Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak segíteni?

Miért nem akarnak segíteni?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, nemrég pont 18. A párom 23 éves és dolgozik. Teherbe estem, persze megtartjuk a babát, hogy, úgy alakult.


Párommal átbeszéltük, és együtt neveljük a gyereket e-módon, hogy hozzájuk költözöm de párom szülei ellene vannak és nem akarják, hogy oda menjek. Annak ellenére, hogy a költségekbe a támogatásokból adnék + barátom is dolgozik. Az unokájukért így sem akarnak ennyit tenni pedig nagy a házuk elég nagy elférnénk, és családban nőhessen fel. Nekünk kicsi a lakás, fél szobában lehetetlen lakni hárman. Hozzánk nem mehetünk...


Ilyen kőszívűek hogyan lehetnek hamarosan rokonok?


Esetleg engedékenyebbek/elnézőbbek lesznek ha tényleg megszülöm az unokájukat??


2023. aug. 21. 06:28
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de sokat vársz tőlük. Te még nem tudod, milyen kisbaba mellett élni... Az én lányom másfél éves volt, mire átaludta az éjszakát. Hasfájós volt, jött a foga... Ha sír, nem tudod megoldani, hogy a nagyszülők ne ébredjenek fel rá! Ez nem olyan, hogy felveszed, és elhallgat...


Pénz: nem fogsz tudni beszállni a költségekbe! Ami támogatást kapsz, az elmegy a kicsire. Annak idején én is csak gyesen voltam (Bokros csomag), a férjem másodállást is vállalt, de így is feléltük a tartalékaink egy részét...


Tehát te konkrétan azt várnád el, tartsanak el!


Lakhatás: van egy harmadik opció, ez a szívességi lakáshasználat. Hogy legyen miből félretenni, mi fiatal házasként olyan házat kerestünk, ami sok éve üresen állt.


Megkerestük a tulajt, és felajánlottuk, hogy rendbe tesszük. Szerződésben rögzítettük...


Az anyagköltség nem volt nagy, a munkánkat adtuk bele jórészt. ő is jól járt, mivel nőtt a ház értéke, illetve mi álltuk azokat a költségeket, amik üres háznál is fennállnak, és elvégeztük a kötelezőket (fűnyírás, hólapátolás), mi is jól jártunk, mert nem kellett lakbért fizetnünk, hanem csak minimális költséggel, a munkánkkal fizettünk.

2023. aug. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
96%

Én sem szeretném ha a fiam és a terhes párja hozzánk költözne.Rossz kifogás,hogy családba nőjön fel a gyerek,egy család az első gyereknél általában 3 főből áll.


Valamint nem tudom hány évesek a párod szülei,de én személyszerint nem szeretnék hajnalban baba sírásra kellni,gondolom ők sem, pláne ha dolgoznak is. Ha ennyire felelősség tudatos vagy akkor béreljetek ki egy albérletet, amúgy sem lakhatnátok életetek végéig a szülőknél.

2023. aug. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem kőszívűség! Ne akarj senki nyakára szülni gyereket!


A szülők nagyon valószínű, hogy nem akarnak gyereksírásra ébredni, és nem akarnak úgy élni, hogy újra pici baba van a háznál. Én sem örülnék ha hozzám költözne a fiam kisbabával. Te még nem tudod, de nem mindenki vágyik újra sírásra, pelenkára, és a vele járó gondokra.


Ha megakarjátok tartani, akkor menjetek albérletbe. Ne más kárán akarjatok felnőtt életet játszani.


Egyébként az unokát biztos szeretni fogják, csak ne a nyakukba legyen.

2023. aug. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
94%

Hogy szállsz be bármivel, ha egy percet nem dolgoztál? Jo.vicc, az az ötezer, amit leadsz kétnapi kajádat bem fedezi.


Ha pedig ennyire felnözt vagy, hogy a semmire megtartod, akkor oldjátok meg, de ne anyos (ja, bocs a pasid szüleinek) szülj a nyakára.


Én sem engedném oda a marha felelősségteljes lánykát élösködni, mert persze a gyes kb semmit nem fedez.

2023. aug. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
93%

Ezt ne kezd el.... nekik az unokájuk, de a szülei.meg ti vagytok.... a szülőknek kell megteremteni a gyermeknek minden es nem a nagyszülőknek.....


Nincs pénz? Es a gyereknek hogy akarod megadni az alap dolgokat? Mert az sem 100 forint lesz....


Mar most sajnalom szegény gyermeket....

2023. aug. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
97%

Próbálok nem offenzívan írni, de én sem engedném, hogy odaköltözzetek. Ha ennyire felnőtt életre vágytok, hogy családosat akartok játszani, akkor tegyétek, a saját kontótokra. Mi az, hogy nem zavarnátok őket? Párnát nyomnál a baba képébe, hogy ne hallagdszódjon a gyereksírás, nem mosnál magatokra, hogy ne nőjjön a vízszámla, nem ennéd a kajájukat, nem kellene rád tekintettel lenniük? Majd teremtsd meg magadnak az életed feltételeit, és akkor szabd meg ,hogy kkinek mit kell tennie! Vagy teremtsétek meg magatoknak az életfeltételeket, vagy vonjátok le a következtetést, hogy nem tudtok gyereket vállalni, de mást nem kényszeríthettek arra, hogy eltartsanak titeket, meg befogadjanak az otthonukba, ahol felborítjátok mindenki életét. Nem nincs vita tárgya, nem vagytok alkupozícióban. A kőszívű meg te vagy, mert


1.) világra hoznál egy gyereket, úgy hogy még magadról sem tudsz gondoskodni, nemhogy róla, semmi jövőképet nem tudsz neki felmutatni

2.) a huszonéves pasid szintén

3.) más emberek nyakába akarod varrni a gyerekedet magaddal együtt, akiknek most már max gondtalan unokakényeztetés kellene jusson, mert ők már megtették a maguk kötelességét, felnevelték a gyereküket.

2023. aug. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
96%

Vedekezni kellett volna.


Nem fogsz sok penzt kapni. 37ezret, abbol a gyerek szuksegleteit kb ki tudod fizetni. A parod mennyit keres?


Es nem, nem szivteleneek. Gondolom dolgozo emberek, nyug lehet nekik is majd a gyerek siras stb.


Oldjatok meg maskepp. Menjetek alberletbe, addig meg laksz otthon a szuleiddel.

2023. aug. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
97%

Azért a csávód se semmi, hogy anyuék megkérdezése nélkül vinne oda a nyakukra. Mindkettőtök képén bőven van bőr.


A szó, amit keresel: albérlet.

2023. aug. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
92%

Elég rossz helyzetben vagytok, de védekezni kellett volna normálisan.

Hiába nagy a ház, nem várhatjátok el tőlük a segítséget. Menjetek albérletbe, vagy ne tartsátok meg a babát, bármennyire is fáj.

2023. aug. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
96%
Felnőttek vagytok, ti úgy döntöttetek, magtartjatok a babát, innentől a ti dolgotok mindent megoldani. Albérlet és önálló élet. Mondjuk a 23 éves pasid gyorsan meg fogja unni, hogy minden pénze elmegy...
2023. aug. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!