Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak segíteni?

Miért nem akarnak segíteni?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, nemrég pont 18. A párom 23 éves és dolgozik. Teherbe estem, persze megtartjuk a babát, hogy, úgy alakult.


Párommal átbeszéltük, és együtt neveljük a gyereket e-módon, hogy hozzájuk költözöm de párom szülei ellene vannak és nem akarják, hogy oda menjek. Annak ellenére, hogy a költségekbe a támogatásokból adnék + barátom is dolgozik. Az unokájukért így sem akarnak ennyit tenni pedig nagy a házuk elég nagy elférnénk, és családban nőhessen fel. Nekünk kicsi a lakás, fél szobában lehetetlen lakni hárman. Hozzánk nem mehetünk...


Ilyen kőszívűek hogyan lehetnek hamarosan rokonok?


Esetleg engedékenyebbek/elnézőbbek lesznek ha tényleg megszülöm az unokájukat??


2023. aug. 21. 06:28
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
83%
én személy szerint nem tudnálak az " utcán" hagyni gyerekkel - 19-es, létezik örökbe adás, abortusz, nem kell pucér sggre szülni ;) Ha már a védekezés ÉS a 72 órás tabletta sem sikerült ugyebár.
2023. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
91%

A kérdés valószínűleg nem valós, általában ilyenkor mikor nem ért a kérdezővel egyet a sok kommentelő jön a "minden megoldódott köszi".



Ha viszont ez igaz megértem a szülőket.

Ti vállaltok gyereket, a ti felelősségetek megoldani a saját és az ő lakhatását is. Ha annyi pénzetek nincs, hogy albérletbe menjetek, a gyereket ki fogja eltartani? Gondolom a nagyszülők hisz ezért akartarok odaköltözni. A semmire vállalni gyereket, önző és felelőtlen döntés!

2023. aug. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
82%
Picit túl lett tolva a dolog....
2023. aug. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
88%
Adnál a támogatásokból?:-D Komolyan? Tudod te mire elég az a 38 ezer? Kb a gyerek pelenkájára és tisztálkodó szereire.Ha nem érzékeny a bőre. Mert ha az, akkor egy tusfürdő-testápoló 13 ezer.
2023. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
19%
Itt nem a koltseg a lenyeg. Ki lenne kepes toled es a kisgyerektol, abbol a keves penzbol, amit kapni fogsz, meg elvenni barmennyit is? A kenyelem feladasa necces, almazkodni es hallgatni a sirasat, amikor ezen mar regen tul vannak es az eletstilusukba sem passzol? CSOK-n vagy valami hasonlon nem gondolkoztatok? Nem lehet senkit kesz tenyek ele allitani es raerolteni olyat, amit nem akarnak, a nyakukba egy csaladot.
2023. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
85%

35ös, miért? Szerinted az étel amit a kérdező megeszik, a víz amit használ stb nem kerül pénzbe?


Én se szeretnék egy vadidegent a nyakamba venni és eltartani. Mert attól, hogy a fiam gyereket csinált neki, még csak egy idegen kislány.

2023. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
26%
#36 ertem en teljesen, amit irsz, logikus is. De amit neki fizetnie kene, szinte mind ramegy a lakhatasi koltsegeire. Mibol venne a gyereknek meg maganak barmit, ezen felul? Majdnem kilatastalan a helyzet, amibe kerultek.
2023. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
75%

37, gondolom ezt átgondolták, mikor úgy döntöttek hogy megtartják a gyereket. A srác szüleitől elvárni, hogy csak azért, mert a gyerekek felelőtlenek voltak, két plusz koloncot vegyenek a nyakukba nevetséges.


Mert a kislány még legalább 4-5 évig nem adna pénzt a házhoz, csak vinne.

2023. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
89%

37

Ők döntöttek a gyermek megtartása mellett így minden költség amivel ez jár nekik kell megoldani. A saját költségeiket sem várhatják el, hogy a szülők fizessék.

Fentebb írtam, hogy a semmire gyereket vállalni önzöség és felelőtlenség ha nem tudják eltartani miért várják el, hogy a szülők majd ezt megteszik helyettük? Nem gondolom èn ezt valós kérdésnek, de ha igaz én csak a születendő gyereket sajnálom.

2023. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
81%

35#és 37#


Noha Ugyan nem a 36# válaszoló vagyok,és abban is biztos vagyok, hogy napikamu történet, de bakker ez a mentalitás nagyon tudja szúrni a szemem. Most úgy teszek mintha elhinném,hogy igaz történet.

Szóval ..

Őszintén kit érdekel? Ki tehet arról, hogy 18 évesen nem tud felelősségteljesen védekezni?

Senki nem erőszakolja rá, hogy megtartson egy gyereket, gyerek fejjel, aztán más fszával verje a csalánt..

Nehogy már sajnáljuk mert nem tud venni magának semmit..

Tudod a felelősség ott kezdődik, hogy képes vagyok önmagamat ellátni, eltartani.. a gyerekről ne is beszéljünk.

2023. aug. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!