Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleitek várhatóan meg...

A szüleitek várhatóan meg tudnak majd élni a nyugdíjukból? Ha nem, mi a terv?

Figyelt kérdés

2023. aug. 16. 22:30
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
80%
Tanárok voltak.
2023. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
86%

40. Az én anyám gyári munkás volt és amikor elment nők 40-nel 2 éve, akkor nettó 170-180 ezer forintos fizetése volt, majd a nyugdíja 190 ezer lett. Tehát ez sokakra igaz lehet.


Főleg hogyha valaki utánaolvas kicsit jobban és meglátja a valorizációs szorzó jelentős szerepét, akkor megérti, hogy a mostanában elment nyugdíjasoknak miért lett olyan relatíve jó nyugdíja az eddigi fizetésükhöz képest.

2023. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
84%
Te miről beszélsz, 40-es? Dehogynem keresett rosszul a pedagógus! Mindig (már a háború után) rosszul keresett! A kezdő fizetésem 3400 Ft volt. Azért azt viszonyítás nélkül is lehet sejteni, hogy az nagyon kevés volt. Nem lehetett belőle megélni, vagy csak minimálbér szinten.
2023. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
85%
Anyám állami cégnél volt osztályvezető majd' 40 évig. Most 200 ezer a nyugdíja. Ebből szűkösen tudna megélni, ezért dolgozik mellette részmunkaidőben, így kb. 300 az összbevétele egy hónapban. Igazából az ismerősi, rokoni körben minden nyugdíjas dolgozik a nyugdíj mellett, mert egyiknek sem olyan magas, hogy kényelmesen megéljenek belőle.
2023. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
17%

#10 vagyok. Megértem, hogy itt sokak szülei nem bejelentett munkát végeztek vagy megelégedtek a fizetésükkel ahelyett, hogy emelést kértek volna vagy ne adj' isten fejlődtek volna szakmailag a munkával töltött éveik alatt és magasabb pozicióba kerültek volna. De akkor nem itt kell nyomni a piros gombot a szorgalmas szülőkről szóló válaszokra, hanem elfogadni, hogy a ti szüleitek tettek érte, hogy ne kapjanak magas nyugdíjat. Ennyi. Én sem értek egyet azzal ami folyik az országban nyugdíj fronton, de komolyan, aki a kisujját megmozdította és dolgozott, az alaphangon megkap most 400e Ft. közeli összeget nyugdíjban. Nekem itt ne adja senki, hogy alig kap valamit a szüleje és nyomorog. Hát akkor tett volna érte!


(Nyilván most nem azoknak szól a válaszom, akik baleset miatt nem tudták ledolgozni az éveiket. Őket sajnálom a legjobban.)

2023. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg megjegyzem, hogy ha kevesli a nyugdíjat, akkor még mindig van rá lehetősége, hogy dolgozzon és kiegészítse! Miről beszélünk akkor?
2023. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
87%
Egy 80-85 éves hogy dolgozzon? Az a korosztály az, akinek elértéktelenedett a nyugdíja. Pláne, ha nő, és elment 55 évesen. Most meg van 100 ezer Ft nyugdija. Na, ő mit tegyen?
2023. aug. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukám 40 évig az IT-ben dolgozott, jó a nyugdíja, de öreg korára így is elfelejti a számlákat fizetni, amit nekem kell...
2023. aug. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
68%
#47 Nem 80 éves korában lett nyugdíjas. Már 60 éves koraiban látta, hogy nem tud megélni, akkor kellett volna elmennie dolgoznia, akár félállásban kiegészítésképpen. Nem gondolom, hogy kifogásokat kellene felhozni, mert bőven megvolt rá a lehetősége még 80 éves kora előtt is.
2023. aug. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
88%

49-es, tévedésben vagy. A jelenleg 80 év körüliek nyugdíja, amikor nyugdíjba mentek, még elég volt a megélhetésükre, csak időközben a magas infláció miatt elértéktelenedett, mert a nyugdíjemelések messze nem követték le a valós inflációt.

Csak egy példa: apukám 40+ éves 8 órás bejelentett munkaviszonnyal most 150E Ft nyugdíjat kap, anyukám még ennyit sem.

Nekik azért nincs ennek ellenére anyagi gondjuk, mert tehermentes a házuk és még mindig megtermelik maguknak a zöldséget, gyümölcsöt és állatokat is tartanak, illetve van jelentős megtakarításuk is, de az Ő korosztályukban sokan küzködnek az alacsony, elértéktelenedett nyugdíjuk miatt.

2023. aug. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!