Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a párod nem...

Mit tennél, ha a párod nem segíteni a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

1 éves, örökmozgó kisfiúnk van. Éjjel többször felébred, napközben is alig alszik.

Egész nap vele vagyok, mégsem jut időm mindenre amit elterveztem.

Mikor hazaér a párom, meg szoktam kérni, hogy legalább addig figyeljen rá, míg elmosogatok vagy ilyesmi.

Nem, ő leül tévézni, issza a sörét meg cigizik, mert az fontosabb mint a gyereke. (Nem órákig kellett volna figyelnie rá, csupán 10 percre).

Mindig csak kapom a leb.szást, hogy semmit se csináltam egész nap. Próbálna csak 1 órát a gyerekkel lenni, kíváncsi lennék ő mit tudna a gyerek mellett csinálni.


Biztos hogy bennem is van rengeteg hiba, de miért kell rászólni a páromra, hogy figyeljen kicsit a fiára? Naponta 10 percet foglalkozik vele, néha 20at is. Nem estig dolgozik, általában fél 3 körül hazaér.

Elhiszem, hogy fáradt, én is ki vagyok merülve. Éjszakánként én kelek a gyerekhez, napközben sem tudok pihenni.

Lehet, hogy el kéne hagynom?


2010. okt. 15. 14:18
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Ahha, szóval vádaskodik és nem ismeri el a háztartásbeli szerepet. A második önmagában még okés lenne, de így nem, mert azt írod a gyerek örökmozgó, ráadásul ő is akarta, gondolom tudta, hogy GYES-en leszel. A fiad 1 éves, nem alszik délutánonként? Talán kicsit kettesben kellene lennetek a férjeddel. Vigyétek el a mamához egy hétvégére, már elég nagy hozzá, én ezt tudom ajánlani, vagy hétvégén keltsd fel és mutasd meg a problémádat neki, hogy mi hogy és csináljátok közösen, csak egyetlen napig, ebbe szerintem belemegy és akkor majd besegít 1-2 órát.
2010. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
66%
Nekem már az undorító, hogy hazaér és első a sör. Kisgyerek mellett? Én úgy látom a jövődet (ha vele maradsz), hogy felneveled tök egyedül a gyereket, persze munka mellett, mire könnyebb lenne, mert felnő a gyerek, akkortól meg ápolgathatod a férjedet. Én szólnék neki utoljára, ha nem érti, úgy otthagynám, mint a szél.
2010. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Délután kb 30-40 percet alszik. Ez arra elég hogy összeüssek neki valami finomat, elmosogassak, és kicsit rendet tegyek.
2010. okt. 15. 14:46
 24/39 A kérdező kommentje:
Na igen.. napi 3-4 sör, plusz 1,5-2 doboz cigi..
2010. okt. 15. 14:48
 25/39 anonim ***** válasza:
82%
Na akkor amikor alszik tedd az apja hasára. Akkor nyugodtan fog aludni 2-3 órát is :) A kisbabák élik ezt nagyon, fogalmam sincs miért, én is mindig apa hasán aludtam el, vannak fényképek is, baromi jól néz ki, jó nagy sörhason egy kisbaba :D Szóval megnyugszanak tőle a babák és a férjed is tud pihenni neked pedig lesz időd :)
2010. okt. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
27%
Hát, igen. Szerintem, aki 1 év alatt nem jön rá, hogy apaként mi lenne a szerepe a családban, az már később sem fog. Nehogy otthagyd egyedül a picivel, ezt csak olyan apákkal lehet megtenni, akikre rá is mered bízni azt a kicsi gyereket. És ezt egyedül Te tudod, hogy ő ilyen-e, de szerintem nem.
2010. okt. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
44%

Te ki akarsz lépni, mi a kérdés? Csináld, de ne szidalmazni gyere fel a netre.

Nem látom át az életeteket, soktényezős dolog ez. Ha egy alapvetően lusta ember lenne, már gyereket se szülök neki, ha keményen dolgozik azért a pénzért, amiből a család megél, akkor legalább kis időre hagynám pihenni munka után és nem sóznék rá rögtön valami feladatot, majd ha pihent 1-2 órácskát, utána besegít (amúgy bár apám nem számít minta apának, inkább viselkedik robotként, mint emberként, de neki pl. úgy néz ki egy munkanap, hogy reggel elmegy dolgozni, délután 4 és este 8 között ér haza - attól függően, kell-e kiutaznia valahova helyszínre ellenőrizni, balesetet vizsgálni, vagy most az iszap... -, leül kb. 1-másfél órára a tévé elé, eszik, pihen, aztán beáll a konyhába mosogatni... stb. szólni se kell neki, mert ő azért csinálja, mert őt pihenteti a házimunka, de kell egy kis idő, hogy kiengedjen a munkahely után)

2010. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kerdezö! Mióta megszületett a kisfiatok voltatok-e kikpcsolódni a férjeddel, Mozi, séta, vacsora vagy hasonló? Beszélgettetek öszintén egymással, arról hogy ki mit érez, hogyan éli meg ezt az új helyzetet? Mert ez egy iszonyatosan nehéz élethelyzet megváltozik az egész életetek. Keménykedni, visszavágni lehet, de ne lepödjünk Meg ha válás lesz mindkettötökben egyre gyülnek az indulatok, aztán elértek egy pontot ahonnan nincs visszaút. Ha szeretitek egymást, beszélgetni kell, öszintén higadtan indulatok és sértegetés nélkül. Ha nem megy szóban le is írhatjátok egymásnak, ezzel el lehet kerülni hogy meggondolás nélkül mondjunk ki súlyos szavakat. Ha ez sikerül biztos hogy újra megtaláljátok a boldogságot így hármasban is!

Remèlem segítettem kicsit, sok szerencsét és kitartást!

2010. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Ha alszik délután3-4 órát, utána sem hajlandó segíteni.

Nem szidalmazom, csupán leírom hogy mik a problémáim vele.

2010. okt. 15. 14:59
 30/39 A kérdező kommentje:
Nem nagyon beszélgettünk. Ha elmegyünk délután sétálni, akkor sem akar velünk jönni.
2010. okt. 15. 15:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!