Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a párod nem...

Mit tennél, ha a párod nem segíteni a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

1 éves, örökmozgó kisfiúnk van. Éjjel többször felébred, napközben is alig alszik.

Egész nap vele vagyok, mégsem jut időm mindenre amit elterveztem.

Mikor hazaér a párom, meg szoktam kérni, hogy legalább addig figyeljen rá, míg elmosogatok vagy ilyesmi.

Nem, ő leül tévézni, issza a sörét meg cigizik, mert az fontosabb mint a gyereke. (Nem órákig kellett volna figyelnie rá, csupán 10 percre).

Mindig csak kapom a leb.szást, hogy semmit se csináltam egész nap. Próbálna csak 1 órát a gyerekkel lenni, kíváncsi lennék ő mit tudna a gyerek mellett csinálni.


Biztos hogy bennem is van rengeteg hiba, de miért kell rászólni a páromra, hogy figyeljen kicsit a fiára? Naponta 10 percet foglalkozik vele, néha 20at is. Nem estig dolgozik, általában fél 3 körül hazaér.

Elhiszem, hogy fáradt, én is ki vagyok merülve. Éjszakánként én kelek a gyerekhez, napközben sem tudok pihenni.

Lehet, hogy el kéne hagynom?


2010. okt. 15. 14:18
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
94%
Kezdhetted volna ezzel :( Szerintem elhanyagoltad egy kicsit és ezzel megbántottad. Mondom, gyerek hétvégére a mamához, vagy keresztszülőkhöz, imádni fogják ti pedig legyetek kettesben :):)
2010. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Mint írtam, csak azóta ilyen mióta megszületett a kisfiúnk.
2010. okt. 15. 15:04
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezaz, azóta érzi magát így és ez nagyon nagyon befolyásolhatja, fogadd meg a tanácsom, beválhat.
2010. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
69%
Nem értek egyet ezzel.Az én párom 2 melőhelyen dolgozik egy nap.Amikor hazaér már fürdetés idő van vagy épp alszik.Ha esetleg elöbb ér haza alig várja hogy egyen,fürdés alvás.Kb. 10 percig puszilgatja és kézbeveszi.Nincs rá idő és én nem várom el ha netán lenne rá ha akarja törődik vele ha nem én megértem.Mindenkinek megvan a maga szerepe.Még nagyon picik ilyenkor az anyukának nagyobb a szerepe most de szerintem késöbb minden meg fog változni.
2010. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
67%
Az elmúlt 1 évben totálisan elhanyagoltad a férjed a gyerekkel szemben, és most csodálkozol, hogy ilyen? Sok nő itt szúrja el (mondom nőként!).
2010. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ilyen egyszerű, hogy lepasszoljuk a gyereket a nagyszülőknek.
2010. okt. 15. 15:12
 37/39 A kérdező kommentje:
Nem hanyagoltam el.
2010. okt. 15. 15:12
 38/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most le kell mennünk a tökössel mert mehetnéke van.

szép napot mindenkinek!

2010. okt. 15. 15:15
 39/39 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én férjemnek is vannak hasonló megnyilvánulásai. Viszont ő az első gyereknél még lelkes volt, sokat segített, most másodszorra már minden idegesíti, fárasztja. Sokszor úgy érzem, már beteges nála ez a lustaság, nemtörődömség. Minden nehezére esik, még egy pohár vizet adni is a gyereknek. Ha rászólok, hogy segítsen, akkor az a baja, hogy miért mondom meg neki, hogy mit csináljon, magától viszont nem csinálja meg.

Neked azt tudom mondani, hogy talán ha nagyobb lesz a kisfiatok, és már tud vele beszélgetni, focizni stb. talán szívesebben lesz vele. A pszichológusok szerint míg a nők a legtöbb esetben eleve anyának születnek, a férfiakkal ez máshogy van, ők beletanulnak az apaszerepbe, nekik ez nehezebben megy. Lehet, hogy tényleg már az elején többet kellett volna bevonni a gyerek körüli teendőkbe, és mára már beletanult volna. Minél több időt tölt el vele, annál jobban fog hozzá kötődni.

Én is megpróbálnák még egy-két taktikát, hátha valami bejön. Válni csak végső esetben válnék.

2010. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!