Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elvesztem minden...

Mit tegyek? Elvesztem minden energiám és motivációm, amint édesapám megjelnik.

Figyelt kérdés

Ha testileg, lelkileg van egy kis energiám, amint ő megjelenik, mindez eltűnik. Nem is kell mondania, vagy tennie semmit. A puszta jelenlétével teljesen leszívja az energiám.


Ilyenkor ködössé válik az agyam, nem tudom elhagyni az ágyam, csak nagyon nehezen. Ha sikerül, az se tart sokáig, mert olyan érzésem támad, mint aki egész nap sétált. Elnehezedik a testem, csak pár percet bír ágy nélkül.


A telefonozáson és a zenehallgatáson kívül semmire nem vagyok képes, mert csak ezzel a kettővel vagyok képes valamennyire kizárni őt.


Ezek miatt nem tudok rendet tartani a szobámban, tiszta piszok az egész. Kilépni belőle már konkrét szenvedés. Sokszor emiatt nem eszek, nem megyek mosdóba, stb.


Ez egy nagyon nagy gát az életemben, már kb. semmit nem tudok tőle csinálni.



#motiváció #Motivációelvesztése #Apa-gyerekkapcsolat
2023. aug. 4. 14:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
62%
Én is ugyanazt érzem mint te!
2023. aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem apádnak vannak elvárásai és te ezt nem akarod/ tudod teljesíteni és amikor találkozol vele ezt az tanult enerváltságot mutatod.

lehet, hogy nem az apádtól tudod az elvárásait hanem a rokonok egyikétől.


Egyszerűen nem megfelelésikényszerben szenvedsz!

Van akinek azért fáj a feje mert nem tud másnak megfelelni neked meg azért, hogy csak azért se sikerüljön. Mind a két viselkedés abnormális.

2023. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%

Rosszul írtam, ...szóval az egyik ember meg akar felelni( ez a megfelelésikényszeres) a másik meg nem(ez a nem megfelelésikényszeres).


Megkéne értened, hogy mi váltja ki belőled ezt a szerinted negatív érzetet.


Ezt mi innen az eszközeink felett nem tudjuk megálmodni, hogy mi a lelkiproblémád.

2023. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

11-es, nem igazán tudom eldönteni, most gúnyolódsz, vagy komolyan gondolod :D


12-es, nem. Egyszerűen egy energiavámpír az apám. Amikor nincs itthon, ki szoktam takarítani akár az egész házban, főzni szoktam, stb. Szóval igenis tudom teljesíteni az elvárásait, csak nem a jelenlétében. Nem tudom, hogy győzzem le ezt a problémát, hogy ne érezzem magam olyan kellemetlenül magam a közelében.

2023. aug. 4. 16:38
 15/24 anonim ***** válasza:
68%
Költözz el a picsába otthonról, lehet abból táplálkozik az téveszméd, hogy már rég nem otthon kéne élősködni a szüleiden.
2023. aug. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%
Én voltam már ilyen helyzetben és csak azt tudom javasolni, hogy a kellemetlen, rossz érzés ellenére is csináld azt, amit csinálnál, mert őt nem fogja érdekelni a jövőd, de te tanult tehetetlenséget fogsz elsajátítani, ami sokkal károsabb, mint gondolnád. Hajrá.
2023. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
16-os köszönöm a tanácsot!
2023. aug. 4. 17:09
 18/24 anonim ***** válasza:
65%
11 vagyok! Komolyan mondom!
2023. aug. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom iért nem azon dolgozol hogy mielöbb költözhess.
2023. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

18-as, nagyon sajnálom! Remélem, mihamarabb jobb lesz a helyzeted. Addig is kitartást neked! <33333


19-es, csak jövőre dolgozhatok.

2023. aug. 5. 01:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!