Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom én vagyok szőrszálha...

Nem tudom én vagyok szőrszálhasogató, de rettentően zavar ha a vendégek tiszta vízesen hagyják a mosdónkat?

Figyelt kérdés

Annyira vizesen hogy mindehova szétcsapkodják, a falra, a wcdesztára

ülünk, a szőnyeg, már a tükör kerete is elkezdett szétválni, de úszik az egész fürdőszoba ha itt vannak. Ráadásul ezért mindig ki kell nyitnom a wc ajtót hogy valahogy megszaradjon, ami itt nem illik, mert külföldön élünk és itt mindig bezárják. Nincs xarszag vagy ilyenek tisztan hagyom, olyan amikor bemegyek mint egy dunsztos üveg, meleg és vizes, ami a legjobban kedvez a kórokózoknak is. Mivel benn tartjuk a törülközőket is, nem higenikus enyhén szólva.



#Túlgondolom?
2023. aug. 20. 00:10
1 2 3
 11/28 Szervizmérnök úr ***** válasza:
67%

Eleve nem normális, olyan dolgokat használni (szőnyeg, fakeret, tököm tudja), ami problémás.

Az igaz, hogy vízkőlerakódás képződik, de aki nem tudja megoldani egy vízlágyító beszerelését, az időnként szív a vízkővel, takarítani kell, ő így járt.

Azt meg lehet tenni, hogy ki van készítve a nyeles felmosó és a járólapra került vizet alkalmanként feltörölni vele.

De állandóan törölgetni a mosdókagylót (parasztosan: csap) szerintem szánalmas.

Igen, amiből a víz jön, az a csaptelep.

Alatta van a mosdókagyló.

Csap: hülyeség.

A mosdókagyló nem csap! Agyon se csap. Sehogy se csap.

2023. aug. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%

Milyen emberek vannak itt, akik körbetörlik a csempét fürdésenként, vagy a mosdót kézmosás után???


És még meg is erősítik egymást, hogy ez normális.


Magasról esik a víz a kezükre, ugye? Amíg nem volt ilyen látványcsapunk, ami totál haszontalan, nekünk a víz a mosdókagylón belül maradt, még az sem volt mindenhol vizes. Mióta szép ívelt csaptelepünk van, fröcsög mindenfelé, de hülye lennék naponta 50x törölgetni, mikor 4en vagyunk.


Ez nem házsártosság, hanem kényszeresség és esélyes, hogy korábban is jellemző volt rád. Én a helyedben belekezdenék valami új foglalkozásba, mert jelentéktelen dolgoknak tulajdonítasz jelentőséget. Nem 5 perc miatt rohad be valami.


Javaslom a könyvelést vagy másoknál takarítást, az ilyen dolgokban kifejezetten örülnek az ilyen típusú embereknek. A problémát csak beképzeled. Fürdőbe rossz anyagot használtok, ha máris szétvált. Nem a kézmosók hibája. Nálunk a konyhabútor hátfala préselt dekorlap, az is szétvált, nem oda való(és nem tetszett nekünk a vízterelő, ezért nem használjuk). Hagyd őket! És egyébként vendégekre nem illik rányitni a wc ajtaját, pláne ha az előbb volt bent. Semminek nem lesz baja abban a pár órában, amíg a vendégeid ott vannak, ha igen, cseréld le odavaló holmira. Ne akarj a fürdés utáni csempetörölgető szintjére süllyedni.


Ha van hely, rakj be párafogót, de csak ha aggódsz, tök sokat gyűjt be.

2023. aug. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
61%
Ha a barátaid akkor azért nem sértődhetnek meg, ha megkéred őket, hogy a wc-t próbálják tisztán hagyni maguk után. Én még azt is hozzá tenném"használjátok kulturáltan, vagy úgy ahogy otthon hagynák"jogos a felháborodás, de ilyenből eszembe sem jutna problémát csinálni! Jó lenne ekkora problémák foglalkoztatnának!
2023. aug. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
41%

Miután családi kapcsolatok temakorben van a kérdés, csaladtagokkal kell(ene) hogy legyen a probléma.

Tehát a megoldási lehetőségek:

A, Szólni nekik. Kati/Jani bacsi/akárki, tettem ki a mosdóba a mosdokagylo alá egy szürke törlőkendőt. Ha kész vagy a fürdőszobában, azzal le tudod törölni a vizet a wc deszkáról, falról.

B, Nem hívni meg őket ott alvásra.



Off


A ferjem 198 cm, a fürdőszobában pedig kád van, nem zuhanyzó. Mivel ilyen magas és nincs zuhanykabin, minden vizes lesz a zuhanyzás után.

2023. aug. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

12. Én is azon csodálkozom, hogy milyen emberek vannak itt...

Ha a csuromvizes fürdőre rácsukják az ajtót, a magas pára miatt szét fognak rohadni a dolgok, az ajtókeret megduzzad, akkor nem lehet majd becsukni, és akit ez zavar az nem kenyszeres, hanem józanul gondolkodó. A törülköző megbüdösödik, dohszagú lesz, megjelenik majd a fekete penész is idővel a tusoló szélén. Itt 40 fok felett van stabilan nyáron. Én is törölgettem a falat is zuhanyozás után. Nem, nincs sok vendég, de amikor jön valaki kábé ugyanazt tapasztalom. És hogy miért nem szólok? Mert tudom hogy zokon veszi, es mivel náluk a fürdő úszik az teljesen rendben van. A kis szellőző ablakot mindig nyitva hagyom, de az kevés önmagában hogy kiszáradjon a helység ezert szoktam kinyitni plusz a wc ajtót is. Szomszédokról nem írtam, nem is értem hogy jön ez ide. Most az utóbbi időben sok volt a jövés menés valóban, és folyamatosan kellett törölgetni fel. Örülök neki, hogy vannak azért hasonló gondolkodású emberek is, akik úgy látják, nem csak én fújom fel a dolgot.

2023. aug. 20. 07:26
 16/28 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerűen szólni kell oszt cső
2023. aug. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
47%
Na, kérdező, a címben föltett kérdésedre röviden válaszolva: igen, szőrszálhasogató vagy.
2023. aug. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
73%
Akkor nem kell vendéget hívni :D
2023. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
79%
De most miből telik kinyitni a szádat? Helyette itt puffogsz meg ventillálsz a semmin :D
2023. aug. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
2023. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!