Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó terv?

Szerintetek ez jó terv?

Figyelt kérdés

Azon filózunk a barátnőmmel, h innen Borsod megyéből elköltözünk Sopronba, mert elég jól beszéli a német nyelvet és kint a szakmájában ápolónőként elhelyezkedne vagy esetleg gyógymasszőrködne vagy körmözne.

Én voltam múlt héten, pár cégnél Sopronban, valszeg engem is felvennének.

Aztán, ha barátnőm megkapja az állampolgárságot akkor elvileg neki jár a nyugdíj is meg minden.

Én meg már úgy is évek óta fizetek nyugdíjpénztárat szal nekem nem gond.

Arra lennék kíváncsi, h esetleg valaki hasonlót csinált e?



2012. ápr. 18. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Vágjatok bele, ha szeretitek a kihívásokat és az ismeretlent. Bár én személy szerint a biztosat a bizonytalanért nem hagynám, csak ha ott is tuti kapok valami melót!
2012. ápr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ha nyugdíj jár neki, akkor nem lehettek valami fiatalok. Nem tudom, így érdemes-e. De mielőtt belevágtok, azért menjetek biztosra! Munka legyen, és ne a semmibe menjetek.
2012. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem tuti lenne munka, mert egyeztettem egy ceggel, bar ha nem jon be van annyi tartalek, h egy honapig kihuzzuk es munkat keressunk.

Bar lehet ismerosoknel kellene addig rontani a levegot.

Az meg mar boven jo, mert az en fizetesembol siman elvagyunk, de azert az nem megy, h neki is nyissunk havi 50 ezerrel egy szamlat.

Azt meg nem fogjuk megvarni meg kiderul, h nem kapunk allami nyugdijat, nekem ott a szamlan a penz, neki meg jonne az osztrak any.

O 21,en 24.

2012. ápr. 18. 19:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező a barátnője nyugdíját úgy érti, hogy kap majd nyugdíjat, ha nyugdíjba megy, tehát nem most nyugdíjas:)

Nekem furcsa, hogy valaki itt kérdezi meg, hogy a tervei jók-e, mert ez teljesen egyedi, személyfüggő. Lehet, hogy egy terv a kitalálójának tökéletes, de más emberek számára nem lenne az.

Tervnek jó, de szerintem akkor érdemes elindulni, ha valami konkrét lehetőség is van már, legalább a pár egyik tagja számára. Remélem, hogy sikerülni fog, drukkolok.

2012. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

En azert tettem fel, h esetleg mas bele tud kotni, h mondjuk ezert nem jo vagy azert es akkor kiderul meg most, h valamit nem gondoltunk at.

Szal ne akkor mikor mar ott vagyunk essen le, h "bakker ezt igy nem is lehet":)

2012. ápr. 18. 19:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Sopron az Magyarországon van. Gondolom olyan munkát keresnétek, hogy átjárnátok. Az állampolgárságot nem hiszem, hogy azonnal megadják, ahhoz legalább 5 évet kell odakinn lakni, és dolgozni. Ha van Sopronba ismerősötök, gyertek oda, és érdeklődjetek. Nem muszáj minden köteléket elvágni.
2012. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy milyen állampolgárságról írsz? Sopron Magyarországon van!

"Arra lennék kíváncsi, h esetleg valaki hasonlót csinált e?" Hogy egyik városból elköltözött a másikba? Több százezren, vagy mire gondolsz?

2012. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jo, de Ausztriaba dolgozna meg ott lenne bejelentett lakcime.

Aztan ugy mar jo.

2012. ápr. 18. 22:57
 9/10 Davina ***** válasza:

Bejelenett lakcímnek kötelező lennie. Fix állásnak is(szóval nem részmunkaidő meg ilyenek),ami után adózik,ezt követően ledolgozza az x évét(mellesleg a nőknél a nyugdíjkorhatárt most akarják 60-ról 65-re felemelni), elvileg kaphat. Viszont állampolgárság automatikusan nem jár,sőt! Max. ha osztrákkal házasodik,de még akor sem biztosan azt hiszem. Vizsgázni kell,ugyanúgy mint otthon. Én 4 éve élek itt,sokat gondolkoztam,hogy levizsgázom,de mikor megláttam,hogy mennyit kéne tanulni...hagytam inkább.

Ja és ha 3 hónapnál több ideig tartózkodsz Ausztriában,és munkád,lakásod van, kötelező Anmelbescheinigung-papírt csináltatni,különben megbüntetnek.

2012. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Davina ***** válasza:
Bocs, lemaradt :) 5 év ott élés,adózás stb,AZTÁN a vizsga.
2012. ápr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!