Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha visszamondom a közös...

Baj, ha visszamondom a közös szülinapozást?

Figyelt kérdés

Pénteken lenne a születésnapom, eredetileg úgy szerettem volna, hogy hazautazom Pestről a szüleimhez, nagyszüleimhez és lesz szülinapi ebéd, torta stb.

De aztán anyukám mondta, hogy neki semmi kedve most szülinapi ebédet rendezni, a mamám is mondta, hogy nincs kedvük már az ilyen családi ebédekhez, nekik is volt 50 éves házassági évfordulójuk, kerek szülinapjuk is az utóbbi pár évben, egyik sem lett ünnepelve és nem vágynak erre. Mondtam, hogy nem baj, azért hazamegyek, hátha egyszerre leszek otthon a régi, gimis barátnőimmel, aztán max. velük koktélozunk egyet, vagy valami. De ők sem lesznek otthon, mert így másfele haladt az életünk. Valaki már az ország másik felében építkezik és babázik, a másik nyaralni van, a harmadik szintén külföldön lesz, így anyukám kérdezte, hogy akkor egyáltalán minek megyek haza?

Ez picit rosszul esett, mert sosem ünnepeltem még máshol a szülinapomat, főleg nem egyedül...


Nekem ez korábban mindig nagy durranás volt, csak rólam szólt a nap, úgyhogy kicsit rosszul érintette, sírtam picit, aztán úgy voltam vele, hogy kihozom egyedül is a legjobbat ebből. Tegnap már rendeltem egy kis tortát magamnak, kitaláltam, hogy pénteken megnézem azt a kiállítást, amit már tavasz óta szeretnék, aztán megveszem ajándékba magamnak a táskát, ami évek óta tetszik, de sajnáltam rá a pénzt, mert "csak egy táska". Szóval a nap végére már úgy voltam vele, hogy jobban is fog ez telni itt, Pesten, mintha otthon lennék és végigveszekednénk az egészet.

Aztán most este hívott anyukám, hogy végülis azt találta ki, hogy rendel egy sültes tálat, és a szeretőjével eljönnek felköszönteni... Apával rosszban vannak egy ideje, külön is alszanak, napi téma a válás, de egyikőjük sem lépte még meg. Anyának meg már van más valaki, akit nekem is bemutatott korábban, de nekem kicsit túl sok és túl kellemetlen a pasi (pl. mindig úgy kérdezi meg, hogy mi van velem, hogy "na és miújság van a messzi Pestországban?"). Elfogadom, hogy anya jól érzi magát vele, de ennyi. A szülinapomat nem vele szeretném tölteni, ünnepelni...

Ráadásul a lakásom pici, nincs étkező rész, általában vagy a pultnál eszem, vagy a nappaliban. A szülinapomon nem úgy képzeltem, hogy majd esszük a rántott húst itt, a kanapén, felszínes témákról beszélgetve egy félidegennel.


A tavalyi szülinapom sem telt jól, ott családi balhé lett a vége teljesen, mindenki veszekedett mindenkivel, még a tortám sem lett felvágva. 22 leszek, ezt szerettem volna jóra, különlegesre, de az az igazság, hogy ahhoz nincs kedvem, hogy anya idejöjjön a "pasijával" egy órára, egyenek, aztán menjenek is. De megbántani sem akarom, csak na... Arra gondoltam, hogy azt mondanám, hogy a távolabb élő barátnőm már elhívott magukhoz a hétvégére, és pénteken korán indulok. Vagy mondjam meg az igazat?


2023. aug. 8. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tuti bebiztosítanám magamat úgy, hogy esélyük se legyen meggyőzni a közös programról, már beterveztél bármit, amit nem lehet lemondani.
2023. aug. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán megmondhatod neki az igazat, ha jó a kapcsolatotok. Elvégre a születésnapodnak nem arról kell szólni, hogy ismerkedj vele, majd lesz rá másik alkalom is.

Mást sajnos nem tudok tanácsolni. Kitartást és ismeretlenül is büszke vagyok rád, hogy egyedül is a legjobbat hozod ki belőle! :)

2023. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 LuckyLevi ***** válasza:
98%

Én nem vagyok a kummantás híve, de itt szerintem a sértődés elkerülése végett be lehet dobni egy kamu kifogást. Mondjuk, hogy haverokkal leszel.

Persze meg lehet mondani egyenesen, hogy nem szeretnél ürügy lenni a találkájukhoz

2023. aug. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Mond nyugodtan hogy van már programod elvégre anyud mondta hogy nincs kede főzni és ne menj haza ráadásul a paliját is hozná nem, mond meg hogy foglalt vagy aznap
2023. aug. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Amikor bejelentette az ötletet, mit reagáltál? Akkor kellett volna rávágni, hogy érdekes ötlet, de mivel korábban mást beszéltetek meg, szerveztél magadnak programot, így nem leszel otthon. Este felhívod őket videón, 2 perc és ennyi.
2023. aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%
Megmondod, hogy mivel mindenki lepattintott amikor kérdezted (nagyanyádék is) szerveztél magadnak,amit már nem tudsz lemondani,s csak te tudsz rá menni.
2023. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Jaj sajnálom ez nagyon gáz, az hogy valaki nem gyerek korú nem kifogás az ünneplések szülinapok megvonására.


De egyetértek az előttem szólókhoz, mond nekik hogy mivel mindenki lepattintott mikor kérdezted, ezért leszerveztél valami mást. Még csak meg sem kell mondanod hogy micsodát csak ennyi, és ez így még csak nem is kamu.

2023. aug. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el őszintén hogy miért nem.
2023. aug. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
Mond el neki, hogy azután hogy rákérdezett minél mennél egyáltalán haza, már nincs kedved velük ünnepelni, így kerestél mást akinek fontos vagy. Maradjanak csak szépen otthon. Ja, és előre közölném, hogy arra se számítsanak hogy az ő születésnapjára hazamész.
2023. aug. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

Jópofa, lepattintott mindenki a családban, most meg kitalálja, hogy a kanjával elmenne egyet kirándulni? Ott helyben meg kellett volna neki mondani, hogy most már ne szervezkedjen, mert csináltál magadnak programot!

Én biztosan nem fogadnám őket, nem sértettségből, hanem azért, mert már van programod, olyan, amilyen szeretnél és nem olyan, ami kényszer szülte. A jövőben pedig pont úgy állnék az ő dolgaikhoz, ahogy ők a tiedhez. Nem kell hazudni, van programod, köszönöd, de ne jöjjenek, mert nem fogadsz látogatót. Csináltál magadnak programot. Nehogy már azt higgye, hogy egyszer lekakkant, aztán meg majd ha meggondolta magát, akkor te mindent félre fogsz hajítani...Menjen cska a pasijával hétvégézni, vsz. úgyis csak egy kényszermegállónak tekintettek volna téged.

2023. aug. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!