Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Két közeli családtagom összeveszett. Anyáról és lányáról van szó. Nem hajlandóak egymáshoz szólni. Alapvetően semmi közöm hozzá, de a lánnyal együtt élek kvázi lakótársként. Anyuka pedig nekem üzenget, hogy csináljak már valamit, tegyek igazságot.

A csaj egyetemista, másodéves lesz. Első év alatt a szülők tartották el, az volt az elképzelés anyuka részéről, hogy ez a lány tanulmányainak a végéig így marad. Viszont a csaj úgy döntött, ő erre nem tart igényt, kezdve innen ő eltartja magát, belefér a meló suli mellett, van ösztöndíja. Ezzel semmi baj nem lett volna, anyuka úgy volt vele, hogy ok, attól még támogatja anyagilag, ha kell.

Az volt a kikötés alapból, hogy ne bukjon semmiből, mert a lány anyja nem pénzeli a csúszást, és ehhez még tartja magát.

Most az történt, hogy a lány melózott nyáron, tárgyfelvétel első napján is. Azzal meg sietni kellene, mert az egy dolog, hogy munka után is felveheti a tárgyakat, de egy csomó hely betelik, tele lenne óraütközésekkel, stb. Így megkérte az anyját, aki aznap szabadnapos volt, hogy csinálja már meg ő. Össze is írta, hogy mit hová, stb.

Anyuka ezt megcsinálta, ám ha már ott volt belépve a Neptunba, megnézte a korábbi jegyeket, amik közt volt két bukás első félévben, ami egy szóval se lett neki megemlítve. Most mélységesen fel van háborodva, elő is vette a lányát, hogy ez mégis mi. Meg nekiállt fenyegetőzni, hogy ennyit az anyagi támogatásáról, sőt, örüljön a lánya, hogy nem követeli vissza tőle azt, amit a második félévben ráköltött, mert ha ezt tudja akkor, akkor biztos nem pénzelte volna.(Itt eltartásról van szó, nem tandíjról, államin van a szóban forgó egyetemista)

A lány meg kiakadt, hogy mi az, hogy a jegyeit nézegeti az anyja, nem erre kérte meg. És különben is, ráépülő nélküli tárgyról van szó, emiatt nem fog csúszni.


Kinek jogos(abb) a felháborodása?


2023. aug. 25. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Vihar a biliben. Egyiknek sem. Az egyik nem mondott el valamit, a másik meg megnézett valamit, amire nem volt felhatalmazása.


Közben meg nem raepulo tárgyakról van szó.

2023. aug. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Az anya egy hülye pitsa, s azt se tudja hogy működik az egyetem. + visszaélés ugyebár, stb.


Van 2 elégtelen jegye, és?

Majd meglesz valamikor. Nehezebb szakokon az a nagy dolog, ha nem megy át valami egy másik félévbe is.

A másik meg hogy egyáltalán kötelezők azok a tárgyak? Nekem valahol még most is van egy olyan tárgyam, amit soha nem teljesítettem. Felvettem, mert az idősebbek azt mondták milyen jó, csak nekünk már más volt a tanár. Ilyen 5 alkalom után arra se néztem.


Amúgy a pénzvisszakövetelésből, meg eltartásra hivatkozásból (mikor nem is ő tartsa el) nekem az jött le, hogy ez is csak azért szült, hogy legyen egy ingyen rabszolgája, aki majd törli a fenekét, ha megöregedett.


Viszont az szerencse, hogy ez most derült ki, így a lány tud majd normális életet tervezni.

2023. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem az anyának van igaza, de nem mert nem szólt a lány, hanem hogy nem javította ki a bukást. Legalább is én ezt nem értem, annak idején én is kaptam 1-est, de 2x lehetett pótvizsgázni, és sose kellett, csak 1x újra menni - mert például ha rossz tételt húz , amit esetleg épp nem tanult meg vagy ért annyira, mekkora az esély, hogy utána még 2 alkalommal sem tud mást húzni? Vagy hogy nem kérdezgeti addig a tanár, míg legalább egy 2-est nem húz ki belőle? Főleg, ha nem ráépülős tárgy?

Szóval szerintem itt a csaj a hunyó.


Mindemellett neked nem kötelességed döntőbírónak lenned, ezt szerintem nyugodtan megmondhatod anyukájának.

