Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsem el, hogy kinek...

Hogyan döntsem el, hogy kinek higgyek, hogyha mindkét szülőm mást mond? Eléggé őrlődöm.

Figyelt kérdés

Én vagyok a legidősebb gyerek, nincs idősebb tesóm. Anyám apámat, apám anyámat tartja hibásnak. Eléggé elszakadtunk a rokonságtól anyai és apai oldalról is, ami nem is baj. Anyám rokonsága anyámnak adott igazat mindig, apámat okozta. Apám rokonsága dettó.


Sajnos nekem kell igazságot tegyek, és a hozzáállásom is múlik a dolgon, nem is kicsit. Meg az elkövetkezendő időre is nézve, amikor már segítségre fognak szorulni.


2023. aug. 15. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Kit érdekel? Ne tegyél igazságot, majd megoldják. A születésed előtt is megoldották valahogy a dolgokat.
2023. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Miben kellene "tudni az igazságot"?

A szüleid mibel tartják a másikat hibásnak?

Egyébként egy kapcsolatban gyakorlatilag mindig mindkét fél egyformán hibás, ha nem jól müködik.

2023. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

"Sajnos nekem kell igazságot tegyek"


Miért kéne? Felnőtt emberek! Ha konfliktusuk van, az csak rájuk tartozik, csak ők tudják megoldani. Mindketten hibásak egyébként, mert nem működik köztük a kommunikáció. Nem hibáztatni kell a másikat, hanem megbeszélni felnőtt ember módjára. Neked meg ebbe nincs beleszólásod. Gondolom te sem díjaznád, ha kívülállók próbálnának okoskodni a közted és a párod közti vitában. Nem kell állást foglalni, az ő dolguk.

2023. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Miért kéne igazságot tenned?


Mindenki a saját rokonságával való kapcsolattartásban felelős.

2023. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Neked nem kell igazságot tenned ők majd minden problémát megoldanak te inkább ebbe ne is szólj bele főleg ha gyerek vagy. Hagyd, hogy a problémáikat ők beszéljék meg.
2023. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
Együttérzek veled, minden rendbe fog jönni. Ebben mi a törendő?
2023. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Már eleve mindkét szülőd hibás, ha szerintük Neked bármiben is igazságot kellene tenni köztük. Ez nem a Te feladatod, a saját kapcsolatukat nekik kell egymás között rendezni, de egyébként is, ha egy kapcsolat nem jól működik, abban mindkét fél hibás.


Nem kell felvállalnod ezt, ne vegyél részt az ilyen játszmázásokba.

2023. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egymás közt megoldják.
2023. aug. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos nekem kell igazságot tegyek - én simán csak nem járnék egyik-másik rokonságba sem.


Az ő balfszságuk a ő bajuk, oldják meg, hol érdekel engem más nyűgje?

2023. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Nincs olyan, hogy igazságot kell tegyek. Még a saját kisgyerekeim között sem. Nem én vagyok a jóisten. Nyilván a gyereket nevelem, vannak elvek, szempontok mi alapján, de az általam nem látott eseményről csak találgatni tudok. Max beszélek mindegyikkel, külön, és ha van az ő saját viselkedésére mondandóm, azt elmondom. De nem játszom a mindentudót.
2023. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!