Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másoknál is a fiúgyermek a...

Másoknál is a fiúgyermek a kedvenc?

Figyelt kérdés
Imádom a bátyámat, nem ellene szólnak a gondolataim, hanem sokkal inkább a szüleim ellen. Hárman vagyunk testvérek, két lány egy fiú ráadásul a bátyám a legidősebb köztünk, unokatesók közt is, így a nagyszüleimnek is abszolút kedvenc. Igazából a családunk nem sokban tér el attól, amit muszlim családokról olvasok, mert nálunk is bátyám a világ közepe, anyukám egyenesen ódákat zeng róla, hogy milyen ügyes és okos gyerek, élsportoló, szőke hajú kisherceg stb. Rólam és a húgomról meg max.annyit mond, hogy milyen szerencsés lányok vagyunk, hogy ennyire szeret minket a bátyánk 😅 Kisebb túlzással, de ránk tényleg sosem hallottam, hogy bármiért is büszke lenne, bátyámnak meg még a hosszú szempillája is úgy van előadva, mintha a világ 8.csodája lenne. Apukám szavakkal nem dicséri az egekbe, de tettekkel annál inkább. Sokszor előre sajnálom a jövőbeli sógornőmet, mert baromi nehéz élete lesz mellette és erről szerintem leginkább a szüleink tehetnek. Mindig is kivételes csodaként kezelték, nem meglepő, hogy annak is érzi magát és már most látszik rajta, hogy azt a rajongást várja el a lányoktól, amit itthon is megkap. Nem rég mamámnak panaszkodtam arra, hogy milyen szintű kivételezés megy bátyám javára és mesélte, hogy mikor ő ennyi idős volt, mint én ugyanígy utálta azt, hogy a fiú testvéreit máshogy kezelték, mint őt. Természetesen már nincs az, hogy nekünk lányoknak a konyhában a helyünk meg semmibe sincs beleszólásunk, lehet egy külső szemlélő észre sem venné, hogy tesóm máshogy van nevelve, mint mi mert azért értünk is sokat megtesznek, de abban biztos vagyok, hogy ha nem is jobban, de máshogy szeretik őt. Az egyik barátnőmnek az öccse van hasonló módon nevelve, ő otthon a kiskirály. A szomszédunkban még kicsi gyerekek vannak, de ott is azt látom, hogy ha a fiú szadizza a kislányt (mármint "játékból" bántja) az vicces a szülőknek, de ha a kislány visszadobál akkor ajajajjj, hát nem szabad Szofika. Lehet az én fejemben torzult el valami azért látom így a dolgokat, emiatt lennék kiváncsi, hogy másoknál is ez megy vagy az én családom illetve környezetemben van csak jelen ez a fiú-imádat?
2023. aug. 6. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Ne aggódj, amikor gyereked születik, te leszel a kedvenc, mert a nők úgyis igyekeznek leépíteni a férjük családját, és hozzátok mehetnek majd unokáinak többet, nem a bátyádékhoz.
2023. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Igen, valóban van ilyen. Ennél enyhébb formában is, amikor nem ennyire nyilvánvaló, talán nem is szándékos. Barátnőméknél a fiú volt a kisebb, már felnőttek voltak, amikor egy családi vita közben bukott ki a dolog. Egy másik ismerősnek nemrég született meg a fiú unokája, és az anyja láthatóan őt szereti jobban. Van olyan ismerősöm, aki nyíltan el is ismeri, hogy a lányunokáját nem szereti, csak a fiúkat. Érdekes módon a gyerekei között nem tesz ilyen különbséget.
2023. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Van ahol a lány.
2023. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos ez egy létező jelenség. Nálunk főleg a tágabb család apai fele volt ilyen. A saját apámat is istenítették, szegény húgának sokkal nehezebb gyerekkora volt. Aztán az unokatesók közül is a fiú volt a kedvenc, nyíltan kimondva, hogy azért, mert ő fiú.
2023. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a bátyám volt a favorit, szintén két húg mellett (engem is beleszámolva).

A bátyámnak nem vált javára, aszociális lett.

2023. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez annyira bicskanyitogató téma, hogy felmegy a 90-es vérnyomásom az egekbe, pedig nem éltem ilyenben. De akkor is... 🤬
2023. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!