelmi személyiségéből is , hogy ő majd megmutatja kicsoda. Komolyan mondom már ki a f@@zt érdekel.

Valaki legyenszíves valamit erről mondani aki jártas a témában vagy hasonló szakterületen dolgozik.

Köszönöm szépen



2023. júl. 23. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: Nem kell semmi vitába belemenni velük.
2023. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De hát ha egyszer engem meg zavar az a dolog amit mondanak az nem is úgy van ?

Akkor is ?

Ők is mindig arra tanítottak neveltek, hogy álljak a sarkamra aztán védjem meg magam akkor ő ellenük miért ne tenném meg?

De hát ha ezt mondod akkor oké

2023. júl. 23. 22:10
 3/7 anonim válasza:
86%

"Ők is mindig arra tanítottak neveltek, hogy álljak a sarkamra aztán védjem meg magam akkor ő ellenük miért ne tenném meg?"


Nekem ezt a keresztszülők mondták. Aztán bezzeg jött a hiszti!

2023. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem
2023. júl. 23. 22:34
 5/7 anonim válasza:
100%
Keverték a szart a családban.
2023. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szülők azt hiszik, hogy uralkodhatnak a gyerek felett. Hatalomvágy, fontosság érzése, stb. Sajnos bárkinek lehet gyereke, annak is, aki erre alkalmatlan, és nem képes belátni, hogy a gyerek, akit felnevelnek, külön entitás, nem szabad állandóan gyerekként kezelni és uralkodni felette.

Meg kell próbálni kiállni magunkért, és a kölcsönös tiszteletet kivívni, meghúzni a határokat, de irtó nehéz, sokszor kudarcba fullad, és ezért is mennek gallyra a gyerek-szülő kapcsolatok.

Nem derül ki, hogy kiskorú vagy-e, de hidd el, a szülőnek sokszor igaza van. Ez valamikor igaz, valamikor nagyon nem. Reméljük, hogy legalább jót akarnak, és nem az ellenség táborában vannak (mert ilyen is van sajnos).

Próbálj meg észérvekkel érvelni, és megnézni az ő szemszögüket is, illetve kívülről szemlélni a dolgokat. Az is lehet, igaza van anyudnak.

Mindenesetre a szülők utálják, ha kioktatják őket, vagy nem értenek egyet velük.

2023. júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

De nem kell hogy most magadat mindig marcangold meg vájkálj magadban hogy tényleg veled van e a baj... Nincs veled baj. Meg vele se (talán), hanem egyszerűen külön személyek vagytok es máshogy láttok dolgokat de mondjuk neki se úgy kéne ezt kifejezni hogy téged becsmérel folyton... Sok szülő eleve sérült, és a saját gyerekén tölti le...

Jó hogy külön élsz, jobb ha inkább nem is látogatod őket vagy csak nagyon ritkán..

2023. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!