Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok ilyen helyzetben?

Mit tanácsoltok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Valaki segítsen kérlek Titeket, már nagyon kivagyok akadva. Többször írtam ide a problémáimat, de már teljesen tanácstalan vagyok. 20 éves lány vagyok itthon élek a szülőkkel, még a tanulmányaimból van 1.5 év hátra. Én, vagyis mostmár a család kezdi azt gondolni, hogy anyu teljesen bekattant. Ma a tesóm ment színházba, a lépcső fölött van egy virágtartó aminek nekiment, és a virág leborult a helyéről. Anyu teljesen kikelt magából, hogy a szabadnapján is virágföldet kell takarítania, megjegyzem tényleg hülye helyen volt a virág nem csoda, hogy leborult. Mondtam, hogy majd én felporszívózom menjen feküdjön le pihenjen, nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Tiszta idegbeteg volt, a szép nagy virágot fogta és darabokra törte aztán kivágta a kukába. Mondom neki, te most normális vagy? Erre fellökött, és ököllel megütött. Ezt látta a tesóm és apu is. Apu ráordított, hogy itt nem fogja verni a "gyerekeket" állítsa le magát. Erre anyu ezt válaszolta: "nem lehet, hogy köztetek szexuális kapcsolat van? Nagyon egy húron pendültök...." Most normális az ilyen? Eddig hónapokon keresztül azzal volt elfoglalva, hogy én terhes vagyok. Mondtam neki forduljon orvoshoz mert ez így nem normális dolog. Most azért ordítozik mert én szerinte hülyének nézem, és ő nem bolond hiába akarjuk neki bemesélni... Ráadásul nem ismeri be, hogy megütött, szerinte mi utáljuk őt és ezért hazudozunk. Pedig tényleg hárman vagyunk akik megmondhatjuk, hogy így volt. Szerinte ha megütött volna, akkor azt ő is érezte volna, és lenne nyoma rajtam.... De ha kell meg is öl, azt mondta. Most gőzerővel albérletet keres a neten, mert kitalálta, hogy elköltözik, mert én kiutáltam és mindenkit ellene fordítok. Pedig egy rossz szót nem szóltam, nem tettem. Csak segíteni akartam. Ilyenkor mit lehet tenni??


Köszönöm ha valaki válaszol.


2010. okt. 15. 18:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Azért azt nem mondanám, hogy őrült az anyukája. Szerintem egész egyszerűen beteg. Ez egy állapot, ha odafigyel magára, szedi a gyógyszereket akkor ugyanolyan normális életet tud majd élni mint bármelyikünk.
2010. okt. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
78%
Orvos ,mentö,kényszerzubbony,pszihiátria,AMIRE SZÜGSÉG VAN!.Ha intézkedtek és kikattan egyszer megköszöni,ha nem tesztek semmit,pl megöli magát vagy valami sz@rt csinál,és akkor késö lesz a bánat!
2010. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%
ott kéne kezdeni, hogy rendőrt hívtok, ha tombol, ők valószínűleg a pszichiátriára fogják vinni, mert velük is ezt fogja csinálni
2010. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy viselkedne mert amikor mondtam neki, hogy megütött azt mondta, hogy hazudok és annyira jót röhögött az egészen, hogy már kezdtem tőle félni. Folyt a könnye és csak röhögött, mint aki tényleg teljes mértékben megkattant. :S
2010. okt. 15. 19:17
 15/27 anonim ***** válasza:
78%
Hívd fel a mentőket és mondd el mi történt és ők majd kijönnek segíteni.
2010. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget!! Lépek az ügy érdekében!
2010. okt. 15. 19:20
 17/27 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb ilyet csinál, hívd ki a mentőket, ha nagyon durva a helyzet a rendőröknek is szólj. A rendőrök majd lefogják a mentők meg beadnak neki egy kis nyugtatót és beviszik a pszichiátriára.

Kitartást és sok erőt kívánok Neked és a családodnak!:)

2010. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyos vagy, remélem sikerül rendeznem a dolgokat. :)
2010. okt. 15. 19:23
 19/27 anonim ***** válasza:

Nem bántom anyudat, mert szerintem ez nem tudatos nála, de tényleg személyiség zavar lehet, ez nem csak miatta baj, hanem már lassan ön - és közveszélyes is lehet. szerintem keressetek fel ti egy orvost, mondjátok meg, hogy nem tudjátok rávenni a kezelésre, viszont lehet, hogy tud úgy segíteni, hogy tanácsod ad, így látatlanba. lehet, hogy így nehezebb, de így valami féle kezelés lehet, bár nem orvosi:(

sok sikert, de nagyon vigyázzatok magatokra.

2010. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
51%

Előre hangsúlyozom hogy nem ismerem a helyzetet, de megölelted az anyukát és megkérdezted: „Anyu, mi fáj, miben segíthetek neked?” Nem kell azonnal ledöngölni,lehurrogni, belerugdosni. Bizonyára van valami oka, hogy így reagál a dolgokra. És az apuka is belerúg egyet ahelyett, hogy átölelné, megsimogatná...

El kellene gondolkodni, mi lehet az a probléma, amiért idegileg a padlóra került. Te, mint a lánya és az apukád, mint a férje azért annyi felelőséget érezhetnétek iránta, hogy több szeretetet nyilváníttok iránta, segíteni próbálnatok neki és nem leugatni. És jó azt is figyelembe venni, hogy Ő nálatok nem egy harmadik személy, egy idegen, vagy rabszolga és úgy bánni vele, mint egy leprással az ókorban.

És tegyétek szívetekre a kezecskéitek, hogy én miben is járulhattam hozzá ilyen helyzethez.

Minden bizonnyal jól járna, ha egy pszichológusnak ( pszichokineziológusnak) kiönthetné a szívét, elmondhatná a búját-bánatát és legalább ezáltal megkönnyebbülne és oldódna.

2010. okt. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!