Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a családom...

Mit csináljak, hogy a családom ne istenítse a (volt) bántalmazó páromat?

Figyelt kérdés

Már szakítottunk, de nem volt egyszerű meghozzam ezt a döntést, még úgy sem, hogy a racionális felem pontosan tudta, hogy mennyire beteg és diszfunkcionális a kapcsolatunk. Teljesen alárendelt fél voltam, sokszor vett semmibe, ezt hangoztatta is nekem. Ment a szokásos lelki terror, hogy nélküle semmi lennék, mihez kezdenék akkor, ha ő nem lenne, sosem találnék még egy olyan férfit, mint ő... Aztán kétszer meg is ütött, "csak" pofon vágott, de nekem az is elég volt. Az elsőnél még tudott rám hatni, ment az ígérgetés, hogy eljár terápiára, dolgozni fog magán, hozzám is máshogy áll majd és ott még hittem neki. A másodiknál nem, az volt az utolsó csepp. Ez volt két hónapja.


A szüleim, nagyszüleim azóta "gyászolják", mert hogy milyen jó ember volt, össze kellett volna tennem a két kezemet, hogy egy ilyet találtam. Régen is ilyenek voltak, hogy anyukám felhívott, mi a kedvenc itala a páromnak, mert hogy ő csináltat neki egy ajándékcsomagot, amiért engem elvisel. Vagy ha hazajöttem, és ő is elkísért, ment neki a nyalizás ezerrel, utána én napokig hallgattam telefonon, hogy hát soha ne hagyjam el őt, ez a férfi maga a tökély, nagyon becsüljem meg!!

Elmondtam, hogy szakítottunk, akkor azt hallgattam fél napig, hogy mennyire megbánom én ezt, azonnal hívjam fel és kérjek tőle bocsánatot, hát mit tudott ő tenni, hogy én szakítottam vele... Elmondtam anyának, hogy 2,5 év után ezt meglépni nem volt könnyű, jó okom volt rá és örülnék, ha tiszteletben tartanák a döntésemet. Akkor kicsit leállt ezzel, de most pl. hazajöttem 10 napra, minden nap előkerül a téma. Hogy még nem békültünk ki? Mikor enyhülök már meg? Jaj szegény Dani, biztos nagyon egyedül van, majd ha megyek vissza, pakolnak neki sütit, legalább azt tegyem meg, hogy elviszem hozzá. Elmentem nagyszüleimhez is, 3 hónapja nem láttak, első kérdésük, Danikát nem hoztam? Hát még mindig nem békültünk ki?

Legszívesebben már kiabálnék velük, hogy ugyan, fejezzék már be és szálljanak le a szerelmi életemről, mert nem ők éltek benne, nem ők voltak egy erősen nárcisztikus férfi mellett közel 3 évig. Anyának néha elmeséltem pár dolgot, ő csak legyintett rájuk mindig, hogy "jaj hát ezek nem problémák", meg "biztos nem úgy értette ő", és nem őt akarom hibáztatni, de sokáig ez is visszatartott, hogy a saját anyám is hülyének nézett és azt sulykolta, hogy én vagyok az, aki rosszul viselkedik úgymond a kapcsolatban.

Kicsit már ott tartok, hogy nem is várom meg a jövő hetet, hazamegyek már innen, a szüleimtől holnap.


2023. aug. 13. 19:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, akik egy bántalmazót siratnak, azok nem a te családod, vérség ide vagy oda...
2023. aug. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
34%
A gond az hogy sok nő a környezetének is tartósan fényezi a hapsiját. Az egy dolog hogy pofonnal ki lehet valakit zökkenteni a rózsaszín kábulatból de a család nem lett megpofozva. Nyilván nem értik hogy lett Antikrisztus abból aki hosszú idáig maga volt a megtestesült csoda. Határozott kommunikáció kell. Nem az hogy hétfő délután Dani a szupi, kedd délelőtt Dani már alávaló, mert ez női szeszéllyel magyarázható "ilyen lábbal kelt fel az ágyból ezért ezt mondja/ olyan színű bugyit húzott szóval azt mondja". Fel kell vállalni hogy" naiv voltam, koppantam mint bamba tinilány de észhez tértem, résen leszek továbbiakban..."
2023. aug. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
4%
Idővel csak ráunnak, mármint a dicsőítésébe.
2023. aug. 14. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%
Családod bolond 😃 mi az, hogy elvisel? Nekik simán a pofon is beleférne. Jobb, ha hazamész. Nekik sosem leszel elég jó. De biztos majd vki úgy szeret, ahogy vagy, nemcsak elvisel, családod meg kapja be.
2023. aug. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk dettó, csak nem megütött, hanem lefektetett akaratom ellenére.


Család egy ága: jaj, hát, biztosan félreértettem, meg ő olyan jó ember.


Velük nem beszélek azóta. Aki szerint én tehetek róla - igen, mert nőként olyan lazán lelököm magamról a nálam sokkal erősebb férfit, aki mindenképpen szexelni akar -, az forduljon fel.

2023. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
81%
1) Mondd el nekik, hogy megütött, ne csak célozgass, lehet, hogy ez eszükbe sem jutna, és másképp állnának a dologhoz. 2) Ha ezek után is úgy gondolják, vele kellett volna maradnod, akkor szakítsd meg velük a kapcsolatot.
2023. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
11%
15 ezt hogy kell elképzelni? Tehát nem vert vagy fenyegetett veréssel ahogy az gyakran lenni szokott bántalmazóknál, hanem lebirkózott majd komótosan levetkőztetett és aztán kiélte magát rajtad miközben te folyamatosan kiabáltál és kapálóztál hasztalanul?
2023. aug. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!