Anyám kitartott?

Figyelt kérdés

Napi 8 órában dolgozik de 190.000 Ft-t keres vele és kb. kétszer ennyit költ, a nevelőapám jóval magasabb fizetésének köszönhetően.

Amikor arra terelődik a téma, hogy milyen ergyán keres úgy tesz, mintha legalább rákos beteg lenne, hogy "ő úgy szeretne többet keresni, de neki ennyit fizetnek a munkájáért, úgyhogy ő erről nem tehet."

Rendszeresen ő dönt afelől, hogy mire költsék a kettejük keresetét, borzasztóan nem érzi a pénz súlyát.

Például akartam venni egy használt hűtőt és megkérdezte, hogy miért nem veszek egy újat. Mondtam neki, hogy mert kb. a legolcsóbb is 60.000 Ft, és ő erre azt válaszolta, hogy simán vesz nekem egyet.

Az egy dolog, hogy valaki rendszeresen a másik pénzét költi de az, hogy olyan keveset keressen ami ahhoz sem elég, hogy egymaga meg tudjon élni szerintem már sok.

Persze nem tartom őt egyenlőnek egy trófea feleséggel, de ha mindenki így gondolkodna nem tudom hogyan tudna egyáltalán működni a társadalmunk.



2023. aug. 15. 15:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Közös kasszáról hallottál már?Ebben az esetben mindegy ki keres többet.Amúgy jó bunkó vagy.Ha a nevelőapád hagyja,hogy minden pénzkérdésben anyád döntsön,azért teszi,mert neki így megfelel.
2023. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Hát...egy 60.000 HUF-os hűtő neked nem fog sokáig működni...
2023. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#1

Igen, hallottam már mivel nála is ez a varázsmondat, ha előjön ez a téma. Nyugodtan átnevezhetjük a dolgokat a végeredmény ugyanaz lesz.

2023. aug. 15. 15:41
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Mi zavar igazából? Milyen érzeseid vannak? Mi miatt nem szereted az anyukádat?
2023. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%
Ha mindig ilyen volt akkor meg tudod hogy úgy sem elsz más sose.
2023. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Én is kevesebbet keresek,mint a férjem,ha csak valami csoda nem fog történni így is marad.Viszont cserébe van szabadidőm rengeteg.Gondolom szerinted neem száraz kenyeret kellene ennem,amíg a férjem a legdrágább kaviárt reggelizi.Te biztos elkéred majd a felesegedtől a pelenka árának a felét is.
2023. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem
2023. aug. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Viszont cserébe van szabadidőm rengeteg"

Hát neked aztán duplán megéri.

2023. aug. 15. 15:59
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

A kapcsolatok 99%ban nem keresnek ugyanannyit a párok. Ha mondjuk Anyud intézi a bevásárlást, mert teszem azt ő főz, takarít(ami jó sok plusz munka)akkor nyilván ő tudja, hogy mire van szükség otthon.

Akkor lenne kitartott, ha nem dolgozna és házimunka helyett csak a vásárolgatna, körmöshöz/fodrászhoz járna

2023. aug. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
Még triplán is,mert a férjem nem egy sóher ge..ci,megcsinálja a házi munkát is,a ház körüli dolgokat/amivel milliókat spórolunk meg/,okos,jó az ágyban,és soha nem vágná a fejemhez,hogy mennyit költ a közös életünkre.Mind ketten értünk a pénzhez,feleslegesen nem szórjuk,de nem is pofázunk bele a másik mire költ.
2023. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!