2023. aug. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Most eszembe jutott, mikor első év második félévében bementünk a megadott terembe vizsgázni Egészségügyi szolgáltatások menedzsmentjéből.


Volt ott 7 másodéves. Úgy hogy amúgy 9-en voltak összesen.


Nem volt valami bíztató.


Bár legalább az őszi pótvizsgán tőlünk mindenki átment, hiába hogy első próbálkozásra csak 3-nak sikerült a 18-ból.


De abból a 7-ből az egyiknek csak akkor sikerült, mikor már harmadévesek voltak. De sikerült.

2023. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 Az egyik bukást úgy szedte össze, hogy kétszer ment vizsgázni vizsgaidőszak vége felé, harmadik alkalmat meg már nem vett fel, mert nem volt már meghirdetve. A másikból meg volt valami beugrója, ami nem lett meg, tehát nem mehetett vizsgázni..


Meg ez személyes tapasztalat, de nekem volt egy csoporttársam, aki két ötös zh után bukott meg gyakon. Megvolt a három hiányzása, amit nem lehetett túllépni. Utolsó előtti órán a gyakorlatvezető elmondta, hogy utolsó héten csak az jöjjön, aki javítózni akar, nem írja a hiányzásokat. Aztán mégis írta. Csoporttársam meg bukott a két maxpontos zhval...

2023. aug. 25. 18:17
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

"Viszont a csaj úgy döntött, ő erre nem tart igényt, kezdve innen ő eltartja magát, belefér a meló suli mellett, van ösztöndíja. Ezzel semmi baj nem lett volna, anyuka úgy volt vele, hogy ok, attól még támogatja anyagilag, ha kell.


Az volt a kikötés alapból, hogy ne bukjon semmiből, mert a lány anyja nem pénzeli a csúszást, és ehhez még tartja magát."


Ha a lány úgy döntött, nem kell neki a támogatás, akkor nem kellett volna elfogadni.

Anyukának nem kellett volna megneznie a jegyeket, a lánynak meg nem kellett volna hazudnia.

Ha én lennék az anya, vocsanatot kérnék, amiért beleneztem, aztán kozolnem, hogy innentől maga ura anyagilag, nem segítek tobbet

2023. aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Az anyának adok igazat.
2023. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

#3 vagyok. Ez nekem kicsit hihetetlen, mert joga van 2x pótvizsgázni. És a beugrót is újra lehet írni úgy tudom.


Ha pedig azért nem lett meg, mert egyáltalán nem tanult a lány, akkor méginkább jogos az anya felháborodása. A múgy a visszafizetést gondolom mérgében mondta, nyilván nem fogja ténylegesen kérni, de a lány azt mondta, nem gond munka mellett tanulni, közben most mégis úgy tűnik, hogy de.

Az anyának nem kellett volna kutakodni a Neptunban ez igaz, de meglepit sem kellett volna találnia.

2023. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

A lány volt h*lye. Ha megadom a jelszavam akárkinek egy akármilyen belépéshez, akkor utólag nem lepődöm meg, ha nem csak abba néznek bele, amibe muszáj.

Különben meg ne melózzon abban a fél órában, amikor tárgyfelvétel van ő is tudja, hogy ezen múlik az egész félévi időbeosztása.

Meg persze, ne hallgassa el a bukásait.


Ettől persze még az anyjának sincs igaza abban, hogy nézegette a jegyeit, de nem meglepő.

2023. aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Itt nem igazságot kéne osztani, hanem a lánynak két szamárfület rajzolni.

Ha BÁRMIT el akarok titkolni anyám elől, akkor nem ővele intéztetem ezt el. Intéztette volna pl. veled, kérdező, te gondolom nem nézegetted volna a jegyeit, de ha véletlenül mégis megláttad volna, akkor sem köpöd be az anyjánál. Vagy egy másik barátnő vagy évfolyamtárs vagy BÁRKI, akitől nem megy vissza infó a családjának.


Alapvetően az anyjának igaza van: a feltételei egyértelműek voltak, a lány ennek nem felelt meg. A lány meg nagy szamár, mert el lehetett volna ezt rendezni későbbi évfolyamban, de nem úgy, hogy az anyját belépteti és vele intézteti az egyetemi dolgait. Legyen neki ez a cirkusz most tanulópénz, hogy ha nem klappol minden, akkor legalább ne sétáljon be önként a f..szerdőbe.

2023. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!