Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom én vagyok szőrszálha...

Nem tudom én vagyok szőrszálhasogató, de rettentően zavar ha a vendégek tiszta vízesen hagyják a mosdónkat?

Figyelt kérdés

Annyira vizesen hogy mindehova szétcsapkodják, a falra, a wcdesztára

ülünk, a szőnyeg, már a tükör kerete is elkezdett szétválni, de úszik az egész fürdőszoba ha itt vannak. Ráadásul ezért mindig ki kell nyitnom a wc ajtót hogy valahogy megszaradjon, ami itt nem illik, mert külföldön élünk és itt mindig bezárják. Nincs xarszag vagy ilyenek tisztan hagyom, olyan amikor bemegyek mint egy dunsztos üveg, meleg és vizes, ami a legjobban kedvez a kórokózoknak is. Mivel benn tartjuk a törülközőket is, nem higenikus enyhén szólva.



#Túlgondolom?
2023. aug. 20. 00:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
43%
Le kell velük ülni, el kell mondani, hogy a fürdőtök sajnos nem ilyen használatra lett tervezve, szóval szedjék össze magukat és úgy fürödjenek, hogy víz a kádban vagy a zuhanytálcán landoljon, fürdés után töröljék fel a vizet a felmosóval, az ablakot nyissák ki és az ajtót is hagyják nyitva, amíg meg nem szárad minden.
2023. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
51%
Életemben nem torolgettem a fürdőt meg a csempéket, simán kinyitottam az ablakot, pedig tetőtérben lakunk és itt meleg van. Egyedül a padlóra vigyázok hogy más ne csússzon el. Semmi nem rohad, semmi nem vetemedik. Ha rohad minden, az garantáltan nem a vendégek miatt lesz...
2023. aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavar, ne hívjál vendéget. Engem is zavar kb. minden, nem is hívunk vendéget soha, ez van.
2023. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Szervizmérnök úr ***** válasza:
73%

"Ha a csuromvizes fürdőre rácsukják az ajtót, a magas pára miatt szét fognak rohadni a dolgok, az ajtókeret megduzzad, akkor nem lehet majd becsukni, és akit ez zavar az nem kenyszeres, hanem józanul gondolkodó."

Ha egy (kettő) vendég bemegy kezet mosni, netán WC-t használni egy kis víz szétfröccsen, az nem "magas pára", hanem válóok.

Kényszeres viselkedésű feleség miatt?

Jó, ne vedd teljesen komolyan, csak próbálom érzékeltetni, hogy kicsit túlzásba viszed ezt a dolgot. Fürdés, zuhanyzás után van "magas pára". Amiről te beszélsz, szokványos épületet feltételezve, szellőzőablakkal ellátva, semmiség.

2023. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Mi is magas páratartalmú helyen élünk, ha olyan helyre folyatnak, fröcsögetnek a gyerekek vizet, ahova nem kéne, akkor nem várom, hogy az ablaknyitás megoldja, hanem rögtön feltörlöm. Van erre a célra egy csomó régi, kisalakú törülközônk odakészítve az egyik polcra.


Szólni kell a vendégeknek. Nem úgy, hogy ”Légyszi ne fröcsögesd szét a vizet”, mert ettõl tényleg megsértôdhet, mert olyan mintha dedósnak néznéd (mégha igaz is). Hanem úgy, hogy ”Sajnos nem szellôzik jól a fürdô, ezért kérlek ha végeztél, a kifolyt vizet, töröld fel ezzel a törülközôvel, aztán tedd ide”.


Aztán persze körbe kell nézni, és ha mégis vizes maradt, akkor feltörlöd te magad. Megéri azt az 5 percet, bosszankodni is kár rajta.

2023. aug. 21. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Egyébként mit gondoltok, a vizes törcsiből nem fog ugyanaz a vízmennyiség elpárologni?
2023. aug. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A vizes ”törcsit”

ki lehet teríteni az udvarra száradni. Vagy esetünkben megy a mosógépbe, aztán a szárítógépbe.

2023. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nyilván elpárolog, csak el is száll a kisablakon.

Egyébként én is jártam olyan öreg lakásban, ahol a talajszigetelés vagy bármi gondok miatt párás volt a levegő. Azért is említettem feltételként, hogy egy szokványos / normál épületre gondoltam.

Hogy az adott külföldi lakóhely levegője mennyire párás, azt így nem tudom átérezni.

2023. aug. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!