Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a családom...

Mit csináljak, hogy a családom ne istenítse a (volt) bántalmazó páromat?

Figyelt kérdés

Már szakítottunk, de nem volt egyszerű meghozzam ezt a döntést, még úgy sem, hogy a racionális felem pontosan tudta, hogy mennyire beteg és diszfunkcionális a kapcsolatunk. Teljesen alárendelt fél voltam, sokszor vett semmibe, ezt hangoztatta is nekem. Ment a szokásos lelki terror, hogy nélküle semmi lennék, mihez kezdenék akkor, ha ő nem lenne, sosem találnék még egy olyan férfit, mint ő... Aztán kétszer meg is ütött, "csak" pofon vágott, de nekem az is elég volt. Az elsőnél még tudott rám hatni, ment az ígérgetés, hogy eljár terápiára, dolgozni fog magán, hozzám is máshogy áll majd és ott még hittem neki. A másodiknál nem, az volt az utolsó csepp. Ez volt két hónapja.


A szüleim, nagyszüleim azóta "gyászolják", mert hogy milyen jó ember volt, össze kellett volna tennem a két kezemet, hogy egy ilyet találtam. Régen is ilyenek voltak, hogy anyukám felhívott, mi a kedvenc itala a páromnak, mert hogy ő csináltat neki egy ajándékcsomagot, amiért engem elvisel. Vagy ha hazajöttem, és ő is elkísért, ment neki a nyalizás ezerrel, utána én napokig hallgattam telefonon, hogy hát soha ne hagyjam el őt, ez a férfi maga a tökély, nagyon becsüljem meg!!

Elmondtam, hogy szakítottunk, akkor azt hallgattam fél napig, hogy mennyire megbánom én ezt, azonnal hívjam fel és kérjek tőle bocsánatot, hát mit tudott ő tenni, hogy én szakítottam vele... Elmondtam anyának, hogy 2,5 év után ezt meglépni nem volt könnyű, jó okom volt rá és örülnék, ha tiszteletben tartanák a döntésemet. Akkor kicsit leállt ezzel, de most pl. hazajöttem 10 napra, minden nap előkerül a téma. Hogy még nem békültünk ki? Mikor enyhülök már meg? Jaj szegény Dani, biztos nagyon egyedül van, majd ha megyek vissza, pakolnak neki sütit, legalább azt tegyem meg, hogy elviszem hozzá. Elmentem nagyszüleimhez is, 3 hónapja nem láttak, első kérdésük, Danikát nem hoztam? Hát még mindig nem békültünk ki?

Legszívesebben már kiabálnék velük, hogy ugyan, fejezzék már be és szálljanak le a szerelmi életemről, mert nem ők éltek benne, nem ők voltak egy erősen nárcisztikus férfi mellett közel 3 évig. Anyának néha elmeséltem pár dolgot, ő csak legyintett rájuk mindig, hogy "jaj hát ezek nem problémák", meg "biztos nem úgy értette ő", és nem őt akarom hibáztatni, de sokáig ez is visszatartott, hogy a saját anyám is hülyének nézett és azt sulykolta, hogy én vagyok az, aki rosszul viselkedik úgymond a kapcsolatban.

Kicsit már ott tartok, hogy nem is várom meg a jövő hetet, hazamegyek már innen, a szüleimtől holnap.


2023. aug. 13. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Mondd el nekik, hogy megpofozott
2023. aug. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon jó ötlet. Pakolj és menj,anyádéktól sem kell eltűrdöd semmit!
2023. aug. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Én holnap hazamennék és megmondanám nekik, hogy majd legközeleb akkor beszélhetünk bármilyen formában, ha soha többet szóba se hozzák Danikát.
2023. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
94%
Szerintem tartsd a távolságot a kedves famíliától is. 😞
2023. aug. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Elmondtad hogy meg is ütött? Ha arra is azt mondják hogy biztos megérdemelted, pakolj össze és soha többet ne keresd a családodat. Mert aki egy bántalmazót pártol a saját gyereke ellenében az nem szülő, nincs rá szükséged!

Egyébként örülök hogy sikerült felismerned és időben megszabadulnod ettől az embertől ❤️

2023. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Ez az én családomban is így volt.

Megromlott a kapcsolatom a volt barátommal akit anyukám meg a húgom nagyon szerettek meg elfogadtak. Lett egy új párom

akit viszont ki nem állhatnak

nem hajlandóak elfogadni.

És rendszeresen össze hasonlították az előző barátommal

hogy ő mennnyivel jobb meg mennyi mindent elért.

Azt hozzá teszem hogy

engem is többször meg profozott

meg ütött a volt barátom volt hogy a nyílt utcán vagy kávézóban és mindig irányítani akart engem.

Miután szakítottunk nagy cirkusz volt belőle és annyira szerették

hogy oda költöztették az én szobámba magukhoz.

Meg rendeztek egy kamu öngyilkossági kísérletet

mondván hogy a volt barátom

meg akarta ölni magát ezzel akarták elérni hogy én vissza menjek hozzá!

Ezután anyám a " fiává" fogadta

őt. Miután elköltözött onnan szerintem többször is vissza járt hozzájuk.

2023. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Ügyes és erős csaj vagy, hogy ki tudtál lépni ebből a kapcsolatból. Most a családodnál is húzd meg a határt. Ha nem hagynak békén a témával hagyd ott őket és menj haza.
2023. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk én nem is mondtam

nekik úgy emlékszem hogy meg ütött mert attól tartottam úgysem állnának ki mellettem vagy azt mondanák az én hibám volt.

2023. aug. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg apád vagy nagyapád is ugyan ezt művelte. Töröld ki őket az életedből.
2023. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
A nárcisztikus egyik fegyvere, hogy teljesen más képet mutat a családodnak, mint neked, ugyanakkor arról is gondoskodik, rólad a lehető legrosszabbat gondolják, ezzel elérve, hogy ők maguk fognak visszatolni a bántalmazóhoz. Ha elmeséled nekik a pofonokat, nem fogják elhinni, hogy ez az aranyember ilyet tett, vagy pedig azt fogják mondani, hogy biztosan te követtél el valami olyan súlyos dolgot, amivel kiérdemelted. Ez az én esetemben azt jelenti, hogy 14 évvel a szakítás után hallott anyám az exemről, mégpedig azt, hogy a jelenlegi élettársát gyakorlatilag szanaszét verte. A szüleim reakciója a döbbenet volt, és azt hajtogatták, hogy úristen, mi lett vele, régen olyan aranyos volt. Holott én úgy szabadultam meg tőle, hogy szószerint elszöktem a közös albiból, kis híján megölt. Senki sem hitt nekem, ugyanezt szajkózta mindenki, amit neked. Nem tudsz mit tenni, nem fogják elhinni, hogy milyen ember.
2023. aug. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!