Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt màr, hogy el kellett...

Volt màr, hogy el kellett titkolnod a munkàd, kereseted a csalàdtagjaid előtt?

Figyelt kérdés
Olyan csalàdból szàrmazom, ahol a szüleim elvàltak, de egyiknek sincs olyan nagyobb anyagi gondja. Testvérem is ilyen. Viszont mindannyian pénzéhesek, és képesek kizsigerelni bàrkit egy kis pénzért, pofàtlan módon. Én màr évekkel ezelőtt elköltöztem messzire, még a huszas éveim elején, mert nekem az ő moràljuk nem fért bele, és egyedül kellett megoldanom mindent anyagilag, minden segítség nélkül. Elvégeztem egy jó egyetemet, és azzal kaptam most egy nagyon jó àllàst, viszont ha elmondanàm nekik, akkor ràrepülnének a "keresetemre".
2023. aug. 18. 07:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg NEMet mondani! Anya, NEM adok neked pénzt. Apa, NEM adok neked pénzt.


Most komolyan, ez olyan nehéz?

2023. aug. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasonló helyzetből származom mint te, kérdező!

Gyerekként a zsebpénzemet is dugdosnom kellett (persze nem ők adták, hanem nagyszülők, keresztszülők)

Nekem is sikerült egy jó egyetemen végeznem és egy elég jól fizető állásom van. Kérdezik a fizetésem de sose mondom el, ha hazamegyek meglátogatni őket.

Van egy 14 évvel fiatalabb öcsém aki viszont nagyon jófej, de még gyerek és tudom milyen nehéz lehet neki ilyen szülőkkel. Neki szoktam adni egy borítékot amiben van pénz, ő nem tehet semmiről és próbálom így kicsit támogatni

2023. aug. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

A férjem édesapja előtt "titkoljuk" a keresetünket.

Az a tipikus irigy, ha a kezed nyújtod a karod kell típus.

Még így is elvárja hogy mi menjünk neki házat felújítani, persze a mi pénzünkön 200kmről 3 gyerekkel.

Pedig ő jobban áll anyagilag (nyugdíj mellett dolgozik még, nagyon jó nyugdíjat kap, a fizetése több mint nekem és egyedül él.)

A másik fiától az unokákba tölti a pénzét ész nélkül

2023. aug. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem, de férjemnek igen. Van több ingatlanunk, amit titkolni kell anyósomék előtt, mert azonnal költöztetnék bele az unokát, férjem testvérének a fiát. Mi ezeket kiadjuk, azért vettük, hogy legyen belőle egy kis plusz pénzünk, illetve majd öreg korunkban tudjunk miből megélni. Nyugdíj ugye nem lesz. Amikor az unoka pestre jött iskolába, akkor is a már meglévő lakásunkba akarták bepaterolni, persze ingyen. Na azóta titkoljuk előttük, hogy vettünk még több lakást.
2023. aug. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak az irigység, kibeszélés ment, de mi se mondhattunk el semmit egymásnak.
2023. aug. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen családban én sem lennék őszinte, de a kölcsönkéregetést rövidre is lehet zárni. Az egyik családtagom pl. az élősködő anyósát úgy állította le, hogy OK, segít, ha valóban rászorul, de akkor előbb mutassa meg a bevételeit és a kiadásoit is. Nagyon gyorsan lapos kúszásban elhúzott, mert tudjuk, a bevétele java részét elherdálja olyan dolgokra, amire neki nem telne, így érdemtelen a támogatásra.

A Te családod is érdemtelen a támogatásra, ezért nyugodtan mondj nemet, ha a zsebedben akanak kotorászni, meg pénzt kéregetnek, de azt is elmesélheted nekik, hogy Te inkább turkálókból öltözöl és nem mész nyaralni, mert terveid vannak, spórolsz.

2023. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,de nálunk nem szokás arról beszélni,hogy ki mennyit keres.Azt tudjuk,hogy ki hol dolgozik,meg azt is nyilván sejtjük egymásról,hogy az keres többet aki mérnökként dolgozik,nem az aki gyárban,de senki nem kérdezi,és senki nem mondja,hogy mennyit keres.Én se tudom se a szüleim,se a testvéreim fizetését,de még a nagymamám nyugdíja sem érdekelt soha,pedig volt,hogy akkor jött a postás amikor ott voltam.Addig én szépen arrébb vonultam,hagy intézze a dolgát.Az én fizetésemet se tudja senki pontosan hogy mennyi.Egymás pénztárcájában turkálni gusztustalan dolog.Egyedül a férjem tudja,hogy mennyi a bevételek,ahogy én is az övét,mert közös kasszán vagyunk,közös lakással,autóval,3 közös gyerekkel,akiket közösen nevelünk,tartunk el.Ezen kívül, senkinek semmi köze hozzá,hogy mennyit keresek.
2023. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem titkolom, egyszerűen csak semmi közük nincs hozzá. Ennyi.
2023. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

1.ne legyél őszinte.

2.ha nagyon faggatóznak, meg sejtik, hogy mennyi az annyi, mondd, hogy hitelt vettél fel. Gondolom, amúgy is gyűjtesz lakásra, előbb utóbb esedékes lesz.

2023. aug. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
59%

Semmi szükség titkolni, csak nem kell nagy dobra verni és meg kell tanulni nem-et mondani fizikailag is, és lelkileg is.

A családtagoknak nem válasszuk, mint a barátokat, hanem "kapjuk", de attól még, nem jár semmiféle kötelezettséggel.

Nem tartozol, főleg meg nem anyagi javakkal, szüleidnek amiért vagy!

2023. aug. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!