Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok ilyen helyzetben?

Mit tanácsoltok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Valaki segítsen kérlek Titeket, már nagyon kivagyok akadva. Többször írtam ide a problémáimat, de már teljesen tanácstalan vagyok. 20 éves lány vagyok itthon élek a szülőkkel, még a tanulmányaimból van 1.5 év hátra. Én, vagyis mostmár a család kezdi azt gondolni, hogy anyu teljesen bekattant. Ma a tesóm ment színházba, a lépcső fölött van egy virágtartó aminek nekiment, és a virág leborult a helyéről. Anyu teljesen kikelt magából, hogy a szabadnapján is virágföldet kell takarítania, megjegyzem tényleg hülye helyen volt a virág nem csoda, hogy leborult. Mondtam, hogy majd én felporszívózom menjen feküdjön le pihenjen, nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Tiszta idegbeteg volt, a szép nagy virágot fogta és darabokra törte aztán kivágta a kukába. Mondom neki, te most normális vagy? Erre fellökött, és ököllel megütött. Ezt látta a tesóm és apu is. Apu ráordított, hogy itt nem fogja verni a "gyerekeket" állítsa le magát. Erre anyu ezt válaszolta: "nem lehet, hogy köztetek szexuális kapcsolat van? Nagyon egy húron pendültök...." Most normális az ilyen? Eddig hónapokon keresztül azzal volt elfoglalva, hogy én terhes vagyok. Mondtam neki forduljon orvoshoz mert ez így nem normális dolog. Most azért ordítozik mert én szerinte hülyének nézem, és ő nem bolond hiába akarjuk neki bemesélni... Ráadásul nem ismeri be, hogy megütött, szerinte mi utáljuk őt és ezért hazudozunk. Pedig tényleg hárman vagyunk akik megmondhatjuk, hogy így volt. Szerinte ha megütött volna, akkor azt ő is érezte volna, és lenne nyoma rajtam.... De ha kell meg is öl, azt mondta. Most gőzerővel albérletet keres a neten, mert kitalálta, hogy elköltözik, mert én kiutáltam és mindenkit ellene fordítok. Pedig egy rossz szót nem szóltam, nem tettem. Csak segíteni akartam. Ilyenkor mit lehet tenni??


Köszönöm ha valaki válaszol.


2010. okt. 15. 18:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyád súlos beteg,ez lehet személyiség zavar vagy skizofrénia tudathasdás....Látatlanba nem tudom megállapítani,de ,mielőbb orvosi segíségre szorul,mert nem csak verés és fenyegetés lesz és rövid úton bekerültök a híradóba újjabb csaldi tragédi címén...
2010. okt. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Anyukádat gyorsan vigyétek orvoshoz...az ilyen tényleg nem normális.
2010. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Én ezt sejtettem, de szerinte csak mi nézzük hülyének mert utáljuk. Mondtam neki, hogy segíteni akarok, azt mondta, hogy neki nincs baja hagyjam békén én lehet, hogy beteg vagyok ő nem az :(
2010. okt. 15. 18:51
 4/27 anonim ***** válasza:
46%
Kezdetnek elég lenne egy pszichológus, aztán ő eldönti kell e pszichiáter. Ez nem skizofrénia, de súlyos személyiségzavar lehet. Minél hamarabb intézkedjetek!
2010. okt. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
De, hogy vegyük rá? Nem fogja fel, hogy ez nem normális amit művel. Most elköltözik mert szerinte mi utáljuk. Azt mondta, hogy ő most nagyon boldog, hogy végre egyedül lesz erre vágyott egész életében, és minket mégcsak látni se akar, meg se fog ismerni ha találkozunk vele...
2010. okt. 15. 18:55
 6/27 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy megszabadultok tőle. Ha idegenek közt tombol, csak beviszik egy kényszergyógykezelésre.
2010. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Hasonlókat átéltem én is az első feleségemmel.Ő skizofrén volt. Magatok nem sokat tehettek, mert ezeknek a betegeknek nincs betegség tudatuk.Amit ilyenkor lehet tenni,idegorvossal kell beszélni, tanácsot kérni. Én szerencsére rátudtam beszélni, hogy jöjjön el velem az ideg gondozóba.Valamennyire enyhíteni lehet a helyzeten, ha anyukád úgy látja megértitek, együtt éreztek vele.Ami a megoldás az orvosi segítség kérése.
2010. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
70%

Akkor elköltözik.Legalább nem lesz vele bajotok.

Ha ő így gondolja...egyszer talán felvehetnétek videóra,hogy miket mondd és utólag megmutatni neki. ;)

2010. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%
Az egyik ismerősömnek idegösszeroppanása volt. Ugyanilyen tünetei voltak mint anyukádnak. Hirtelen dühkitörés, gyors hangulatváltozás, feszültség, idegesség. Azt hitte, hogy az apja megerőszakolta (holott erről szó se volt). Elég ijesztően viselkedett, egyszer a mentő vitte el. Bekerült a pszhiátriára, és 2-3 hét múlva egy normális emberként jött ki onnan. Anyukád beteg, sürgősen orvosi ellátásra van szüksége, ha nem megy el önszántából az orvoshoz akkor erőszakkal kell elvinni. Ez nem játék, ne hagyjátok, hogy még jobban elfajuljanak a dolgok.
2010. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem minden őrültnek könyörögnek, hogy szíveskedjen orvoshoz fáradni. Néhányat egyszerűen lefognak és visznek.
2010. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!