Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a párod nem...

Mit tennél, ha a párod nem segíteni a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

1 éves, örökmozgó kisfiúnk van. Éjjel többször felébred, napközben is alig alszik.

Egész nap vele vagyok, mégsem jut időm mindenre amit elterveztem.

Mikor hazaér a párom, meg szoktam kérni, hogy legalább addig figyeljen rá, míg elmosogatok vagy ilyesmi.

Nem, ő leül tévézni, issza a sörét meg cigizik, mert az fontosabb mint a gyereke. (Nem órákig kellett volna figyelnie rá, csupán 10 percre).

Mindig csak kapom a leb.szást, hogy semmit se csináltam egész nap. Próbálna csak 1 órát a gyerekkel lenni, kíváncsi lennék ő mit tudna a gyerek mellett csinálni.


Biztos hogy bennem is van rengeteg hiba, de miért kell rászólni a páromra, hogy figyeljen kicsit a fiára? Naponta 10 percet foglalkozik vele, néha 20at is. Nem estig dolgozik, általában fél 3 körül hazaér.

Elhiszem, hogy fáradt, én is ki vagyok merülve. Éjszakánként én kelek a gyerekhez, napközben sem tudok pihenni.

Lehet, hogy el kéne hagynom?


2010. okt. 15. 14:18
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk elveszi tőle az üveget, vagy figyel rá, hogy ne essen el vele.

Úgy nem lehet egy gyerekre vigyázni, hogy az ember issza a sörét, és a tévét nézi.

2010. okt. 15. 14:34
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el hajlandó lesz, csak szerintem fogalma sincs hogyan kell, vagy miként, nem tudja, hogy ebben semmi megerőltető nincs és TV-zés közben sem lenne baj, mert a gyerek is nézné vele, vagy gurgatná a labdát. Lehet, hogy nehezebbre számít és nem akar beégni vagy kárt csinálni ezért zárkózik el.
2010. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
76%
Hát de hiába figyeli, attól még hasra esik és az üveget első dolga lett volna felvenni. Sima üveg volt, vagy műanyag palack? Vagy törött üveg? Hogy tudta vele úgy felsérteni magát?
2010. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
66%
az a baj, hogy eddig elnézted neki ezt. rögtön a kezdetektől fogva fele-fele arányban kellett volna csinálni a házimunkát. mikor összeköltöztetek onnantól fogva. egy normális férfi tudja hogy a gyereknevelés és a házimunka nem csak a nő dolga. nem azt mondom ,hogy rögtön válni kell (hisz ismerted előtte is a te hibád is hogy eddig elnézted ezt) szóval mostantól a sarkadra kell állni és megmondani hogy ezentúl ő is fog a gyerekkel időt tölteni, ha tetszik ha nem.
2010. okt. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Műanyag palack. Szájába vette, és elesett vele. Persze egy teli üveg volt.
2010. okt. 15. 14:37
 16/39 A kérdező kommentje:

Amíg nem volt gyerek, nem voltak ilyen gondok. Besegített amiben kellett.

Most azt hiszi, hogy egész nap itthon ülök a gyerekkel, és lógatom a lábam! És mindenre van időm...

2010. okt. 15. 14:38
 17/39 anonim ***** válasza:
87%
Gondoltam. A fene nem gondolja, hogy egy műanyag palacktól is baja lehet. Ha sima üveg lett volna azt mondanám tényleg el kellett volna venni, na de egy műanyag üveg, ennyi erővel a cumisüvegről is letekeri a cumit és tessék, szóval nyugi, ez nem feltétlenül a férjed felelőtlensége, remélem nem vesztetek össze emiatt, kicsit bátorítsd, vigyázzatok rá közösen és akkor majd meglátja milyen. Szobatiszta már a gyerek?
2010. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Nem, még nem az.


Csak tudod az a baj, hogyha nálam elesik a gyerek, és kicsit felsérti a bőrét, máris elmond minden felelőtlen anyának, hogy a gyerekemre sem tudok vigyázni.

2010. okt. 15. 14:42
 19/39 anonim ***** válasza:
26%
3. vagyok. szerintem nyugodtan csináld amit írtam a palackos sztori után is. Majd belejön. Mondd neki, hogy addig pl. labdázzatok és kész. Nyugi nem lesz baj, neked is könnyebb lesz és mindenki hozzászokik lassan az új helyzethez :)
2010. okt. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Nem akarok elválni tőle, de ha egy időre elköltöznék tőle, talán észbe kapna.
2010. okt. 15. 14:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!