Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a párod nem...

Mit tennél, ha a párod nem segíteni a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

1 éves, örökmozgó kisfiúnk van. Éjjel többször felébred, napközben is alig alszik.

Egész nap vele vagyok, mégsem jut időm mindenre amit elterveztem.

Mikor hazaér a párom, meg szoktam kérni, hogy legalább addig figyeljen rá, míg elmosogatok vagy ilyesmi.

Nem, ő leül tévézni, issza a sörét meg cigizik, mert az fontosabb mint a gyereke. (Nem órákig kellett volna figyelnie rá, csupán 10 percre).

Mindig csak kapom a leb.szást, hogy semmit se csináltam egész nap. Próbálna csak 1 órát a gyerekkel lenni, kíváncsi lennék ő mit tudna a gyerek mellett csinálni.


Biztos hogy bennem is van rengeteg hiba, de miért kell rászólni a páromra, hogy figyeljen kicsit a fiára? Naponta 10 percet foglalkozik vele, néha 20at is. Nem estig dolgozik, általában fél 3 körül hazaér.

Elhiszem, hogy fáradt, én is ki vagyok merülve. Éjszakánként én kelek a gyerekhez, napközben sem tudok pihenni.

Lehet, hogy el kéne hagynom?


2010. okt. 15. 14:18
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
*segítene
2010. okt. 15. 14:20
 2/39 anonim ***** válasza:
83%
hogy mit tennék? hát én meg nem főznék neki .megmondanám, hogy azért vagytok egy család hogy segítsétek egymást és összefogva haladjatok előre. ha ő nem csapatjátékos akkor ő meg főzzön magának.
2010. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
47%
Hát, a gond az, hogy te már az elhagyáson gondolkozol és 1 éves gyereked van. Ha az elhagyás jár a fejedben akkor az rányomja és rá is nyomta eddig is a bélyegét az egészre, így haza se lenne kedvem menni, nemhogy még babázzak is. Szóval én azt ajánlom, hogy kedvesen kérd meg, vagy tedd be a TV elé a gyereket és akkor úgyis figyel rá, meg vigyél oda valami labdát. Én imádtam kiskoromban amikor apa hazaért, ő is lefeküdt aludni és félálomban mindig pörgette nekem a labdát én meg csodálva néztem :D Ezt kipróbálhatnátok és se válás se cirkusz.
2010. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
56%

Egyszer hasonló esetre olvastam itt, hogy mikor apuci hazajött, anyuci fogta magát és felöltözött szó nélkül és elment...vásárolni EGYEDÜL. Férj csak nézett, de nem mondott neki semmit és otthagyta a gyerekkel :). Szerintem ötletes és ki kellene próbálnod :)

Az elhagyáson szerintem csak azután gondolkozz, ha már minden lehetőséget kimerítettél. Szerintem ha otthagyod a gyerekkel nem az lesz, hogy nem foglalkozik vele, mert muszáj lesz. És ő is rájön hogy segíthetne, még ha néha is, de segíthetne igazán.

2010. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Egyszer csináltam azt, hogy a gyereket a kezébe adtam, és elmentem hajat mosni.

Mire kiértem, a gyerek sírt, vérzett a szája, mert elesett egy 1,5 l-es üveggel és felsértette a száját.

Ennyire figyelt rá az apja. :(

2010. okt. 15. 14:28
 6/39 anonim ***** válasza:
68%

A második válasz felháborító! Itt egyelőre még az anyuka van sz@r helyzetben! Pont az ilyen felfogásúak mint te söröznek a tévé előtt, ahelyett, hogy foglalkozzanak a gyerekkel akit csináltak! Megcsinálni azt egyszerű ám!

Milyen az ilyen férfinek gyerek? Én is otthagynám, mint a sz.rt!

2010. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
84%

Én tudod mit csináltam?

Hétvégén megbeszéltem 2 barátnőmmel egy egész napos szombati "csavargást".Ezt el mondtam a férjemnek még hétfőn,hogy szombaton nem leszek otthon,erre készüljön fel..Nem vett komolyan..

Így szombat reggel felöltöztem,és az asztalon hagytam egy listát,mit kell csinálni a fiúnkkal..

reggeli ez és ez,ebéd a hűtőben,mosogasson el..Ebéd után ebből a könyvből meséljen a fiúnknak,délután evvel és evvel játsszon vele..

Majd elmentem,és nagyon jól éreztem magam..Szándékosan nem vittem mobil telefont sem,hogy ne tudjon 5 percenként felhívni..Amikor hazamentem kiderült,hogy nehezen de megbirkózott a feladattal.Bár balhézott velem,de felvilágosítottam,hogy a gyerek nem csak az enyém,és legalább tudja,hogy mit élek át nap mint nap,hogy nem segít.Mivel durcáskodott,így megint jött egy ilyen szombatom..Később már annyira belejött,hogy azóta is havonta egy szombaton a barátnőimmel vagyok...

2010. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanmár... a gyerekek esnek buknak, és a férjed az esést hogy tudta volna megakadályozni? Sehogy. Rám minden percben figyelt valaki, mégis előfordult, hogy a sebészeten kötöttem ki, mert úgy döntöttem akkor fejjel lefelé fogok lógni, szóval nem felelőtlenség, hanem baleset.
2010. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
20%
Már bocs, de én nem sörözök és nem csinálok gyereket, én nő vagyok, csak nekem még jelent valamit a házasság és nem az első gond miatt válok el, ami felmerül.
2010. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Ha hajlandó lenne csak napi 1-2 órát vigyázna a gyerekre, vagy segítene, akkor nagyon boldog lennék.
2010. okt. 15. 14:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!