Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt màr, hogy el kellett...

Volt màr, hogy el kellett titkolnod a munkàd, kereseted a csalàdtagjaid előtt?

Figyelt kérdés
Olyan csalàdból szàrmazom, ahol a szüleim elvàltak, de egyiknek sincs olyan nagyobb anyagi gondja. Testvérem is ilyen. Viszont mindannyian pénzéhesek, és képesek kizsigerelni bàrkit egy kis pénzért, pofàtlan módon. Én màr évekkel ezelőtt elköltöztem messzire, még a huszas éveim elején, mert nekem az ő moràljuk nem fért bele, és egyedül kellett megoldanom mindent anyagilag, minden segítség nélkül. Elvégeztem egy jó egyetemet, és azzal kaptam most egy nagyon jó àllàst, viszont ha elmondanàm nekik, akkor ràrepülnének a "keresetemre".
2023. aug. 18. 07:12
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Egész életemben azt hallgattam, hogy nekem minden könnyű, mert nincs gyerekem, meg nem kell senkiről gondoskodni, miközben meg a szüleinkről a tàvolból nekem kellett. Pedig csak arról van szó, hogy egyszerűen màs utat vàlasztottam, és mindenért megküzdöttem. Azt tudjàk, hogy meg lett a papírom, szóval sejtik, hogy ezzel majd hogy fogok keresni. Eddig nem kellett segítenem pl apàmnak sem, de màr beközölte, hogy majd neki mire kéne, miközben tudom, hogy bőven van neki, meg làtom is, hogy mikre veri el. Testvérem is egész évben panaszkodik, miközben szintén làtom, mikre megy el a pénzük. Én màr egy évtizede csak turkàlóban vàsàrolok, kifizettem a sulimat, eltartottam magam, és egy kezemen meg tudom szàmolni, hogy ennyi idő alatt két alkalommal mentem el, 3-4napra csak kiràndulni, ahol még étterembe se mertem elmenni, hanem a szàllàson főztem.
2023. aug. 18. 07:16
 2/30 A kérdező kommentje:
Szóval senki sem segített, de elvàrnàk majd most, hogy akkor szolgàltassak egy rakat pénzt a fizetésemből, mert megtehetem...
2023. aug. 18. 07:17
 3/30 anonim ***** válasza:
98%
Ha ilyen családom lenne, akkor igen, titkolnám a keresetem. Ha kérdezik, akkor annyit mondom, hogy átlagos, kicsivel több mint garantált minimálbér.
2023. aug. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
84%
Szerintem ön nem tartozik magyarázattal senkinek a keresetével kapcsolatban! Még jó, hogy nem a havi bankszámla kivonatai felől érdeklődik a családja. Az pedig az ön döntése, hogy vállal-e gyermeket vagy sem, és ettől függetlenül a saját pénzét arra költi amire kedve tartja. Jobban jár ha megszakítja velük a kapcsolatot. Én is jól keresek, nő vagyok, nincs gyermekem és nem viselném el hogy valaki az én pénztárcámból helyettem gazdálkodjon, és ossza be a keresetem. Álljon a sarkára és ne hagyja ezt.
2023. aug. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem mondanék pontos összeget. Nagyon rébuszokban beszélnek, és ha rá kérdeznének, hogy miért nem mondom el, azt válaszolnám, hogy nem illik más pénztárcájában kotorászni. Én sem teszem, te se tegyétek légyszives.
2023. aug. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%
Erre az a megoldás, hogy rendszeresen keresed őket azzal, hogy adjanak kölcsön kisebb nagyobb összegeket. :)
2023. aug. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen családban persze hogy titkolnám a keresetem, teljesen megértelek!
2023. aug. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eleve soha nem volt szokás más keresetére rákérdezni, ez magánügy, nem tartozik senkire.
2023. aug. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%
Szóval apád már beharangozta, hogy kelleni fog neki pénz. És akkor mi van? Nem tudsz nemet mondani? Minek tartod egyáltalán a kapcsolatotok velük?
2023. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Egymás pénztárcájában amúgy sem szokás turkálni, szóval semmi sem kötelez arra, hogy bejelentsd a kereseted.

Másrészt tanuld meg meghúzni a határaidat, mert ez még probléma lehet a későbbiekben. Nemet mondani, toxikus embereknek hátat fordítani alap, és alanyi jogod van hozzá. Egy boldog élet eléréséhez pedig ezeket meg is kell lépni.

2023. aug. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!