Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne mondani, hogy...

Mit lehetne mondani, hogy észrevegyék magukat?

Figyelt kérdés
Van egy nagy teraszunk a városra, onnan szoktuk nézni a tüzijátékot, látszik az egész. Férjem rokonai minden évben közlik, hogy akkor ők jönnek nézni. Hívni nem hívja őket senki, csak így mondják, hogy akkor jönnek. Férjem meg nem mondja, hogy nem, gondolom sajnálja őket. Eszükbe sem jut, hogy mennyire pofátlanok. Durva nem akarok lenni velük, mert utána a férjemet büntetnék csak.
2023. aug. 20. 13:47
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
13%

Évente egyszer ők eljönnének hozzátok, ti meg elmennétek hozzájuk.

Neked ez akkora teher?

Aki ennyire utál rokonhoz menni, rokont fogadni, az ne is házasodjon meg. Éljen remeteként a csigaházában.

2023. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
85%

19, 21


Az én családom a férjemből, belőlem és a két gyerekünkből áll. Rohadtul nem érdekel, hogy anyós, após, saját szüleim, vagy a 18. unokatestvérem mit akar. Ha én augusztus 20-át a férjemmel és a 2 gyerekemmel akarom töleni csendesen, akkor úgy töltöm. Senkinek semmi köze hozzá, hogy miért nem jöhet épp. Sőt, mi a nagy ünnepeket (karácsony) is négyesben töltjük és ha majd elmúlt az ünnep, akkor megyünk el a rokonokhoz. Persze csak azokhoz, akik hívnak, nem pedig bejelentem, hogy MEGYÜNK, CSALÁDOSTUL!


Írtó nagy pofátlanság bárkitől is kijelentést tenni, hogy na akkor megyünk. Ilyen nincs. Két gyerekem kirohanna a világból, velem és férjemmel együtt, ha minden k*rva augusztus 20-át valamelyik rokon itt töltené.

2023. aug. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
18%
Kié a terasz? Közös? AKkor mondd meg, hogy jó, ha VELED is megbeszélik, a mocskot meg eltakarítják maguk után, jöhetnek, mert nem vagy takarító. De a férjeddel se leszel sokáig együtt, ha ilyen papucs.
2023. aug. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy ja ez pofátlanság! De lehet a férjeddel megbeszélik, nem?
2023. aug. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
1%

22-es és nem tökmindegy, hogy ha egy évben egyszer eljönnének, akkor pont a tűzijáték napján jönnek-e vagy egy hónappal később? Teneked ugyanannyi tennivaló, de ők így látnak valami pluszt, amit egy hónap múlva nem látnának. Irigyled tőlük a kilátást? Csak azért ne jöjjenek pont aznap, nehogy ők is részesüljenek a ti házatok kedvező adottságából?

Mi pl. egyik rokonomat a nyári nyaralásunk idején szoktuk meglátogatni, mert a Balaton-parton lakik. Soha nem mondta, hogy menjünk hozzá ősszel vagy télen. Ő is tudja, hogy a házának jelentős vonzereje, hogy strandolni lehet a közelben. Csak ő örül az örömünknek, nem irigyli azt. Ez a különbség köztetek.

2023. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
3%

#22

Mert egy megkeseredett életúnt majom vagy :) majd ha megöregszel, a gyerekeid csaladjának nem leszel te sem a része....

Az ilyeneket dobják idős otthonba

2023. aug. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
96%

26.

Nem. Sokan vagy azért vannak idősotthonban, mert nem tudnak gondoskodni róla otthon, vagy önként megy be. Igen, ilyen is van. Legalább ne beszélnél hülyeséget, ha fogalmad sincs az egészről.

2023. aug. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
98%

26


Hát mondjuk én nem is fogok élősködni a gyerekeimen. Jönnek mikor akarnak, mi meg ha menni akarunk, megkérdezem, alkalmas e. Nem mindenki szereti, ha a családtagjai a seggében vannak minden ünnep alkalmával. Egy idő után már nem én leszek a gyerekeimnek a legfontosabb, hanem a házastársuk és a saját gyerekeik. Ezt el kellene fogadni, nem lenne annyi kényszer családi banzáj.

2023. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
16%
A te családoddal mi a helyzet? Az erkély közös!! Nem női tulajdon!! Még.
2023. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
96%
Ahogyan elnézem, te semmi olyat nem tudsz nekik mondani. Én tudnék, és a férjemnek is.
2023. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!